مشعل: جلوگیری از خروج ۳۰ میلیون دلار ارز – کرونا تاثیری در تولید ندارد

مشعل؛ نشریه کارکنان صنعت نفت ایران؛ به تاریخ ۲۴ خرداد ۹۹ مطلب زیر را (ضمن اختصاص طرح روی جلد) منتشر نموده است که عینا بازنشر میشود:

جلوگیری از خروج ۳۰ میلیون دلار ارز از کشور با افزایش تولید در پالایشگاه امام خمینی(ره) شازند

کرونا تاثیری در تولید ندارد

سمیه راهپیما –  از روزهای پایانی سال گذشته تاکنون، اقتصاد کشور تحت تاثیر ویروس کرونا قرار گرفته است، به گونه ای که کارهای حساس و پرریسکی که تعطیل شده بود، با اولویت بندی یکی پس از دیگری باز شد. برخی از آنها نیز با یک سوم یا دو سوم کارکنان خود کار می کردند و مابقی آنها نیز دورکار بودند؛ اما در این میان کارکنان نیروهای عملیاتی مانند کارکنان سایت پالایشگاه سعی کردند تا علاوه بر تمهیدات در نظر گرفته شده از سوی ستاد سلامت، در صحت و سلامت کامل فعالیت خود را انجام دهند و به دور از هرگونه استرسی، سعی در خدمت رسانی به صنعت کشور داشتند. پالایشگاه امام خمینی(ره) شازند، یکی از آنهاست که برای جویا شدن از فعالیت این پالایشگاه، در روزهای کرونایی با غلامحسین رمضانپور، مدیرعامل این پالایشگاه گفت و گو کرده ایم. مشروح این گفت وگو را در ادامه می خوانید:

  آیا شیوع بیماری کرونا  باعث ایجاد مشکلاتی در روند تولید شده است؟

خیر. خوشبختانه در ایام شیوع کرونا کاهش تولید نداشتیم و تولید ما همچنان ادامه داشته است. تولید ۲۵۰ هزار بشکه در روز پالایش نفت خام و تولید فراورده های نفتی باارزش و سوخت های پاک را داریم و ادامه خواهیم داد.

     چه اقداماتی برای مقابله با ویروس کرونا صورت گرفته است؟

از همان ابتدای شیوع این بیماری، محل های تجمع را شناسایی و از تجمع افراد جلوگیری شد. به عنوان مثال، مناطق ورودی پالایشگاه در ابتدای شیفت های کاری صبح و شب، رختکن ها، رستوران و محل های بارگیری تانکرهای ورودی و خروجی پالایشگاه شناسایی می شدند، با این کار هم از ترافیک جلوگیری به عمل می آمد و هم این مرکز مرتب در طول روز ضدعفونی می شدند. از دستگاه های تب سنج نیز، جلوی ورودی پالایشگاه و در هر شیفت کاری و همچنین طی روز در نقاط مختلف پالایشگاه استفاده می شد، ضمن آنکه به موارد مشکوک توصیه شد تا در صورت نیاز به درمانگاه و مراکز درمانی مراجعه کنند تا به طور قطعی مشخص شود که دچار بیماری شده اند یا خیر. همچنین در صورت مشاهده موارد مشکوک، اطرافیان او را نیز شناسایی می کردیم.

مراکز تجمعی که امکان تعطیلی آنها وجود داشت، مثل مراکز آموزشی و باشگاه های ورزشی نیز بلافاصله تعطیل شدند و خوشبختانه با اقدامات صورت گرفته و تشکیل کمیته سلامت از همان ابتدای بیماری ، تاکنون مشکلی در زمینه شیوع این بیم