با تاکید بر استفاده حداکثری از توان شرکت های داخلی امسال ۳۰ میلیارد دلار در صنعت نفت سرمایه‌گذاری می‌شود

شانا _ گروه نفت: وزیر نفت با تاکید بر این که ۹۱ سال تحرک صنعت نفت در زمینه‌های تولید و استفاده از توان داخلی است، گفت: امسال حداقل به ۳۰ میلیارد دلار سرمایه‌گذاری نیاز داریم که از این مقدار، مبلغ قابل توجهی به پروژه های پارس جنوبی اختصاص داده خواهد شد. . .

125171_orig به گزارش شانا، مهندس رستم قاسمی روز گذشته (سه شنبه ۱۵ فروردین) در دیدار با مدیران شرکت‌های زیرمجموعه وزارت نفت، سال ۹۰ را درمجموع سال خوبی برای صنعت نفت کشور ارزیابی و اظهار کرد: مهم ترین رویدادهای سال گذشته، بازدیدهای مقام معظم رهبری در ابتدای سال از پارس جنوبی و در پایان سال از پژوهشگاه صنعت نفت بود که این اتفاق، مهم ترین دستاورد صنعت نفت در سال گذشته بود، زیرا مشابه این بازدیدها در کمتر صنعت یا وزارتخانه‌ای اتفاق می‌افتد.

قاسمی با تاکید بر این که این بازدیدها انتظارها و مسئولیت‌های بسیاری را بر دوش صنعت نفت گذاشته است، یادآور شد: افزایش تولید، ارتباط با دانشگاه‌ها، جوان‌گرایی و انجام کارهای جدیدی که تا امروز از سوی دیگر کشورها انجام نشده است،‌ از مهم ترین خواسته‌های مقام معظم رهبری از صنعت نفت بوده است.

وی وظیفه صنعت نفت در چرخه اقتصادی کشور را مهم عنوان کرد و افزود: اگر می‌خواهیم این وظیفه مهم را به نحو مطلوب انجام دهیم، باید چند معیار مهم را مد نظر داشته باشیم که از جمله مهم ترین آنها توجه به نیروی انسانی و خواسته‌های آنان است.

وزیر نفت با بیان این که پرداخت حقوق و مزایا صرفاً برای توجه و رسیدگی به نیروی انسانی کافی نیست، اظهارکرد: توجه به نیروی انسانی و نیازهای آن ابعاد گوناگونی مانند توجه به خانواده‌ و فرزندان، ایجاد انگیزه و اعتمادسازی دارد؛ از این‌رو مدیران منابع انسانی شرکت‌ها باید با حضور در مناطق و ایجاد ارتباط با نیروها در جهت کیفی‌سازی نیروی انسانی و رفع نیازهای آنها اقدام کنند.