چهاردهمین جلسه کارگروه روسای بازرسی فنی پالایشگاهها درشرکت پالایش نفت امام خمینی شازند برگزارشد

چهارد همین جلسه کارگروه روسای بازرسی فنی پالایشگاههای کشوربا حضور نمایندگان نه شرکت پالایشی به مدت دو روز در پالایشگاه امام خمینی (ره) شازند بر گزارشد . . .

به گزارش روابط عمومی پالایشگاه در این جلسه که با تلاوت قرآن کریم و پخش فیلم کوتاه از روند توسعه فاز دوم پالایشگاه آغازشد ابتدا مهندس رجبی سرپرست پالایشگاه ضمن خیر مقدم به حاضرین وتبریک سالگرد هفته دفاع مقدس و گرامیداشت یاد و خاطره شهدای ۸ سال دفاع مقدس و شهیدان صنعت نفت گفت : کارکردن در پالایشگاه مثل جنگیدن در جبهه است ، همانطور که خطر در جبهه ها وجود داشت در پالایشگاه نیز وجود دارد ، جنگ دیروز برای دفع تجاوز دشمن بود و دفاع از کشور و دین و جنگ امروز برای رهائی از وابستگی و رسیدن به خودکفائی .

وی در ادامه به مباحث فنی پرداخت وگفت اداره بازرسی فنی یکی از زیر مجموعه های خدمات فنی مهندسی است که نقش بسیار موثری در پیشگیری از حوادث دارد و می بایست این اداره از نفرات با تجربه ، متخصص و توانمند برخوردار باشد .

او با اشاره به اهمیت ویژه طرح توسعه پالایشگاه و نقش آن در کشور گزارش کاملی ارائه نمود و اظهار داشت واحدهای طرح توسعه پالایشگاه امام خمینی(ره)شازند با سه هدف مهم افزایش فرآورده های نفتی ، افزایش تولید بنزین و ارتقای کیفیت فرآورده ها در دست اجراست .

این گزارش می افزاید جلسه با مباحث تخصصی بازرسی فنی ادامه یافت و عمده مباحث به ارائه گزارشfailure تیوپ مبدل E-145 در واحد تقطیر ، تغییر مواد شیمیائی تزریقی به بویلر واحد CCR از فسفات به finamin ، معرفی مواد شیمیائی جلوگیری از خوردگی در واحد های عملیاتی و آب و بخار ، رنگ آمیزی تانک TK- 2006 نفت خام ، failure مسیر Reflux برج خلا واحد تقطیر ، failure مبدل E-116A/B درواحد تقطیر پالایشگاه امام خمینی شازند ، failure مسیر Reflux TO برج اتمسفریک در واحد تقطیرپالایشگاه بندر عباس و تعمیر اساسی سقف تانکTK-2073 پالایشگاه شیراز پرداخت و نماینده مدیرهماهنگی و نظارت بر تولید در کارگروه بازرسی فنی ، توضیحاتی در خصوص روند اجرائی RBI در شرکتهای پالایشی ارائه و به جمع بندی جلسه و موارد مطرح شده و برنامه های آتی کارگروه اشاره نمود.

در پایان جلسه با توجه به هماهنگی بعمل آمده گروه توانستند از پالایشگاه و واحدهای طرح توسعه بخصوص واحد ۱۲ و ۳۱ بازدید نماین