۲۹ مهر ۱۳۹۷

اشتراك مطالب

اشتراک rss مطالب

اشتراک توسط ایمیل:

بايگاني موضوعي
بایگانی ماهانه

بزرگداشت هفته دفاع مقدس در شركت پالايش نفت امام خميني

به گزارش روابط عمومي شركت پالايش نفت امام خميني (ره) شازند مراسم گراميداشت هفته دفاع مقدس و بزرگداشت ايثارگري هاي شهداي گرانقدر به همت پايگاه مقاومت بسيج شهيد رجايي و با حضور جمع كثيري از بسيجيان سلحشور شركت و مهمانان ارجمند ، سردار اهوازيان فرمانده محور مقاومت در سوريه و فرمانده قرارگاه سري نصرت در دوران دفاع مقس  ، حضرت آيت الله دري نجف آبادي نمايئده ولي فقيه در استان و امام جمعه شهر اراك ، حجت الاسلام و المسلمين نيكزاد امام جمعه محترم شهر مهاجران و جناب مهندس جمشيدي مديرعامل محترم شركت و با حضور مديران و مسئولين شركت برگزار گرديد .

در ابتداي اين مراسم و پس از تلاوت قرآن كريم ، امير وليئي فرمانده پايگاه مقاومت بسيج شهيد رجايي شركت ضمن خيرمقدم به حاضرين و ميهمانان ارجمند و تبريك ايام هفته دفاع مقدس گفت : زنده نگهداشت ياد و خاطره امام راحل ، شهداء ، شهداي مدافع حرم و بالاخص شهيد حججي “كه فردا تشييع خواهد شد” از ضروريات كارهاي فرهنگي در زنده نگهداشتن اين آئين است كه خدا را شكر اين مهم امسال با توجه به تقارن آن با محرم ، بيشتر توجه شده و حضور پرشور همكاران در جلسه نشانگر آن است .
وي ضمن تسليت ايام شهادت حضرت ابا عبدالله الحسين (ع) و ياران با وفايش ، از حمايتهاي بي دريغ مديريت محترم ، روابط عمومي و همكاري كليه زير مجموعه هاي مديريت كه همواره ياريگر پايگاه بسيج شهيد رجايي هستند تشكر كرد و گفت: خدا را سپاسگزارم كه امسال توانستيم نمايشگاه بزرگ هفته دفاع مقدس را با نام “از كربلاي حسيني(ع) تا كريلاي خميني(ره)” در سطح شركت با تلاش همكاران بسيجي طوري طراحي و اجرا كنيم كه تداعي صحنه كربلا ، هشت سال دفاع مقدس ، شهداي مدافع حرم و جهاد اقصادي را براي بينده گان تداعي كنيم كه اين خود يك ارزش فرهنگي ميباشد.

 

