واحد تصفیه گازوئیل پالایشگاه اراک در حال تکمیل است

واحد تصفیه گازوئیل پالایشگاه امام خمینی که پایان سال گذشته در مدار بهره برداری قرار گرفت، در حال تکمیل است.

مدیرعامل شرکت ملی پالایش نفت امام خمینی در گفتگو با خبرنگار شانا با بیان اینکه این واحد هم اکنون با ظرفیت ٧٠ درصد اسمی در حال بهره برداری است، اظهار کرد: هم اکنون روزانه ٨ میلیون لیتر گازوئیل در این واحد تصفیه می شود و ظرفیت کنونی آن ١٢ میلیون لیتر گازوئیل با کیفیت یورو ۴ است.

علی شیرازی زاده تصریح کرد: به منظور افزایش ظرفیت به صد در صد اسمی، باید یکی از کمپرسورهای سیستم تکمیل و یک قطعه آن تعویض شود.

وی با بیان اینکه معمولا پس از انجام هر توسعه ای، مشکلات احتمالی وجود دارد، افزود: این مشکلات باید به مرور زمان بر طرف شود.

شیرازی زاده ادامه داد: برای اینکه واحدهای بهره برداری شده بتوانند عملکردی بهتری داشته باشند نیز باید تعدادی طرح جانبی پیاده و اجرا شود که هم اکنون  برخی از این طرح ها در این شرکت در حال تصویب است.

به گفته این مقام مسئول، هم اکنون شرکت ملی پالایش نفت امام خمینی شازند با ظرفیت ٢۵٠ هزار بشکه نفت خام در حال تولید ١۶ میلیون لیتر بنزین و ١٢ میلیون لیتر گازوئیل یورو ۴ است.

همچنین تولید روزانه ٢٠٠٠ تن ال پی جی و ١,٢ میلیون لیتر پروپیلن در روز نیز از دیگر محصولات این پالایشگاه محسوب می شود.

شیرازی زاده در این باره گفت: محصول تولیدی پروپیلن که از تنها واحد پتروپالایشگاهی کشور که در این شرکت قرار دارد، به مجتمع های پتروشیمی مارون و پلی نار تحویل می شود.

وی افزود: تولید گوگرد پالایشگاه ٣٠٠ تن در روز است که به صورت گرانول فله ای عرضه می شود.