۲۴ آبان ۱۳۹۷

اشتراك مطالب

اشتراک rss مطالب

اشتراک توسط ایمیل:

بايگاني موضوعي
بایگانی ماهانه

در سال “توليد ملي و حمايت از کار و سرمايه ايراني” اعلام شد: تامين ۶۰ درصد از تجهيزات طرح توسعه پالايشگاه امام خميني(ره) از منابع داخلي

به گزارش روابط عمومي شرکت ملي مهندسي و ساختمان نفت ايران، مهندس فرهاد احمدي افزود: احداث يک واحد پالايشگاهي تحت دانش بومي و همچنين نصب تجهيز يکپارچه پالايشگاهي به وزن ۴۵۰ تن از جمله شاخص هايي است که استفاده از توان و نيروي داخلي در اجراي طرح توسعه پالايشگاه امام خميني (ره) را نشان مي دهد.
مدير عامل شرکت ملي مهندسي و ساختمان نفت ايران، نصب بلندترين برج پالايشگاهي کشور را از ديگر ويژگي هاي بارز اين طرح عنوان کرد و ادامه داد: پالايشگاه امام خميني (ره) شازند نخستين واحد پالايشگاهي کشور است که در تلفيق با واحدهاي پتروشيمي، محصول باارزش پروپيلن توليد مي کند.
به گفته وي، طرح توسعه پالايشگاه امام خميني (ره) يکي از بزرگترين واحدهاي بنزين سازي خاورميانه است که در نيمه نخست سال جاري به بهره برداري مي رسد.
مهندس احمدي اضافه کرد: با احداث و راه اندازي تمامي۳۰ واحد فرآيندي و جانبي طرح توسعه پالايشگاه امام خميني (ره)، اين پالايشگاه به يکي از بزرگترين واحدهاي توليد بنزين منطقه تبديل مي شود و به اين ترتيب بزرگترين قطب بنزين سازي کشور نيز رقم خواهد خورد.
وي آخرين وضعيت طرح توسعه پالايشگاه امام خميني (ره) شازند را تشريح کرد و گفت: اين طرح در مراحل راه اندازي واحدهاي باقي مانده قرار دارد که مجموعه واحدهايي که به هم متصل هستند يکي پس از ديگري آماده بهره برداري مي شوند.
مدير عامل شرکت ملي مهندسي و ساختمان نفت ايران اظهار اميدواري کرد: با راه اندازي هفت واحد باقيمانده، در نيمه نخست سال جاري اين طرح تحويل بهره بردار مي شود.
وي وظيفه شرکت ملي مهندسي و ساختمان نفت ايران را طراحي واحدهاي توليد فرآورده هاي نفتي بر اساس استانداردهاي تعريف شده از طرف شرکت ملي پالايش و پخش اعلام کرد و گفت: در طراحي واحدهايي که به عهده ما است تمام استانداردهاي روز رعايت مي شود که پالايشگاه امام خميني (ره) شازند و شهيد تندگويان تهران نمونه هايي از اين طرح ها است.
مهندس احمدي همچنين از آماده سازي واحد توليد نفت گاز در پالايشگاه شهيد تندگويان خبر داد و گفت: با راه اندازي اين واحد روزانه ۸ ميليون ليتر نفت گاز مرغوب و متناسب با استانداردهاي روز دنيا در اين واحد پالايشگاهي توليد مي شود.