در پالایشگاه امام خمینی شازند انجام می شود آماده سازی برای نخستین تعمیرات اساسی واحدهای تولید بنزین یورو ۴

پالایشگاه امام خمینی شازند در حال آماده سازی برای انجام نخستین تعمیرات اساسی واحدهای RCC و RCD است.

مدیرعامل شرکت پالایش نفت امام خمینی شازند در  گفتگو با خبرنگار شانا گفت: واحدهای RCC و RCD مذکور در کشور جدید هستند و سابقه آنها در هیچ پالایشگاهی نبوده است.

علی شیرازی زاده با بیان اینکه تعمیرات اساسی این واحدها یک تجربه جدید محسوب می شود، افزود: به همین دلیل برنامه ریزی و اقدام های اولیه بمنظور انجام تعمیرات اساسی موفق در شرکت از هم اکنون آغاز شده است.

وی از نیاز سنجی قطعات مورد نیاز و تامین آنها بعنوان برخی از اقدام های آماده سازی پالایشگاه برای تعمیرات اساسی واحدهای بزرگ بنزین سازی نام برد و اظهار کرد: برخی از قطعات باید از طریق روشهایی همچون مهندسی معکوس، داخلی سازی شود.

به گزارش شانا چندی پیش نیز اولین تعمیرات اساسی واحدهای تقطیر، تصفیه نفتاواکتانایزر، تصفیه هیدروژنی نفت سفید و ایزو مریزاسیون طرح توسعه فاز جدید این پالایشگاه با موفقیت به اتمام رسید.

شیرازی زاده با اشاره به اینکه واحدهای طرح توسعه این شر کت با وجود همه کمبودها و به ویژه فشارهای ناشی از تحریمهای بین المللی از اسفند ماه ١٣٨٩ به ترتیب در مدار تولید قرار گرفته اند، تصریح کرد: به همین منظور واحدهای CDU-NHT/OCT-KHT-ISOMERIZATION پس از حدود ٣ سال کارکرد مداوم برای نخستین بار تعمیر اساسی شدند.

به گفته این مقام مسئول با توجه به تحریم ها، دسترسی به اکثر سازندگان تجهیزات غیر ممکن بود و بنابراین تمام مشکلات بجا مانده از زمان راه اندازی، از سوی همکاران این شرکت مرتفع شده است.

شیرازی زاده همچنین به اتمام زودتر از برنامه زمانبندی تعمیرات اخیر اشاره کرد و افزود: تعمیرات اساسی مذکور ٨ روز زودتر از موعد مقرر انجام و تمام واحدها در سرویس قرار گرفته اند.