۲۹ مهر ۱۳۹۷

اشتراك مطالب

اشتراک rss مطالب

اشتراک توسط ایمیل:

بايگاني موضوعي
بایگانی ماهانه

دستگاه پرداخت کاری به شکل هشت لاتین در پالایشگاه امام خمینی( ره ) شازند ساخته شد

نداشتن نمونه خارجي ، ساخته شده با قطعات بسيار ساده و صرف هزينه اندك جهت طراحي و ساخت آن، از مزایای دستگاه پرداخت كاري به شكل هشت لاتین درپالايشگاه امام خميني(ره) شازند است .. .

به گزارش روابط عمومی شركت پالايش نفت امام خمینی(ره)شازند كاركنان فعال و متخصص كارگاه مركزي اين شركت توانستند درراستای شكستن تحریم ها و ادامه موفقيتهاي خود دستگاه پرداخت کاری به شکل هشت لاتین را طراحي و توليد نمايد كه هدف از طراحي و ساخت این دستگاه برطرف نمودن نواقصی چون نداشتن دقت کافی در پرداخت سطوح آب بند ، خسته شدن نفرات بدلیل سنتی و انجام پرداخت با دست ، پائین آمدن راندمان کاری و در نتيجه سرعت عمل انجام كار در پالایشگاه می باشد.

اين گزارش مي افزايد طي گفتگوي همكاران روابط عمومي با مهندس حبيبي رئيس اداره تعميرات و نوسازي پالايشگاه، وي گفت : طراح و مبتكر اين دستگاه آقاي حسين زيار دانشجوي مهندسي مكانيك دانشگاه اراك از فرزندان همكاران مي باشد كه در زمان گذراندن واحد عملي خود به عنوان كارآموز موفق به ابداع اين دستگاه شده و از مزاياي اين دستگاه، نداشتن نمونه خارجی آن است كه با قطعات بسیار ساده و هزینه اندک تهيه و حرکت منحصر به فرد آن به شکل هشت لاتین می باشد .

وي افزود طرز کار این دستگاه بدین صورت است که ابتدا اپراتور به ابعاد قطعه ، نگهدارنده مورد نیاز را انتخاب نموده و قطعه کار را در داخل آن قرار می دهد و با روشن نمودن دستگاه عمل پرداخت کاری روی قطعه شروع می شود و پس از مدتی(بستگی به خرابی قطعه) دستگاه را خاموش نموده و محل مورد نظر را بررسی می نماید، در صورت نیاز تا بدست آمدن سطح کاملا صیقل این عمل را تکرار میکند