با حضور معاون وزیر نفت مراسم معارفه مدیر عامل پالایشگاه نفت امام خمینی(ره) شازند انجام شد

صبح دیروز در مراسم معارفه،طی حکمی از سوی مهندس ضیغمی معاون وزیر نفت و مدیر عامل شرکت ملی پالایش و پخش ،مهندس سید علی اکبر میر قادری به عنوان مدیر عامل شرکت پالایش نفت امام خمینی(ره)شازند منصوب گردید.. .

به گزارش روابط عمومی، مهندس ضیغمی در مراسم تودیع و معارفه مدیر عامل جدید پالایشگاه امام خمینی(ره) شازند ضمن تشکر از مهندس رجبی گفت: شرح وظایف هر سرپرست و مدیری ، ایجاد آرامش،هماهنگی،وحدت و الویت اول حمایت و اجرای پروژه و بسیج کردن همه جانبه پالایشگاه به سوی پیش راه اندازی و راه اندازی واحدهای طرح توسعه است که مهندس رجبی هم طبق وعده به همه آنها عمل نموده و نقطه مثبتی را در پرونده کاری خود ثبت نمود.تصمیم گیری برای تغییر مدیر عامل بنابر مصلحت است و این جابه جاییها جنبه تنبیه یا نقطه ضعف ندارد و این انتصاب مانند سایر انتصابات دیگر یک امر طبیعی است و لازمه صنعت کشور بوده و انشاء ا… مهندس میر قادری از پتانسیل فعلی کمک خواهد گرفت و حرکتی رو به جلو خواهد داشت. وی گفت: هنر همه مدیران این است که در شرایط اضطراری همواره آرامش را در سیستم برقرار سازند.وحدت،انسجام،کار،تلاش باید سرلوحه کار همه مدیران قرار گیرد. وی اشاره ای به پیامهای مقام معظم رهبری در امسال و سالهای گذشته نمود که همواره حاکی از بهبود وضعیت اقتصادی کشور و مبارزه تمام عیار با تحریمها بوده است. مهندس ضیغمی افزود: آقای رجبی از این به بعد هم در این پالایشگاه و هم در جاهایی دیگر که خودشان مصلحت بدانند ادامه فعالیت می دهند و ایشان از نیروهای متدین،بسیجی،متواضع،با سواد و ولایتمدار است که این شاخصها باید در هر فرد ایرانی متدینی وجود داشته باشد و اگر مدیری تمام این خصوصیات را داشته باشد قابل تقدیر است. معاون وزیر در ادامه با معرفی مهندس میرقادری ،مدیر عملیات اسبق پالایشگاه اصفهان گفت: ولایتمداری و مذهبی بودن ، پایبندی به ارزشهای اسلامی و انقلاب و احترام به شهدا و خانواده شهدا را نگه داشتن، به همه پرسنل با عدالت نگاه کردن و ایجاد وحدت و انسجام بین همه کارکنان هنر یک مدیر است که تا الان در این پالایشگاه برقرا بوده و بین بهره بردار و راه انداز و مجری طرح این هماهنگی وجود داشته که انشاءا… با حضور مهندس میر قادری چند برابر گشته و حرکتی رو به جلو خواهند داشت و از کلیه همکاران خواست تا با ایشان همکاری لازم را نمایند. مدیر عامل شرکت ملی پالایش و پخش افزود: یک مدیر باید تجربه عملیاتی و مدیریتی داشته باشد که هم مهندس رجبی به جهت فعالیت در محیطهای تعمیراتی و عملیاتی این تجربه را داشتند و هم مهندس میر قادری که ۳۰ سال سابقه و تجربه کاری دارند. وی در خاتمه صحبتهایش خط خود و همه همکاران این پالایشگاه را استمرار اهداف نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران در پالایشگاه امام خمینی شازند دانست که باید به برکت نام امام خمینی همواره بهتر و کیفی ترگردد.

در ادامه مهندس رجبی ضمن ارائه گزارش مختصری از کارهای بزرگ و افتخار آمیزی که در طول ۲ سال گذشته در این پالایشگاه اتفاق افتاده اظهار نمود:هرآنچه خوبی و پیشرفت در این پالایشگاه بوده به سبب تلاش بی وقفه کارکنان این پالایشگاه است و این پتانسیل وجود دارد تا با کمک مهندس میر قادری حرکتی رو به جلو صورت پذیرد و وجود ایشان قطعا این حرکت را تند تر خواهد کرد و انشاءا… به سمت اهداف نظام و رهبری در صنعت نفت پیش برویم . وی از پیگیریهای مداوم و حضور مکرر مهندس ضیغمی در طول این پروژه و همچنین از همکاران شرکت ملی مهندسی،استاندار و نماینده ولی فقیه در استان مرکزی و همه پرسنل در اجرای این پروژه تشکر نمود و در انتها آمادگی خود را جهت ادامه همکاری با صنعت نفت در هرجایی از کشور اعلام کرد.

