جشن انتظار با حضور بیش از ۵۵۰ نفر از همسران و فرزندان کارکنان پالایشگاه امام خمینی(ره)شازند در محل کانون فرهنگی شهید سلیمانی منازل مسکونی در شهر مهاجران برگزار گردید

همزمان با ایام عید بزرگ نیمه شعبان و میلاد پر فروغ حجت عالم گستر، حضرت مهدی (عج) مراسم جشنی ویژه همسران و فرزندان کارکنان و نوجوانان با حضور بیش از ۵۵۰ نفر در کانون فرهنگی شهید سلیمانی شهرمهاجران برگزار گردید و کانون سراسر نور و شادمانی شد. .

به گزارش روابط عمومی پالایشگاه امام خمینی شازند، جشن با قرائت آیات زیبای قرآن توسط یکی از نوجوانان متبرّک شد و مجری برنامه ضمن تبریک این عید با اشاراتی کوتاه و تعریف داستان، در کنار فضای شادی که بر برنامه حاکم بود، لزوم توجه به امام زنده و حاضر و کمک گرفتن از ایشان در زمان غیبت را یادآور شد و در مقاطع مختلفی از جشن با تذکراتی نسبت به تفاوت غیبت با عدم حضور اذهان، حاضرین را به سمت تفکر نسبت به درک حضور و ارتباط با ایشان سوق داد. سپس قسمت اصلی برنامه که تئاتر و نمایش بود اجرا گردید. محتوای این بخش این بود که کودکان با شأن پدری امام زمان آشنا شده و مشتاق ظهور ایشان شوند که این امر با اجرای نمایش های محله های شهر قشنگ ظهور ،عملی گردید. در قسمتی از جشن با همراهی مسئول سمعی بصری برنامه، کلیپ ها و صوت های کودکانه مهدوی پخش شد که با استقبال زیادی از سوی حاضرین همراه بود. همچنین قرائت پر از شور و دسته جمعی دعای فرج توسط حاضرین از نکات مثبت این جشن بود.پخش کلیپ، فایل های صوتی، زیر صدا ها و آوا های مهدوی جو مناسبی را در سالن کانون شهید سلیمانی حاکم کرد. از دیگر آیتم های برنامه، نمایش رادیویی توسط دو نفر از اعضای گروه بود که در پرده اول گفتگوی میان حکیمه خاتون عمه امام زمان و ابو علی خیزرانی خدمت گذار ایشان و در پرده دوم صحبت صمیمی دو نوجوان پیرامون ارتباط با امام زمان اجرا گردید. سخنرانی خانم فاطمه دریایی پیرامون “حسن ظن به خدا و لزوم خدا شناسی” با جملات ساده و قابل فهم و همچنین نیاز سنجی ایشان نسبت به نیاز های معرفتی نوجوانان شرکت کننده در این برنامه بخش دیگری از این جشن بود. صحبت های سخنران محترم پس از مباحثه ای شدن و شرکت افراد حاضر در بحث با موضوع “حجاب و تعریف آن” پایان یافت. خانم دریایی تصریح کرد که حجاب همزمان در سه بعد پوششی، رفتاری و گفتاری باید نمود پیدا کند تا کلمه محجبه به شخص اطلاق شود. از صحبت های او سوالاتی طرح شد و به برندگان هدایایی اهدا شد. سپس با تغییر فضا، چندین مسابقه هیجانی برگزار گردید که باعث ایجاد روحیه شاد و پر نشاط حضار شده و به شرکت کنندگاه جوایزی اهدا گردید. بخش دیگر برنامه مولودی خوانی بود؛ که با حمد خدا، ابتهال و سپس ایجاد فضای شور همراه بود. اجرای سرود توسط گروه نوجوان محض یار مهربان، تعریف جک و فکاهی و اجرای دکلمه ادبی بخش های دیگر برنامه را شامل می شد. برگزاری مسابقه و اهدای جایزه همگانی آیتم دیگر این برنامه بود. در نهایت این جشن با مراسم جشن تولد امام زمان و برش کیک چهار طبقه و توزیع آن میان خانواده ها ، بهمراه شربت و شیرینی به پایان رسیدکه با استقبال و تشکر های پیاپیی همراه بود. .