در ادامه مراسم سردار اهوازيان ضمن تبريك اين ايام و قدرداني از برگزار كنندگان  اين مراسم ، شهداء را چشم و چراغ اين جامعه دانستند و از خدماتي كه شهداء در دفاع مقدس كشيدند و هم اكنون نيز شهداي مدافع حرم كه اين چراغ را روشن نگه داشته اند قدرداني و خود و همگان را مديون اين دلاورمردي ها و مجاهدت ها دانستند .
وي با ابراز علاقه و اهداي درود بر جوانان بسيجي شاغل در صنعت گفت : خدا را شكر كه در سرزمين جمهوري اسلامي ايران هستيم  . دشمن مي خواست منابع نفتي ايران را به دست بگيرد . به همين دليل هشت ماه قبل از شروع جنگ تحميلي شروع به دسيسه عليه كشورمان كرد تا خوزستان را تحت كنترل خودش درآورد كه در آن زمان عراقي ها هشت پايگاه در كشور ما دائر كرده بودند . ما تازه انقلاب كرده بوديم و كشور در التهاب بود و فضاي بصيرتي در كشور خنثي بود.
وقتي دشمن به ما حمله كرد ، مردم غافلگير شدند و با اين كه كشور ۳۶ ميليون نفر جمعيت داشت اما تنها ۶۰۰ نفر براي دفاع به كنار مرزها آمدند . ما با كمترين امكانات دركوچه به كوچه مي گشتيم و با عراقي هاي مي جنگيديم و باز هم تكرار مي كنم علت آن بود كه در آن زمان مردم نسبت به حمله بعثي ها بصيرت لازم را نداشتند و يك عده در خواب بودند . خرمشهر ۳۷ روز مقاومت كرد . خدا رحمت كند برادران شهيدم را . هنوز دغدغه هاي آن سالها در جان ماست . اگر به جاي ۶۰۰  نفر ۳۰۰۰ نفر به كمك ما مي آمدند ، خرمشهر سقوط نمي كرد اما بصيرت نبود .
سردار اهوازيان با تقدير از شهداي مدافع حرم ادامه دادند :‹ در حال حاضر عده اي به ما مي گويند چرا شما حامي حافظ اسد هستيد . در پاسخ بايد بگويم الآن داعش سراغ حضرت زينب آمده است . سوريه يك كشور مسلمان است و در زمان جنگ به ما خيلي كمك كرده  . دفاع از مسلمانان نه جغرافيا مي شناسد و نه مرز . مگر آنها مسلمان نيستند ؟ با حمله داعش به سوريه ۹۰ درصد آن سقوط كرد . در آن زمان كاخ بشار اسد را با خمپاره ۶۰ مي زندند . داعش به پشت ديوارهاي قديم زينبيه رسيده بود و فاصله داعش با حرم حضرت زينب يك ديوار سي سانتي بود . ›
سردار اهوازيان همچنين با توجه به شهادت شهيد محسن حججي گفتند : ‹ محسن حججي رفت تا از دشمن براي ما سلفي عزت بگيرد . هر وقت ما را خواب غفلت مي گيرد ، شهدا مانند يك آمپول تقويتي ما را بيدار مي كنند . شهدا مانند يك نارنجك فرهنگي هستند كه هر جايي باشند محيط پيرامونشان را تحت تأثير قرار مي دهند .
ايران بيشه شيران است و يك شير اگر غرش نكند شغالها غرش مي كنند . اين خون شهيد چيست كه همه را تكان مي دهد ؟ چرا بعضي ها مي گويند شهدا براي پول رفتند ؟ جهان بوي شهدا را گرفته است و عن قريب است كه امام زمان (عج) با لشگر شهيدان فرا برسد . تا امام زمان و ائمه اطهار (ع) نخواهند هيچ كس نمي تواند بند كفشش را براي شهادت ببندد . شهادت توفيق مي خواهد . شهداء انقلاب ما را بيمه كرده اند . امروز بصيرت جهاد اكبر است .
وي در پايان گفت: اگر قرار باشد يك خار كوچك به پاي ولايت فرو برود ، اي كاش آن خار اول به جان ما بخورد .›

