۲۸ آبان ۱۳۹۷

اشتراك مطالب

اشتراک rss مطالب

اشتراک توسط ایمیل:

بايگاني موضوعي
بایگانی ماهانه

مهندس خسرواني معاون مدير عامل شركت ملي پالايش و پخش: كار صورت گرفته در طرح توسعه پالايشگاه امام خميني(ره)شازند مرهون فداكاري و همدلي كاركنان پالايشگاه و مجريان طرح است.

مهندس خسرواني قائم مقام مديرعامل شركت ملي پالايش و پخش و مهندس محجوبي مدير هماهنگي و نظارت بر توليد، پنجشنبه مورخ ۲۱/۹/۹۲ از پالايشگاه امام خميني(ره)شازند بازديد بعمل آوردند .

به گزارش روابط عمومي پالايشگاه امام خميني(ره)شازند در اين بازديد كه بيشتر به منظورهماهنگي و ايجاد تعامل با همكاران و همچنين بررسي وضعيت پالايشگاه ومشكلات موجود بويژه اقدامات مهم واحدهاي طرح توسعه از جمله واحد RFCC و RCD طرح توسعه پالايشگاه انجام پذيرفت، ابتدا جلسه اي سه ساعته با حضور مهندس ميرقادري مديرعامل و كليه روساي واحدهاي عملياتي و ستادي در سالن كنفراس ساختمان مركزي برگزار گرديد كه پس از تلاوت قرآن كريم و پخش فيلمي كوتاه از روند نصب و راه اندازي واحدهاي جديد ، مهندس مير قادري ضمن خير مقدم و ارائه گزارش ازفاز هاي ۱ و ۲پالايشگاه گفت: علي رغم همه مشكلات و كمبودها منجمله تحريم ها، كار بزرگي در اين نقطه ازكشور اتفاق افتاده است و كاركنان و همكاراني كه اينجا هستند بصورت شبانه روزي مشغول كارند تا اين پروژه ملي هديه اي باشد به ملت عزيز كشورمان. مهندس مير قادري اين كار بزرگ را مديون زحمات پرسنل زحمت كش اين شركت و همچنين پشت گرميهاي مكرر مديريت ارشد دروزارت نفت بخصوص مديران شركت ملي پالايش و پخش دانست و افزود اين پالايشگاه يكي از پروژه هاي بزرگ كشور است. بنابراين با توجه به ارزش افزوده بالايي كه دارد و اينكه بخش عمده نيازمنديهاي كشور را تامين مي كند لازم است كاستي هايي كه همكاران ما در بخش خدمات شهري درسطح استان مركزي منجمله مهاجران و منطقه محروم شازند چه در بخش آموزش و چه در بخش خدمات بهداشتي و درمان دارند، بيشترمورد توجه قرار گيرد تا انگيزه كاري كاركنان بالا برود.

سپس مهندس خسرواني با ابراز خرسندي از اين ديدار و يادآوري خاطرات ساليان گذشته خود دراين پالايشگاه گفت: دغدغه هاي مهندس مير قادري بسيار به جا است ولي ما اين سالها شاهد اين مشكلات در سطح كل شركتهاي پالايشي و شركتهاي تابع وزارت نفت بوده ايم كه اين شرايط ، شرايط جاري مملكت است و برطرف كردن آن بدين صورت است كه مديريت مجموعه و كاركنان تلاش كنند تا مجموعه به يك بنگاه اقتصادي پويا و سود آور تبديل شود ،تا به خودي خود اين مشكلات و اين موانع برطرف گردد . وي گفت:حضور امروز ما به سبب بررسي وضعيت واحدهاي عملياتي است كه مهم ترين رسالت، برطرف كردن مشكلات عملياتي اين پروژه مهم ملي است كه بتوانيم با يك برنامه ريزي مدون پروژه را به آن هدف تعيين شده برسانيم چرا كه تا رسيدن به اهداف فاز ۲ كه توليد ۱۶.۰۰۰.۰۰۰ ليتر بنزين است فاصله داريم. يكي از رسالتهاي پروژه، توليد بنزين با استاندارد يورو ۴ مي باشد و متاسفانه مشكلات زيست محيطي كه در شهرهاي بزرگ كشور با آن مواجه هستيم يكي از دغدغه هاي بزرگ مردم است، بايستي آن را مرتفع نماييم. مهندس خسرواني در پايان صحبتهايش گفت: بنده تقاضا دارم تا شما مسئولين محترم مشكلات را بطور صريح بيان نماييد تا ما هم بتوانيم قدمي در جهت برطرف كردن آنها برداريم.

در ادامه مهندس محجوبي ضمن تشكر از تلاشهاي انجام شده در اين شركت گفت: مشكلات بايستي الويت بندي شود. جلساتي نيز از قبل با حضور معاون محترم وزير و مديران پالايش و پخش برگزار گرديد تا بتوانيم مسيرهايي براي تعامل بيشتر پيدا كنيم و انشاء ا… شما با جلسات داخلي بين خود مشكلات را ليست نماييد و اگر از ما كمكي بر مي آيد اعلام نماييد تا سريع تر واحدها به اهداف پيش بيني شده خود برسند.

در اين جلسه مهندس شاهوردي مدير عمليات پالايشگاه ضمن خير مقدم به ميهمانان در خصوص بحث بهره برداري و فازهاي جديد ، كه اين وظيفه بر عهده بهره بردار گذاشته شده توضيح داد و اشاره اي هم به بحث را ه اندازي واحدها و تحويل بخشي از LPG به پتروشيمي شازند و همچنين پيرامون قطعات يدكي در بخش كنترل و رابطه با تزريق خوراك درRFCC وتلاش بي وقفه همكاران گزارش لازم را ارائه و موفقيت تيم هاي راه اندازي را در واحدهاي جديد از توان بالاي همكاران و مديران و لطف خداوند دانست .

سپس روساي ادارات عملياتي و ستادي هركدام به ترتيب به مشكلات پيش رو از جمله كمبود نيروهاي متخصص با توجه با چند برابر شدن حجم كار در سطح پالايشگاه و همچنين نيازهاي اوليه واحدهاي تحت امر خود اشاره و خواهان رفع اين نيازها شدند .

سپس مهندس خسرواني با حضور در جمع كاركنان در بين نماز ظهر و عصر از زحمات و تلاش هاي همكاران در به ثمر رساندن اين پروژه عظيم ملي تقدير نمود و گفت انشاء ا… در نظر داريم جهت برطرف كردن موانع و مشكلات در فاصله هاي نزديك خدمت دوستان برسيم و در پايان بطور كامل از واحدهاي طرح قديم و همچنين طرح توسعه بازديد بعمل آوردند. .