سلامت، صداقت، کیفیت، سرعت و توجه به اقتصادی کردن فعالیت‌ها پنج شاخص مهندس قاسمی برای وزارت نفت

وزیر نفت با بیان اینکه ۵ کلمه را به عنوان شاخص برای خودم و همکاران در وزارت نفت تعریف کرده‌ایم، گفت: سلامت، صداقت، کیفیت، سرعت و توجه به اقتصادی کردن فعالیت‌ها از جمله شاخص‌های است که در وزارت نفت مورد توجه قرار خواهد گرفت.

رستم قاسمی صبح امروز در مراسم تودیع و معارفه وزیر نفت اظهار داشت: در دولت نهم و دهم بنده به عنوان کسی که در عرصه اجرایی حضور داشته‌ام، شاهد بودم که کارهای بسیاری بزرگی انجام شده است و تصمیمات مدبرانه و شجاعانه‌ای که کمتر در تاریخ ایران گرفته شده در این دو دولت گرفته شده است.
وی افزود: در این زمان پروژه‌های بسیار بزرگی از قبیل ده‌ها کیلومتر راه و راه‌آهن و پل خلیج فارس که سال‌ها منتظر اجرایی شدن بود اجرا شد و تصمیمات مهم و شجاعانه‌ای در صنعت نفت گرفته شد که یکی از بارزترین آن تصمیم سال گذشته دولت درباره میدان گازی پارس جنوبی است.
وزیر نفت اضافه کرد: امیدوارم بتوانیم با هدایت رئیس جمهور آرزوی مردم کشور را در توسعه صنعت نفت برآورده کنیم.
وی گفت: از جمله مهمترین اهدافی که بنده دنبال می‌کنم موضوع توسعه میدان‌های مشترک است، چرا که امروز برداشت ما از این میدان‌ها قابل قبول نیست و میدان‌ پارس جنوبی و میادین مشترک با عراق از جمله بارزترین آنها هستند.
قاسمی گفت: بحث تولید مهمترین وظیفه صنعت نفت است و امروز هیچ چیز برای توسعه میادین در کشور کم نداریم.
وی افزود: حضور در مجامع بین‌ المللی از جمله اهداف راهبردی است که آن را دنبال می‌کنیم و مهمترین راه رسیدن به این اهداف همدلی، همراهی و توجه متخصصین و منابع انسانی صنعت نفت است که تصور می‌کنم با همدلی و کمک گرفتن از منابع انسانی بتوانیم وظایف خود را در این حوزه به درستی انجام دهیم.
منبع: خبرگزاری فارس