سخنران بعدي اين مراسم معنوي حضرت آيت ا… دري نجف آبادي نماينده ولي فقيه و امام جمعه محترم شهر اراك بود . وي ضمن بزرگداشت دهه محرم ، عزاداري سيد و سالار شهيدان حضرت ابا عبدالله الحسين (ع) ، هفته امر به معروف و نهي از منكر و هفته دفاع مقدس در بيان عظمت قيام عاشورا يادآور شد و گفت : ‹ موضوع امام حسين (ع) و كربلا يك موضوع ريشه دار و عميق است كه تا قيامت تداوم خواهد داشت . شجره طيبه اي است كه ريشه هايش در اعماق زمين رشد مي كند و شاخ و برگش در آسمان ثمره مي دهد . مبدأ آن سال ۶۱ هجري قمري است و منتهايش حوض كوثر خدمت حضرت فاطمه (س) و حضرت علي (ع) و ابي عبدالله (ع) .  اين نهر با عظمت و اين كوثر ايمان و شهادت و عشق تا قيامت تداوم خواهد داشت . ما هر چه در اين اقيانوس مواج عاشورا و اهل بيت عليهم السلام جستجو كنيم ، كم است و نمي توانيم به اعماق آن دست پيدا نماييم  . محرم و صفريك فرصت است تا تشنگان وادي معرفت هر چه بيشتر در اين اقيانوس صيد كنند و معرفت كسب نمايند . ›
آيت ا… دري نجف آبادي با اشاره به نتايج قيام امام حسين (ع) بيان كردند : ‹ تمامي جلسات ، رفتار ، گفتار ، انديشه و عملمان بايد با موازين حسيني شكل بگيرد و در همه زمينه ها هويت ما حسيني باشد . امروز هم نياز داريم ، هم احساس نياز مي كنيم و هم فايده اش را داريم درك مي كنيم . ايام محرم صدها درس دارد ؛ فرهنگ جهاد و شهادت ، مردانگي ، عفاف ، عشق به حق و مبارزه با ظلم ، عزت نفس ، مقابله با فساد و طغيان و ظلم و جور ، مناعت و استغناي طبع  ، قطع اميد از بيگانگان ، مبارزه با خرافات ، جهالت ، سلطه بيگانگان ، جهاد علمي ، جهاد فني ، تربيتي و … درسهاي مكتب امام حسين است . ›
امام جمعه اراك با اشاره به توانمندي هاي پالايشگاه امام خميني (ره) شازند بيان داشتند : ‹ ما بايد از ظرفيت هاي استان مركزي و سرمايه هاي عظيم آن به خوبي استفاده كنيم و قدرش را بدانيم . اين پالايشگاه چشم و چراغ كشور است و ما براي آن خيلي خون دل خورده ايم تا آن را آماده كنيم و تحويل دهيم و در آن تحول ايجاد كنيم . دولت ، مجلس ، دستگاه قضايي و همه بايد به آن عنايت ويژه داشته باشيم . اين امانتي است كه دست شماست . اين سرمايه اسلام است و انقلاب و همه در قبال آن وظيفه دارند و بايد قدر آن را بدانيم و در تعميرات اساسي و … حفظش كنيم . همه دست به دست هم بدهيم تا در توليد و سوخت رساني مشكلي پيش نيايد . امسال به گفته رهبر معظم انقلاب (مد ظله العالي) سال توليد ملي و اشتغال است و بزرگترين عبادت آن است كه در توليد و اشتغال سهم داشته باشيم . ضايعه اقتصادي  و انساني و تأخير در راه اندازي نداشته باشيم ؛ سهل انگاري و غفلت نداشته باشيم . اين پالايشگاه چشم و چراغ كشور است و حساب آن از بقيه جداست . نياز به حمايت و پشتيباني دارد و سرمايه ملي و بيت المال مسلمانان است . اميرالمؤمنين (ع) روي بيت المال حساس بودند و ما بايد مراقب باشيم و نگذاريم سوء استفاده شود . يك قطره بنزين نبايد دور ريخته شود ؛ يك قطره آب نبايد هدر برود ؛ سفره هاي زير زميني نبايد آلوده شود .
همچنين در اين برنامه مسعود پيرايش ذاكر و مداح اهل بيت با نواي دلنشين خود و ذكر مصيبت حضرت ابا عبدالله الحسين (ع) حاضرين را به فيض رساندند . در پايان اين برنامه معنوي و روح بخش از بسيجيان نمونه و حلقه صالحين نمونه شركت تقدير به عمل آمد و جوايز برندگان مسابقه انرژي اهدا گرديد .
حسن ختام اين مراسم بازديد مديران عامل و معاونين شركت پتروشيمي و نيروگاه حرارتي شازند به همراه ميهمانان حاضر از نمايشگاه بزرگ ‹ از كربلاي حسيني تا كربلاي خميني (ره) › بود.

تصاویر همایش هفته دفاع مقدس ۹۶