۲۵ مهر ۱۳۹۷

اشتراك مطالب

اشتراک rss مطالب

اشتراک توسط ایمیل:

بايگاني موضوعي
بایگانی ماهانه

حضور کاروان‌ راهیان‌ نور ( فرزندان كاركنان پالايشگاه امام خميني شازند) در مناطق عملیاتی هشت سال دفاع مقدس

در تداوم حركتهاي فرهنگي ويژه نوجوانان و جوانان ، كارواني با هماهنگي پايگاه شهيد رجائي پالايشگاه صورت گرفت ، تعداد ۸۳ نفر از فرزندان كاركنان در مقاطع سني راهنمائي و دبيرستان به مدت چهار روز توانستند از سرزمين سراسر معنوي و پر خاطرات مناطق جنگي خوزستان بازديد كنند .. .

به گزارش روابط عمومي شركت پالايش نفت امام خميني (ره)شازند در اين كاروان زائران کوی نور پس از بازدید از یادمان کربلای ۵، فکه، دهلاویه، بستان، والفجر ۸، فاو، بیت‌المقدس و طریق‌القدس با رود کارون و تجسم صحنه عبور رزمندگان از پهنای اروند به‌وسیله راویان حاضر درسرزمين گرم خوزستان آشنا شدند.

اين گزارش مي افزايد در راستای استقلال ارزش‌های دفاع عاشورایی و ترویج فرهنگ ایثار، شهادت و مقاومت ، پايگاه شهيد رجائي و روابط عمومي پالايشگاه در اجراي برنامه هاي فرهنگي خود گزينه بسيار ارزشمند انتقال ارزش‌های دفاع مقدس و تاثیر‌گذاری آن در تعالی اجتماعی را انتخاب و هر ساله به گسترش و تداوم آن اقدام مي نمايد . .

عضوپايگاه بسيج و مسئول كاروان راهيان نور پالايشگاه كه نخواست نامش برده شود در همراهي اين كاروان در سفارش به نوجوانان و جوانان گفت : يقين دارم شما جوانان و نوجوانان با آمدن به سرزمين هاي دفاع و آشنایی با این مناطق ، مطلوب‌ترین تاثیر را در افکار و روحیات خود خواهيد ديد زيرا كه اين مستندات موجود در كربلاي ايران نشانه غرور ملي و دفاع پدران شما از دين و ميهن عزيزمان ايران در هشت سال دفاع جانانه در مقابل تجاوز دشمنان است كه با سرافرازي يك وجب از اين سرزمين به دست آنان نيافتاد .

وی گفت : دوران نوجواني و جواني زمان مناسبي براي تقويت روحيات اعتقادي و عمل به سفارش ائمه ، جهت دوري از سستي و تنبلي براي رسيدن به اهداف والاي انسانيت است . وی با تشكر از حمايتهاي مديريت و روابط عمومي پالايشگاه در برگزاري اردوهاي فرهنگي براي جوانان و خانواده ها به نقش برپایی اردوهای راهیان نور در زمینه خنثی‌سازی تهاجم فرهنگی دشمن به ویژه در میان جوانان این مرز و بوم اشاره کرد و عنوان داشت: همه ساله تعداد زیادی از زائران کاروان‌های راهیان نور را جوانان تشکیل می‌دهند که این حرکت خود ضربه محکمی به دشمنان اسلام است‌ كه اميد است استمرار داشته باشد .

در پايان به ۳۵ نفر از برندگان مسابقات مختلف فرهنگي ، تير اندازي و ورزشي كه در طول اردو برگزار شد جوايزي به رسم يادبود اهدا گرديد . . .