۲۸ آبان ۱۳۹۷

اشتراك مطالب

اشتراک rss مطالب

اشتراک توسط ایمیل:

بايگاني موضوعي
بایگانی ماهانه

چهاردهمين جلسه كارگروه روساي بازرسي فني پالايشگاهها درشركت پالايش نفت امام خميني شازند برگزارشد

چهارد همين جلسه كارگروه روساي بازرسي فني پالايشگاههاي كشوربا حضور نمايندگان نه شركت پالايشي به مدت دو روز در پالایشگاه امام خمینی (ره) شازند بر گزارشد . . .

به گزارش روابط عمومی پالايشگاه در این جلسه كه با تلاوت قرآن كريم و پخش فيلم كوتاه از روند توسعه فاز دوم پالايشگاه آغازشد ابتدا مهندس رجبي سرپرست پالایشگاه ضمن خیر مقدم به حاضرین وتبريك سالگرد هفته دفاع مقدس و گراميداشت ياد و خاطره شهداي ۸ سال دفاع مقدس و شهيدان صنعت نفت گفت : كاركردن در پالايشگاه مثل جنگيدن در جبهه است ، همانطور كه خطر در جبهه ها وجود داشت در پالايشگاه نيز وجود دارد ، جنگ ديروز براي دفع تجاوز دشمن بود و دفاع از كشور و دين و جنگ امروز براي رهائي از وابستگي و رسيدن به خودكفائي .

وي در ادامه به مباحث فني پرداخت وگفت اداره بازرسي فني يكي از زير مجموعه هاي خدمات فني مهندسي است كه نقش بسيار موثري در پيشگيري از حوادث دارد و مي بايست اين اداره از نفرات با تجربه ، متخصص و توانمند برخوردار باشد .

او با اشاره به اهمیت ویژه طرح توسعه پالایشگاه و نقش آن در کشور گزارش کاملی ارائه نمود و اظهار داشت واحدهاي طرح توسعه پالايشگاه امام خميني(ره)شازند با سه هدف مهم افزايش فرآورده هاي نفتي ، افزايش توليد بنزين و ارتقاي كيفيت فرآورده ها در دست اجراست .

اين گزارش مي افزايد جلسه با مباحث تخصصي بازرسي فني ادامه يافت و عمده مباحث به ارائه گزارشfailure تيوپ مبدل E-145 در واحد تقطير ، تغيير مواد شيميائي تزريقي به بويلر واحد CCR از فسفات به finamin ، معرفي مواد شيميائي جلوگيري از خوردگي در واحد هاي عملياتي و آب و بخار ، رنگ آميزي تانك TK- 2006 نفت خام ، failure مسير Reflux برج خلا واحد تقطير ، failure مبدل E-116A/B درواحد تقطير پالايشگاه امام خميني شازند ، failure مسير Reflux TO برج اتمسفريك در واحد تقطيرپالايشگاه بندر عباس و تعمير اساسي سقف تانكTK-2073 پالايشگاه شيراز پرداخت و نماينده مديرهماهنگي و نظارت بر توليد در كارگروه بازرسي فني ، توضيحاتي در خصوص روند اجرائي RBI در شركتهاي پالايشي ارائه و به جمع بندي جلسه و موارد مطرح شده و برنامه هاي آتي كارگروه اشاره نمود.

در پايان جلسه با توجه به هماهنگي بعمل آمده گروه توانستند از پالايشگاه و واحدهاي طرح توسعه بخصوص واحد ۱۲ و ۳۱ بازديد نماين