تولید ۱۶ میلیون لیتر بنزین به طور روزانه در شرکت پالایش نفت شازند

مدیرعامل شرکت پالایش نفت امام خمینی (ره) شازند از تولید روزانه ۱۶ میلیون لیتر بنزین در این شرکت پالایشی خبر داد.

غلامحسین رمضان‌پور در گفتگو با خبرنگار بازار، با اشاره به اقدامات تولیدی جهت مبارزه با شیوع کرونا در شرکت پالایشگاه نفت امام خمینی (ره) اظهار داشت: این پالایشگاه در راستای انجام مسئولیت اجتماعی خود اقدام به تهیه و توزیع کیسه‌های پارچه‌ای خرید نان کرد و گام مهمی در جهت سلامت شهروندان و حفظ محیط زیست برداشت و در گام اول ۱۰ هزار عدد کیسه تهیه و در سطح شهرستان شازند توزیع کرد.

رمضان پور افزود: پالایشگاه شازند تاکنون پروژه‌های بزرگی همچون ایزولاسیون حوضچه‌های آب، سهیم شدن در ساخت سد کمال صالح، رفع آلودگی از هفت هزار تن خاک، توسعه فضای سبز به میزان ۷۵ هکتار و آبیاری قطره‌ای فضای سبز به جهت مصرف بهینه آب را انجام داده است که همگی در راستای حفظ محیط زیست و سلامت جامعه هستند.

مدیرعامل شرکت پالایش نفت امام خمینی (ره) شازند با اشاره به اینکه طی سال گذشته ۶۱۰ میلیون لیتر بنزین سوپر در این پالایشگاه تولید شده است گفت: ۵۳۰ میلیون لیتر نفت سفید یورو چهار نیز در این شرکت تولید و مجموعاً ۲۰ درصد نیاز سوخت کشور را تأمین کرده که بخش عمده آن در استان‌های تهران، البرز و مرکزی به مصرف رسیده است.

وی عنوان داشت: حتی شرایط کرونا نیز نتوانست مجموعه تولید پالایشگاه را به تعطیلی بکشاند و در این ایام روزانه بیش از ۱۶ میلیون لیتر بنزین در این واحد تولید می‌شود.

به نقل از تحلیل بازار