۲۵ مهر ۱۳۹۷

اشتراك مطالب

اشتراک rss مطالب

اشتراک توسط ایمیل:

بايگاني موضوعي
بایگانی ماهانه

صعود به بام ايران به مناسبت هفته دولت


مهندس علي جمشيدي مدير عامل و آقايان كورش كاكاوند، سيد مرتضي موسوي و خانم احمدي فر از اعضاي گروه كوهنوردي شركت پالايش نفت امام خميني (ره) شازند درهفته دولت به قله دماوند به عنوان بام ايران زمين به ارتفاع ۵۶۷۱ متر صعود كردند.
به گزارش روابط عمومي شركت پالايش نفت امام خميني (ره) شازند، در اين صعود دو روزه كه در يك برنامه هماهنگ و زمان بندي شده انجام شد، اعضاء توانستند از روستاي ناندل، مسير جبهه شمالي و با يك شب اقامت در جانپناه (در ارتفاع ۵۰۰۰ متري)، قله دماوند را با موفقيت فتح و سرود جمهوري اسلامي ايران را ترنم نمايند.
اين گزارش مي افزايد آقايان رضا اميري، رضا آدينه، حسين بشيري و رضا مجيدي از ديگر اعضاي گروه پالايشگاه نيز با هماهنگي و برنامه ريزي قبلي دو روز بعد اين قله را از جبهه جنوبي و با يك شب استراحت در بارگاه سوم صعود كردند.

قله دماوند در شرق کوهستان البرز مرکزی (استان مازندران) قرار دارد و ديگر قله‌های مجاور آن ورارو، سه سنگ، گل زرد، کاعون (کبود) و میانرود است. اين قله به عنوان بلندترین کوه ايران و بلندترین آتشفشان خاورمیانه شناخته شده است. قله دماوند در قسمت مرکزی رشته‌کوه البرز و در جنوب دریای خزر و در بخش لاریجان شهرستان آمل قرار دارد و از نظر تقسیمات کشوری متعلق به استان مازندران است. گفتني است نزدیکترین شهر بزرگ به این کوه لاریجان است اما به هنگام صاف و آفتابی بودن هوا، از شهرهای تهران، ورامین و قم و همچنین کرانه‌های دریای خزر نيز قابل رؤیت است. کوه دماوند در سی‌ام تیرماه سال ۱۳۸۷ به عنوان نخستین اثر طبيعی ايران در فهرست آثار ملی ایران ثبت شد. رودخانه تینه در شمال، رودخانه هراز در جنوب و شرق و رودخانه دلیچای در غرب این کوه واقع شده‌اند.
روابط عمومي ضمن تبريك و آرزوي سلامتي براي همه ورزشكاران از جمله عزيزان كوهنورد، موفقيت روزافزون همگان را از خداوند بزرگ خواهان است.