اولین جلسه اقتصاد و فرهنگ با حضور مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان مرکزی در پالایشگاه امام خمینی(ره)شازند

نشست فرهنگی با حضوردکتر شاکری مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان مرکزی و معاونین این اداره در سال اقتصاد و فرهنگ با عزم ملی و مدیریت جهادی در پالایشگاه امام خمینی(ره) شازند برگزار گردید….

به گزارش روابط عمومی پالایشگاه امام خمینی شازند در این جلسه که با پخش فیلم کوتاهی از فرایند نصب و راه اندازی واحدهای بنزین سازی شرکت آغاز شد ،مهندس شیرازی زاده مدیر عامل شرکت ضمن خیر مقدم حضور دکتر شاکری وهمکارانشان، با اشاره به موقعیت و تعداد زیاد کارکنان شرکت، به اقدامات فرهنگی صورت گرفته در پالایشگاه و شهر مهاجران در طی سالهای اخیراشاره نمود و گفت: در شروع تاسیس و اجرای هر پروژه ای می بایست مطالعات فرهنگی و اجتماعی در آن منطقه و محل صورت پذیرد و با توجه به تاثیرات آن پروژه ، منطقه بررسی گردد و معظلات آن کاهش یابد که یکی از کارهای انجام شده در زمان تاسیس این پالایشگاه، ایجاد شهرک مهاجران در نزدیکی آن برای سکونت خانواده های کارکنان بود که با پیش بینی سرریز جمعیت اراک و جلوگیری از تراکم و ترافیک شهر اراک لحاظ گردید و در حال حاضر با گذشت ۲۰ و اندی سال و رشد جمعیت در این مکان ، متاسفانه این شهر تا کنون هیچ متولی فرهنگی نداشته است و تمام فعالیتهای فرهنگی انجام شده در این شهر توسط پالایشگاه و خصوصا روابط عمومی شرکت انجام شده است. وی افزود مسئولین پالایشگاه به سبب ساکن بودن خانواده های پرسنل در این شهر بر خود وظیفه دانسته و اقدامات فرهنگی را انجام دادند که سال به سال گسترش یافت و از سال ۱۳۸۰ این فعالیتها با همت پالایشگاه در کانون فرهنگی شهید سلیمانی با ثبت نام بیش از ۲۰۰۰ نفر متقاضی در کلاسهای متعدد، در حال خدمت رسانی به مردم می باشد. مهندس شیرازی زاده گفت: ما در این سالها همچنان منتظر بودیم تا شماها بیایید و با همکاری روابط عمومی پالایشگاه، امورات فرهنگی را با توجه به تخصص و نیاز به متولی قانونی سپرده تا ما بتوانیم با توجه به شرایط تامین بنزین کشور بیشتربر فعالیتهای فنی خود متمرکز شویم. چراکه سازمان ارشاد اسلامی و تبلیغات اسلامی متولیان فرهنگی می باشند و ما هم در کنار شما در هر حد مقبولات قانونی در این خصوص کمک خواهیم نمود.

در ادامه سلیمانی رئیس روابط عمومی شرکت ضمن ارائه گزارش مبسوطی از اقدامات فرهنگی انجام شده طی سالهای گذشته گفت: با توجه به اینکه دستور العمل و شرح وظایف سازمانی خارج از شرکت، برای اقدامات فرهنگی ما وجود ندارد اما این امور با توجه به همایتهای مدیریت پالایشگاه و تلاش همه همکاران اقدامات فرهنگی،هنری،علمی وآموزشی بر اساس آموزه های دینی برای گروههای سنی مختلف در کانون از قبیل: ۸۰ عنوان کلاس آموزشی و ۴۰ استاد در زمینه های مختلف در نظر گرفته است که در حال ارائه خدمات می باشند و با این وجود هنوز مطلوب ما نبوده و امید آن داریم با همکاری شما نسبت به ارتقاء کیفی و کمی آن تلاش نماییم. سلیمانی با اشاره به کنترل بسیار خوب نیروی حراست و ایجاد امنیت در سطح شهرک پالایشگاه گفت: خلوت بودن این منطقه می تواند باعث شکل گیری یکسری فعالیتهای انحرافی گردد که با بالابردن سطح امنیت و فرهنگ می توانیم از آن جلوگیری نماییم.

در ادامه دکترشاکری ضمن تبریک ماه رمضان و توفیق بهره برداری بیشتر از این ماه حضور در این پالایشگاه را یک افتخار دانسته و گفت: طرح مسائل فرهنگی در کنار مسائل اقتصادی همیشه از اهمیتی ویژه ای برخوردار بوده و امسال قطعا از اهمیت بیشتری برخوردار است چراکه رهبرمعظم امسال را سال”اقتصاد و فرهنگ با عزم ملی و مدیریت جهادی” نامگذاری نموده اند و از آنجاییکه اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی در استان مرکزی به عنوان تنهاترین متولی فرهنگی در زمینه دولتی می باشد امیدواریم بتوانیم در این زمینه موثر باشیم و قطعا در سالهای گذشته کوتاهی هایی از جانب ما بوده است. وی گفت: در استان با ۲ پدیده مواجه هستیم .یکی بنیه قوی فرهنگی استان که بزرگان فرهنگی بسیاری در این استان بوده اند اما متاسفانه از کمترین امکانات فرهنگی این استان برخوردار است. و دیگر اینکه شهر اراک یک قطب صنعتی در سطح کشور مطرح بوده و می بایست در زمینه فرهنگی نیز نمونه باشیم که فاصله داریم. دکتر شاکری در پایان صحبتهایش بیان داشت: ما اینجا خدمت شما رسیدیم تا اولین قدم را در نزدیک کردن فرهنگ و اقتصاد به یکدیگر برداشته باشیم و اعلام نماییم در حد توان فعلی می توانیم در خدمت مردم این استان بالاخص کارکنان پالایشگاه و شهر مهاجران باشیم و با تاسیس دفتر ویژه ای در شهر مهاجران در کنار فعالیتهای فرهنگی شما قرار بگیریم. .