دستگاه پرداخت کاری به شکل هشت لاتین در پالایشگاه امام خمینی( ره ) شازند ساخته شد

نداشتن نمونه خارجی ، ساخته شده با قطعات بسیار ساده و صرف هزینه اندک جهت طراحی و ساخت آن، از مزایای دستگاه پرداخت کاری به شکل هشت لاتین درپالایشگاه امام خمینی(ره) شازند است .. .

به گزارش روابط عمومی شرکت پالایش نفت امام خمینی(ره)شازند کارکنان فعال و متخصص کارگاه مرکزی این شرکت توانستند درراستای شکستن تحریم ها و ادامه موفقیتهای خود دستگاه پرداخت کاری به شکل هشت لاتین را طراحی و تولید نماید که هدف از طراحی و ساخت این دستگاه برطرف نمودن نواقصی چون نداشتن دقت کافی در پرداخت سطوح آب بند ، خسته شدن نفرات بدلیل سنتی و انجام پرداخت با دست ، پائین آمدن راندمان کاری و در نتیجه سرعت عمل انجام کار در پالایشگاه می باشد.

این گزارش می افزاید طی گفتگوی همکاران روابط عمومی با مهندس حبیبی رئیس اداره تعمیرات و نوسازی پالایشگاه، وی گفت : طراح و مبتکر این دستگاه آقای حسین زیار دانشجوی مهندسی مکانیک دانشگاه اراک از فرزندان همکاران می باشد که در زمان گذراندن واحد عملی خود به عنوان کارآموز موفق به ابداع این دستگاه شده و از مزایای این دستگاه، نداشتن نمونه خارجی آن است که با قطعات بسیار ساده و هزینه اندک تهیه و حرکت منحصر به فرد آن به شکل هشت لاتین می باشد .

وی افزود طرز کار این دستگاه بدین صورت است که ابتدا اپراتور به ابعاد قطعه ، نگهدارنده مورد نیاز را انتخاب نموده و قطعه کار را در داخل آن قرار می دهد و با روشن نمودن دستگاه عمل پرداخت کاری روی قطعه شروع می شود و پس از مدتی(بستگی به خرابی قطعه) دستگاه را خاموش نموده و محل مورد نظر را بررسی می نماید، در صورت نیاز تا بدست آمدن سطح کاملا صیقل این عمل را تکرار میکند