۲۴ آبان ۱۳۹۷

اشتراك مطالب

اشتراک rss مطالب

اشتراک توسط ایمیل:

بايگاني موضوعي
بایگانی ماهانه

پالايشگاه امام خميني(ره)شازند پرچم دار توليد بنزين يورو ۴ در كشور

به گزارش روابط عمومي پالايشگاه امام خميني شازند مهندس خسرواني معاون مدير عامل شركت ملي پالايش و پخش فرآورده هاي نفتي كشور و مهندس محجوبي مدير هماهنگي و نظارت بر توليد پالايشگاههاي كشور در بازديد دوره اي خود از تاسيسات پالايشگاه امام خميني(ره)در جلسه هماهنگي مديران و روساي واحدهاي اين شركت حضور يافته و در جريان كامل گزارش عملكرد تعميرات اساسي واحدهاي طرح توسعه كه اخيرا با موفقيت كامل و زودتر از موعد مقرر پايان پذيرفت، قرار گرفتند.. .

به گزارش روابط عمومي پالايشگاه امام خميني شازند مهندس خسرواني معاون مدير عامل شركت ملي پالايش و پخش فرآورده هاي نفتي كشور و مهندس محجوبي مدير هماهنگي و نظارت بر توليد پالايشگاههاي كشور در بازديد دوره اي خود از تاسيسات پالايشگاه امام خميني(ره)در جلسه هماهنگي مديران و روساي واحدهاي اين شركت حضور يافته و در جريان كامل گزارش عملكرد تعميرات اساسي واحدهاي طرح توسعه كه اخيرا با موفقيت كامل و زودتر از موعد مقرر پايان پذيرفت، قرار گرفتند.

مهندس خسرواني ضمن عرض خسته نباشيد به كليه همكاران اين پالايشگاه گفت: تعميرات اساسي واحد هاي جديد پالايشگاه به فضل پرودگار و با تلاش شبانه روزي مديران و كاركنان در زماني زودتر از موعد مقرر شده و با كيفيتي مطلوب پايان يافت كه نشان دهنده همدلي و همراهي كليه كاركنان اين مجموعه مي باشد.اين همدلي و تعاون يك نعمت گرانقدر است كه اين پالايشگاه دارد و مي بايست قدر آن را دانسته و آن را تقويت نمايد. وي گفت: اين شرايط مطلوب قطعاً راحت بدست نيامده و تلاشهاي مستمر شما مي تواند شرايط انجام كاررا كيفي و مطلوب تر از قبل نموده و پايدار باشد. معاون مدير عامل شركت ملي پالايش و پخش ، بحث آموزش كاركنان را به صورت تخصصي و عمومي مطرح نمود و گفت: تمام كاركنان در طول كار احتياج به بازآموزي و به روز شدن دارند و بحث آموزش را بايد بيشتر از قبل جدي بگيريم تا شركتي بزرگ چون پالايشگاه امام خميني شازند بتواند همواره كاركناني به روز داشته باشد و بصورت مدون و مستمرآموزش صورت پذيرد.وي گفت در اين راستا اصلا نگران هزينه نباشيد كه اين يك سرمايه گذاري براي آينده شركت است و براي سيستم كمك كننده خواهد بود. ايشان در ادامه به توليد بنزين يورو۴ در اين پالايشگاه اشاره كرد وگفت: پالايشگاه امام خميني (ره) شازند پرچم دارد توزيع بنزين يورو۴ در كشور بوده و به نام او ثبت گرديده است.كلان شهر تهران و كرج و اراك تحت پوشش بنزين يورو ۴ قرار گرفته و طبق گزارشات داده شده از مراجع ذيربط تاثيرات اثرگزار آن را در هواي سالمي كه در شهر تهران ،كرج و اراك برقرار است شاهد هستيم.

سپس مهندس محجوبي نيز ضمن تشكر از تلاش پرسنل پالايشگاه بحث CMMS (سيستم مديريت مكانيزه تعميرات)را مطرح نموده و تاكيد كرد كه اجراي اين طرح يك همكاري دسته جمعي را مي طلبد و اين سيستم بصورت خودكار كنترل شده و وقتي در چرخه اجرا قرار بگيرد اجباراً بايد انجام گردد. وي گفت سيستم CMMS گزارشات بسيار كاملي را در اختيارشما قرار مي دهد و خيلي از كارها را نظم و انظباط و تسهيل مي بخشد و به سيستم تمام ادارات مي تواند لينك گردد.و سپس نقاط ضعف موجود در سيستم را مشخص كرده و شما مي توانيد با جلسات و مشورت ايجاد راهكار نماييد. مهندس محجوبي از كليه كاركنان و مسئولين خواست تا سختيهاي ايجاد اين سيستم را بپذيرند و آن را در كل شركت جاري سازند.

در ادامه مهندس شيرازي زاده مدير عامل پالايشگاه ضمن خير مقدم حضور مهندس خسرواني ومهندس محجوبي گزارش مختصري را از وضعيت پالايشگاه و همچنين تعميرات اساسي اخير ارائه دادو به نوبه خود به كليه همكاران پالايشگاه بخاطر اتمام موفقيت آميز و زودتر از موعد مقرر اين تعميرات بزرگ خسته نباشيد گفت. وي اشاره اي به جذب نيرو براي اورهال نمود كه با همكاري و جلساتي با فرمانداري و استاندراي منطقه به خوبي مديريت گرديد و اظهار نمود ايجاد سيستم كارت ساعت براي اولين بار در اورهال موجب نظم و انضباط بيشتري گرديدو گفت به لطف خدا و تلاش همكاران از نظر HSE اورهال خوبي داشتيم و خوشبختانه با حادثه جدي روبرو نگشتيم. مهندس شيرازي زاده در ادامه اشاره به اقدامات فرهنگي انجام شده و برنامه ريزي شده براي اوقات فراغت خانواده محترم كاركنان و برگزاري تورهاي فرهنگي و سياحتي و زيارتي براي كاركنان و خانواده هاي آنها نمود و همچنين گفت در راستاي مديريت انرژي جلسات خوبي برگزار شده و كارهايي در دست اقدام است. وي در بحت HSE گفت : با جلساتي كه برگزارگرديد به اين نتيجه رسيديم كه علاوه بر ISO 18000 ، HSE MS را نيز مستقر نماييم.در همين راستا از HSE تهران براي مميزي جديد در اين پالايشگاه درخواست شده است تا طبق نتايج اين مميزي برنامه ريزيهاي لازم را انجام دهيم.

در پايان مهندس جمشيدي مدير عمليات پالايشگاه با اعلام خسته نباشيد به كليه همكاران به لحاظ انجام تعميرات اساسي تعدادي از واحدهاي جديد و ابراز خوشحالي از موفقيت اين تعميرات و نيز افزايش ظرفيت توليدي كليه محصولات پالايشگاه نسبت به شروع سال گفت : بايد بكوشيم تا توليد را مستمر سازيم و زمان اورهال را بتوانيم صفر نماييم. . .