مدیر عامل شرکت ملی پخش در برنامه تلویزیونی “با کیمیاگران” اعلام کرد: رویکرد صادرات در بنزین و گازوئیل

مهندس جلیل سالاری، مدیرعامل شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی ایران، روز یکشنبه در حاشیه شانزدهمین نفت، گاز، پالایش و پتروشیمی مهمان برنامه زنده تلویزیونی “با کیمیاگران” شبکه ۴ سیما بود.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده های نفتی ایران، وی در این برنامه به معرفی فعالیت های شرکت ملی پخش پرداخت و گفت: این شرکت وظیفه انتقال و توزیع ۵ فرآورده اصلی شامل نفت گاز، بنزین، نفت سفید، نفت کوره و گاز مایع از طریق ۳۷ منطقه، ۱۳۲ ناحیه، ۸۷ انبار نفت با ظرفیت ۱۲ میلیارد لیتر فرآورده و ۴۴ جایگاه سوختگیری هواپیما در بخش های خانگی، صنعتی و کشاورزی را به عهده دارد.
سالاری با تاکید بر رویکرد صادرات این شرکت در سال جاری اظهار داشت: با توجه به بررسی های انجام شده، عرضه فرآورده های سبک در مقیاس بنزین، گازوئیل و سوخت جت با استانداردهای کیفی روز جهان در دستور کار قرار دارد.
وی در خصوص بازارهای هدف برای صادرات گفت: کشورهای شرق آسیا، کشورهای همجوار مانند عراق، افغانستان و ارمنستان و همینطور کشورهای آسیای میانه در فهرست این بازارها قرار دارند.
سالاری از عرضه فرآورده های با کیفیت یورو ۴ و یورو ۵ در کلان شهرها در نیمه دوم امسال خبر داد و گفت: فاز اول تولید گازوئیل یورو ۵ در پالایشگاه های امام خمینی (ره) شازند و شهید تندگویان تهران هم در سال جاری آغاز خواهد شد.
مدیر عامل شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی در پایان بر نقش برجسته شرکت ملی پخش در بحث بانکرینگ در منطقه تاکید کرد.