معاون وزیرنفت : فعالیت چشمگیر پالایشگاهها نشانگر بی اثربودن تحریم ها است

معاون وزیر نفت و مدیر عامل شرکت ملی پالایش و پخش فراورده های نفتی کشور گفت: فعالیت چشمگیر و رو به رشد پالایشگاههای کشور نشانگر بی اثر بودن تحریم های دشمنان علیه ایران اسلامی است. . .

به گزارش ایرنا، ‘علیرضا ضیغمی’ پنجشنبه شب در بازدید از مراحل پیشرفت طرح توسعه و ارتقای کیفیت و افزایش ظرفیت شرکت پالایش نفت امام خمینی (ره) شازند ، افزود: امروز صنعت نفت و شرکت های پالایش و پخش با توانمندی ایرانی اداره می شوند.

وی اظهار داشت:تکمیل و بهره برداری از طرح توسعه شرکت پالایش نفت امام خمینی (ره) شازند یکی از برنامه های مهم وزارتخانه است.

وی ادامه داد: تولیدات این شرکت به همراه سایر پالایشگاهها اقدامی موثر درشکوفا کردن بیشتراقتصاد به ویژه در بخش تولید و کمک به واحدهای صنعتی دیگر است.

مدیر عامل شرکت پالایش نفت امام خمینی (ره) شازند نیز گفت: در حال حاضر ظرفیت این پالایشگاه ۲۰۰ هزار بشکه در روز است . مهندس ‘ علی نوربخش ‘ ظرفیت تولید بنزین این پالایشگاه را حدود پنج میلیون و ۵۰۰ هزار لیتر بنزین در روز ذکر کرد و افزود: پس از راه اندازی واحد شماره ۱۲( بنزین سازی) تولید بنزین این پالایشگاه به ۷ میلیون لیتر در روز خواهد رسید.

مدیر عامل شرکت ملی مهندسی و ساختمان نفت ، مدیران عملیات و بهره برداری و کنسرسیوم و جمعی از کارشناسان نفت در این بازدید حضور داشتند.. .