پالایشگاه امام خمینی(ره)شازند پرچم دار تولید بنزین یورو ۴ در کشور

به گزارش روابط عمومی پالایشگاه امام خمینی شازند مهندس خسروانی معاون مدیر عامل شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده های نفتی کشور و مهندس محجوبی مدیر هماهنگی و نظارت بر تولید پالایشگاههای کشور در بازدید دوره ای خود از تاسیسات پالایشگاه امام خمینی(ره)در جلسه هماهنگی مدیران و روسای واحدهای این شرکت حضور یافته و در جریان کامل گزارش عملکرد تعمیرات اساسی واحدهای طرح توسعه که اخیرا با موفقیت کامل و زودتر از موعد مقرر پایان پذیرفت، قرار گرفتند.. .

به گزارش روابط عمومی پالایشگاه امام خمینی شازند مهندس خسروانی معاون مدیر عامل شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده های نفتی کشور و مهندس محجوبی مدیر هماهنگی و نظارت بر تولید پالایشگاههای کشور در بازدید دوره ای خود از تاسیسات پالایشگاه امام خمینی(ره)در جلسه هماهنگی مدیران و روسای واحدهای این شرکت حضور یافته و در جریان کامل گزارش عملکرد تعمیرات اساسی واحدهای طرح توسعه که اخیرا با موفقیت کامل و زودتر از موعد مقرر پایان پذیرفت، قرار گرفتند.

مهندس خسروانی ضمن عرض خسته نباشید به کلیه همکاران این پالایشگاه گفت: تعمیرات اساسی واحد های جدید پالایشگاه به فضل پرودگار و با تلاش شبانه روزی مدیران و کارکنان در زمانی زودتر از موعد مقرر شده و با کیفیتی مطلوب پایان یافت که نشان دهنده همدلی و همراهی کلیه کارکنان این مجموعه می باشد.این همدلی و تعاون یک نعمت گرانقدر است که این پالایشگاه دارد و می بایست قدر آن را دانسته و آن را تقویت نماید. وی گفت: این شرایط مطلوب قطعاً راحت بدست نیامده و تلاشهای مستمر شما می تواند شرایط انجام کاررا کیفی و مطلوب تر از قبل نموده و پایدار باشد. معاون مدیر عامل شرکت ملی پالایش و پخش ، بحث آموزش کارکنان را به صورت تخصصی و عمومی مطرح نمود و گفت: تمام کارکنان در طول کار احتیاج به بازآموزی و به روز شدن دارند و بحث آموزش را باید بیشتر از قبل جدی بگیریم تا شرکتی بزرگ چون پالایشگاه امام خمینی شازند بتواند همواره کارکنانی به روز داشته باشد و بصورت مدون و مستمرآموزش صورت پذیرد.وی گفت در این راستا اصلا نگران هزینه نباشید که این یک سرمایه گذاری برای آینده شرکت است و برای سیستم کمک کننده خواهد بود. ایشان در ادامه به تولید بنزین یورو۴ در این پالایشگاه اشاره کرد وگفت: پالایشگاه امام خمینی (ره) شازند پرچم دارد توزیع بنزین یورو۴ در کشور بوده و به نام او ثبت گردیده است.کلان شهر تهران و کرج و اراک تحت پوشش بنزین یورو ۴ قرار گرفته و طبق گزارشات داده شده از مراجع ذیربط تاثیرات اثرگزار آن را در هوای سالمی که در شهر تهران ،کرج و اراک برقرار است شاهد هستیم.

سپس مهندس محجوبی نیز ضمن تشکر از تلاش پرسنل پالایشگاه بحث CMMS (سیستم مدیریت مکانیزه تعمیرات)را مطرح نموده و تاکید کرد که اجرای این طرح یک همکاری دسته جمعی را می طلبد و این سیستم بصورت خودکار کنترل شده و وقتی در چرخه اجرا قرار بگیرد اجباراً باید انجام گردد. وی گفت سیستم CMMS گزارشات بسیار کاملی را در اختیارشما قرار می دهد و خیلی از کارها را نظم و انظباط و تسهیل می بخشد و به سیستم تمام ادارات می تواند لینک گردد.و سپس نقاط ضعف موجود در سیستم را مشخص کرده و شما می توانید با جلسات و مشورت ایجاد راهکار نمایید. مهندس محجوبی از کلیه کارکنان و مسئولین خواست تا سختیهای ایجاد این سیستم را بپذیرند و آن را در کل شرکت جاری سازند.

در ادامه مهندس شیرازی زاده مدیر عامل پالایشگاه ضمن خیر مقدم حضور مهندس خسروانی ومهندس محجوبی گزارش مختصری را از وضعیت پالایشگاه و همچنین تعمیرات اساسی اخیر ارائه دادو به نوبه خود به کلیه همکاران پالایشگاه بخاطر اتمام موفقیت آمیز و زودتر از موعد مقرر این تعمیرات بزرگ خسته نباشید گفت. وی اشاره ای به جذب نیرو برای اورهال نمود که با همکاری و جلساتی با فرمانداری و استاندرای منطقه به خوبی مدیریت گردید و اظهار نمود ایجاد سیستم کارت ساعت برای اولین بار در اورهال موجب نظم و انضباط بیشتری گردیدو گفت به لطف خدا و تلاش همکاران از نظر HSE اورهال خوبی داشتیم و خوشبختانه با حادثه جدی روبرو نگشتیم. مهندس شیرازی زاده در ادامه اشاره به اقدامات فرهنگی انجام شده و برنامه ریزی شده برای اوقات فراغت خانواده محترم کارکنان و برگزاری تورهای فرهنگی و سیاحتی و زیارتی برای کارکنان و خانواده های آنها نمود و همچنین گفت در راستای مدیریت انرژی جلسات خوبی برگزار شده و کارهایی در دست اقدام است. وی در بحت HSE گفت : با جلساتی که برگزارگردید به این نتیجه رسیدیم که علاوه بر ISO 18000 ، HSE MS را نیز مستقر نماییم.در همین راستا از HSE تهران برای ممیزی جدید در این پالایشگاه درخواست شده است تا طبق نتایج این ممیزی برنامه ریزیهای لازم را انجام دهیم.

در پایان مهندس جمشیدی مدیر عملیات پالایشگاه با اعلام خسته نباشید به کلیه همکاران به لحاظ انجام تعمیرات اساسی تعدادی از واحدهای جدید و ابراز خوشحالی از موفقیت این تعمیرات و نیز افزایش ظرفیت تولیدی کلیه محصولات پالایشگاه نسبت به شروع سال گفت : باید بکوشیم تا تولید را مستمر سازیم و زمان اورهال را بتوانیم صفر نماییم. . .