پالایشگاه شازند با ظرفیت تعریف شده در حال تولید است

شرکت پالایش نفت امام خمینی شازند در حال آماده سازی برای آغاز تعمیرات اساسی در هفته آینده است، در همین حال تولید در این پالایشگاه با ظرفیت تعریف شده در حال انجام است.

رئیس روابط عمومی شرکت پالایش نفت شازند در گفتگو با خبرنگار شانا اظهار کرد: بر خلاف ادعای برخی از رسانه ها مبنی بر شکست مولکولی واحدهای بنزین ساز و از سرویس خارج شدن آن، حادثه ای در پالایشگاه رخ نداده و شرکت برای انجام تعمیرات اساسی در حال آماده سازی است.

سلیمانی با بیان اینکه تعمیرات اساسی برخی از واحدهای پالایشگاه از روز یکشنبه آینده (٢١ اردیبهشت) آغاز می شود، گفت: هم اکنون این پالایشگاه با ظرفیت تعریف شده در حال تولید است.

وی با اشاره به فعالیت ١٠ کمپرسور و ٢٠ پمپ در پالایشگاه افزود: زمانی که پمپی برای تعمیر از سرویس خارج می شود بلافاصله با یک پمپ دیگر جایگزین شده و تولید ادامه دارد.

سلیمانی میزان تولید آخرین روز از فروردین ماه این پالایشگاه را ١۶,۵ میلیون لیتر بنزین با کیفیت یورو ۴ اعلام کرد و افزود: در برخی مواقع این شرکت بیش از ظرفیت تعریف شده آن به تولید اقدام می کند.

به گزارش شانا ظرفیت کلی شرکت پالایش نفت امام خمینی شازند ١۶ میلیون لیتر بنزین با کیفیت و ١٢ میلیون لیتر نفتگاز است.

بر پایه این گزارش امروز خبری با موضوع “از مدار خارج شدن یک توربین گازی و افت تولید برق در روزهای گذشته در پالایشگاه شازند اراک و به تبع آن شکست مولکولی واحد بنزین سازی پالایشگاه اراک و Shut down آن” در برخی رسانه های داخلی منتشر شد که رئیس روابط عمومی پالایشگاه امام خمینی شازند این موضوع را رد کرد.