حضور کاروان‌ راهیان‌ نور ( فرزندان کارکنان پالایشگاه امام خمینی شازند) در مناطق عملیاتی هشت سال دفاع مقدس

در تداوم حرکتهای فرهنگی ویژه نوجوانان و جوانان ، کاروانی با هماهنگی پایگاه شهید رجائی پالایشگاه صورت گرفت ، تعداد ۸۳ نفر از فرزندان کارکنان در مقاطع سنی راهنمائی و دبیرستان به مدت چهار روز توانستند از سرزمین سراسر معنوی و پر خاطرات مناطق جنگی خوزستان بازدید کنند .. .

به گزارش روابط عمومی شرکت پالایش نفت امام خمینی (ره)شازند در این کاروان زائران کوی نور پس از بازدید از یادمان کربلای ۵، فکه، دهلاویه، بستان، والفجر ۸، فاو، بیت‌المقدس و طریق‌القدس با رود کارون و تجسم صحنه عبور رزمندگان از پهنای اروند به‌وسیله راویان حاضر درسرزمین گرم خوزستان آشنا شدند.

این گزارش می افزاید در راستای استقلال ارزش‌های دفاع عاشورایی و ترویج فرهنگ ایثار، شهادت و مقاومت ، پایگاه شهید رجائی و روابط عمومی پالایشگاه در اجرای برنامه های فرهنگی خود گزینه بسیار ارزشمند انتقال ارزش‌های دفاع مقدس و تاثیر‌گذاری آن در تعالی اجتماعی را انتخاب و هر ساله به گسترش و تداوم آن اقدام می نماید . .

عضوپایگاه بسیج و مسئول کاروان راهیان نور پالایشگاه که نخواست نامش برده شود در همراهی این کاروان در سفارش به نوجوانان و جوانان گفت : یقین دارم شما جوانان و نوجوانان با آمدن به سرزمین های دفاع و آشنایی با این مناطق ، مطلوب‌ترین تاثیر را در افکار و روحیات خود خواهید دید زیرا که این مستندات موجود در کربلای ایران نشانه غرور ملی و دفاع پدران شما از دین و میهن عزیزمان ایران در هشت سال دفاع جانانه در مقابل تجاوز دشمنان است که با سرافرازی یک وجب از این سرزمین به دست آنان نیافتاد .

وی گفت : دوران نوجوانی و جوانی زمان مناسبی برای تقویت روحیات اعتقادی و عمل به سفارش ائمه ، جهت دوری از سستی و تنبلی برای رسیدن به اهداف والای انسانیت است . وی با تشکر از حمایتهای مدیریت و روابط عمومی پالایشگاه در برگزاری اردوهای فرهنگی برای جوانان و خانواده ها به نقش برپایی اردوهای راهیان نور در زمینه خنثی‌سازی تهاجم فرهنگی دشمن به ویژه در میان جوانان این مرز و بوم اشاره کرد و عنوان داشت: همه ساله تعداد زیادی از زائران کاروان‌های راهیان نور را جوانان تشکیل می‌دهند که این حرکت خود ضربه محکمی به دشمنان اسلام است‌ که امید است استمرار داشته باشد .

در پایان به ۳۵ نفر از برندگان مسابقات مختلف فرهنگی ، تیر اندازی و ورزشی که در طول اردو برگزار شد جوایزی به رسم یادبود اهدا گردید . . .