سخنران بعدی مهندس میر قادری مدیر عامل جدید پالایشگاه امام خمینی شازند بود که گفت: خدا را شاکرم که به عنوان یک سرباز فرصت خدمتگذاری بیشتری را به این مملکت پیدا کردم و آنچه که مسلم است این است که چیزی جز عمل صالحه باقی نخواهد ماند. مهندس میر قادری کار و اداره پالایشگاه راکار پیچیده ای دانست و گفت این به معنای سخت بودن نیست که هیچ کار سختی وجود ندارد.اما اداره پالایشگاه متفاوت بوده و همواره تحمل و صبوری خاصی را می طلبد. وی با اشاره به سابقه ۳۰ ساله خود در قسمتهای مختلف واحدهای پالایشگاهی منجمله واحد عملیات و نیز تجارب خود در راه اندازی طرح افزایش ظرفیت پالایشگاه اصفهان از ۱۸۰ هزار بشکه در روز به ۳۹۰ هزار بشکه در روز و اتمام پروژه در مدت زمان کم و استفاده از تمام ظرفیتهای موجود برای راه اندازی پروژه فوق که در زمان جنگ تحمیلی بود گفت: خوشبختانه و با لطف خدا توانستیم در شرایط بحرانی زمان جنگ پالایشگاه را از لحاظ ظرفیت ارتقاء دهیم و تجربه خوبی را در راه اندازی واحدهای جدید کسب نماییم. مهندس میر قادری اظهار نمود در پالایشگاه اصفهان مجری طرح بنزین سازی و همچنین به عنوان مدیر عملیاتی کار راه اندازی واحدهای طرح توسعه را به عهده داشته ام که این تجارب ما را در راه اندازی واحدهای بزرگ طرح توسعه پالایشگاه امام خمینی شازند یاری خواهند نمود. وی با اشاره به اهمیت راه اندازی واحد RFCC و RCD و توان بالقوه این واحدها در تکنولوژی جدید و تولید فرآورده، اظهار امید واری کرد با کمک همه نیروهای ارزشی موجود، شاهد راه اندازی این واحدها خواهیم بود و با راه اندازی واحد RFCC و RCD در پالایشگاه امام خمینی شازند انقلاب بزرگی در فرآیندهای پالایشگاهی به وقوع خواهد پیوست. وی آخرین فعالیت خود را ایجاد تغییرات اساسی ۴ واحد بزرگ همزمان در پالایشگاه اصفهان دانست که در ۲۹ روز برنامه ریزی شده بود و ظرف مدت ۲۰ روز واحدهای تقطیر،گاز مایع،هیدروژن ، آمین و آب ترش تمام و راه اندازی گردیدند و خوشبختانه تا الان بدون هیچ مشکلی به تولید خود ادامه می دهند. مهندس میر قادری مهمترین الویت کاری خود را سر و سامان دادن به پروژه های در دست اقدام طرح توسعه و راه اندازی واحدهای فوق دانست و یکی از عوامل اصلی در راه اندازی این واحدها را استفاده از توان مضاعف و هماهنگی و وحدت بین کارکنان بهره برداری،کارفرما و پیمانکار دانست و گفت: توافق و تعامل بین کارفرما و پیمانکار یک الزام و اجبار است که هم باید با دید اغماض از طرف کارفرما باشد و هم تلاش مضاعف از سمت پیمانکار، و هر ساعت تاخیر در راه اندازی واحدها ممکن است خسارت مالی فراوانی را بدنبال داشته باشد که نباید اتفاق بیافتد. مدیر عامل پالایشگاه در انتها از حسن اعتماد مهندس ضیغمی و انتصاب خود در این مسئولیت تشکر نمود و اظهار امیدواری کرد با همکاری همه کارکنان شاهد راه اندازی واحدهای باقی مانده طرح توسعه باشیم.

در پایان مراسم حکم مسئولیت مهندس میر قادری توسط معاون محترم وزیر نفت و مدیر عامل شرکت ملی و مهندسی ساختمان نفت ایران همراه یک جلد قرآن کریم تقدیم ایشان گردید و از مهندس رجبی به لحاظ سرپرستی پالایشگاه که با حفظ مسئولیت مدیر عملیاتی تا کنون اداره گردیده بود تجلیل بعمل آمد