در سال “تولید ملی و حمایت از کار و سرمایه ایرانی” اعلام شد: تامین ۶۰ درصد از تجهیزات طرح توسعه پالایشگاه امام خمینی(ره) از منابع داخلی

به گزارش روابط عمومی شرکت ملی مهندسی و ساختمان نفت ایران، مهندس فرهاد احمدی افزود: احداث یک واحد پالایشگاهی تحت دانش بومی و همچنین نصب تجهیز یکپارچه پالایشگاهی به وزن ۴۵۰ تن از جمله شاخص هایی است که استفاده از توان و نیروی داخلی در اجرای طرح توسعه پالایشگاه امام خمینی (ره) را نشان می دهد.
مدیر عامل شرکت ملی مهندسی و ساختمان نفت ایران، نصب بلندترین برج پالایشگاهی کشور را از دیگر ویژگی های بارز این طرح عنوان کرد و ادامه داد: پالایشگاه امام خمینی (ره) شازند نخستین واحد پالایشگاهی کشور است که در تلفیق با واحدهای پتروشیمی، محصول باارزش پروپیلن تولید می کند.
به گفته وی، طرح توسعه پالایشگاه امام خمینی (ره) یکی از بزرگترین واحدهای بنزین سازی خاورمیانه است که در نیمه نخست سال جاری به بهره برداری می رسد.
مهندس احمدی اضافه کرد: با احداث و راه اندازی تمامی۳۰ واحد فرآیندی و جانبی طرح توسعه پالایشگاه امام خمینی (ره)، این پالایشگاه به یکی از بزرگترین واحدهای تولید بنزین منطقه تبدیل می شود و به این ترتیب بزرگترین قطب بنزین سازی کشور نیز رقم خواهد خورد.
وی آخرین وضعیت طرح توسعه پالایشگاه امام خمینی (ره) شازند را تشریح کرد و گفت: این طرح در مراحل راه اندازی واحدهای باقی مانده قرار دارد که مجموعه واحدهایی که به هم متصل هستند یکی پس از دیگری آماده بهره برداری می شوند.
مدیر عامل شرکت ملی مهندسی و ساختمان نفت ایران اظهار امیدواری کرد: با راه اندازی هفت واحد باقیمانده، در نیمه نخست سال جاری این طرح تحویل بهره بردار می شود.
وی وظیفه شرکت ملی مهندسی و ساختمان نفت ایران را طراحی واحدهای تولید فرآورده های نفتی بر اساس استانداردهای تعریف شده از طرف شرکت ملی پالایش و پخش اعلام کرد و گفت: در طراحی واحدهایی که به عهده ما است تمام استانداردهای روز رعایت می شود که پالایشگاه امام خمینی (ره) شازند و شهید تندگویان تهران نمونه هایی از این طرح ها است.
مهندس احمدی همچنین از آماده سازی واحد تولید نفت گاز در پالایشگاه شهید تندگویان خبر داد و گفت: با راه اندازی این واحد روزانه ۸ میلیون لیتر نفت گاز مرغوب و متناسب با استانداردهای روز دنیا در این واحد پالایشگاهی تولید می شود.