۲۴ آبان ۱۳۹۷

اشتراك مطالب

اشتراک rss مطالب

اشتراک توسط ایمیل:

بايگاني موضوعي
بایگانی ماهانه

جشن انتظار با حضور بيش از ۵۵۰ نفر از همسران و فرزندان كاركنان پالايشگاه امام خميني(ره)شازند در محل كانون فرهنگي شهيد سليماني منازل مسكوني در شهر مهاجران برگزار گرديد

همزمان با ایام عید بزرگ نیمه شعبان و میلاد پر فروغ حجت عالم گستر، حضرت مهدی (عج) مراسم جشني ويژه همسران و فرزندان كاركنان و نوجوانان با حضور بيش از ۵۵۰ نفر در كانون فرهنگي شهيد سليماني شهرمهاجران برگزار گرديد و كانون سراسر نور و شادماني شد. .

به گزارش روابط عمومي پالايشگاه امام خميني شازند، جشن با قرائت آیات زیبای قرآن توسط یکی از نوجوانان متبرّک شد و مجری برنامه ضمن تبریک این عید با اشاراتی کوتاه و تعریف داستان، در کنار فضای شادی که بر برنامه حاکم بود، لزوم توجه به امام زنده و حاضر و کمک گرفتن از ایشان در زمان غیبت را یادآور شد و در مقاطع مختلفی از جشن با تذکراتی نسبت به تفاوت غیبت با عدم حضور اذهان، حاضرين را به سمت تفکر نسبت به درک حضور و ارتباط با ایشان سوق داد. سپس قسمت اصلی برنامه که تئاتر و نمایش بود اجرا گرديد. محتوای این بخش این بود که کودکان با شأن پدری امام زمان آشنا شده و مشتاق ظهور ایشان شوند که این امر با اجرای نمایش های محله های شهر قشنگ ظهور ،عملی گرديد. در قسمتی از جشن با همراهی مسئول سمعی بصری برنامه، کلیپ ها و صوت های کودکانه مهدوی پخش شد که با استقبال زیادی از سوی حاضرین همراه بود. همچنین قرائت پر از شور و دسته جمعی دعای فرج توسط حاضرين از نکات مثبت این جشن بود.پخش کلیپ، فایل های صوتی، زیر صدا ها و آوا های مهدوی جو مناسبی را در سالن کانون شهید سلیمانی حاکم کرد. از ديگر آیتم های برنامه، نمایش رادیویی توسط دو نفر از اعضای گروه بود که در پرده اول گفتگوی میان حکیمه خاتون عمه امام زمان و ابو علی خیزرانی خدمت گذار ایشان و در پرده دوم صحبت صمیمی دو نوجوان پیرامون ارتباط با امام زمان اجرا گرديد. سخنرانی خانم فاطمه دریایی پیرامون “حسن ظن به خدا و لزوم خدا شناسی” با جملات ساده و قابل فهم و همچنین نیاز سنجی ایشان نسبت به نیاز های معرفتی نوجوانان شرکت کننده در این برنامه بخش دیگری از این جشن بود. صحبت های سخنران محترم پس از مباحثه ای شدن و شرکت افراد حاضر در بحث با موضوع “حجاب و تعریف آن” پايان يافت. خانم دریایی تصریح کرد که حجاب همزمان در سه بعد پوششی، رفتاری و گفتاری باید نمود پیدا کند تا کلمه محجبه به شخص اطلاق شود. از صحبت های او سوالاتی طرح شد و به برندگان هدايايي اهدا شد. سپس با تغییر فضا، چندین مسابقه هیجانی برگزار گرديد که باعث ایجاد روحیه شاد و پر نشاط حضار شده و به شرکت کنندگاه جوایزی اهدا گرديد. بخش دیگر برنامه مولودی خوانی بود؛ که با حمد خدا، ابتهال و سپس ایجاد فضای شور همراه بود. اجرای سرود توسط گروه نوجوان محض یار مهربان، تعریف جک و فکاهی و اجرای دکلمه ادبی بخش های دیگر برنامه را شامل می شد. برگزاری مسابقه و اهدای جایزه همگانی آیتم دیگر این برنامه بود. در نهایت این جشن با مراسم جشن تولد امام زمان و برش کیک چهار طبقه و توزیع آن میان خانواده ها ، بهمراه شربت و شیرینی به پایان رسیدكه با استقبال و تشکر های پیاپیي همراه بود. .