به مناسبت روز ملی بهزیستی و تامین اجتماعی انجام می‌شود بهسازی محیط کار در طرح افزایش ظرفیت پالایشگاه امام خمینی (ره) شازند

شانا _ گروه پالایش و پخش: به مناسبت روز ملی بهزیستی و تامین اجتماعی، برنامه بهسازی محیط کار در طرح افزایش ظرفیت و بهبود کیفیت فرآورده های پالایشگاه امام خمینی (ره) شازند با مشارکت همه کارکنان این طرح انجام می‌شود.

به گزارش شانا، این تصمیم به پیشنهاد رشید سیدیان، مجری طرح افزایش ظرفیت و بهبود کیفیت فرآورده های پالایشگاه امام خمینی (ره) شازند و با هدف مشارکت همه کارکنان در بهسازی محیط کار و ارتقای سطح بهداشت، ایمنی و محیط زیست در طرح و کاهش خطرپذیری فعالیت های کارگاهی گرفته شده است.

بهبود وضعیت داربست های موجود، بهبود وضعیت طبقات فلزی واحدها (گرتینگ ها و پلتفرم های نصب شده)، بهبود وضعیت شبکه برق ثابت و سیار (تا حد امکان)، بهبود وضعیت تهیه و توزیع آب آشامیدنی و بهداشتی، بهبود جاده ها و مسیرهای تردد داخل سایت، بهبود وضعیت انبارش، حمل و استفاده از سیلندرهای گاز تحت فشار، مواد شیمیایی و ظروف نگهداری سوخت در کارگاه ها، مدیریت پسماندها و بهبود وضعیت ماشین آلات ساختمانی و دستگاه های جرثقیل از جمله برنامه های مورداجرا در این طرح خواهد بود.

طرح افزایش ظرفیت و ارتقای کیفیت فرآورده های پالایشگاه امام خمینی (ره) شازند با هدف افزایش ظرفیت پالایشی از روزانه ۱۷۰ هزار بشکه به روزانه ۲۵۰ هزار بشکه، افزایش تولید بنزین به روزانه ۱۶ میلیون لیتر در ازای کاهش تولید نفت کوره، ارتقای کیفیت محصولات پالایشگاه به استانداردهای اروپا و کاهش مواد آلاینده محیط زیست در پالایشگاه شازند اجرا می شود.

روز ملی بهزیستی و تامین اجتماعی (شنبه ۲۵ تیر) به عنوان روز ضبط و ربط کارگاه های طرح افزایش ظرفیت و بهبود کیفیت فرآورده های پالایشگاه امام خمینی (ره) شازند به این کار اختصاص داده شده است.

طرح های پالایشی کشور از نظر افزایش ظرفیت و بهبود کیفیت فرآورده های تولیدی، نقش مهمی در پویایی اقتصادی کشور و نیز کاهش آلاینده های زیست محیطی دارند و نیازمند سرعت و دقت فراوان در به ثمر رساندن به موقع و دقیق طرح است؛ به همین منظور بهسازی دقیق و پایدار محل کار، نقش مهمی در افزایش ضریب ایمنی محیط کار و کاهش حوادث در طرح ها و پروژه های صنعت پالایش کشور خواهد داشت.