بیست و دومین دوره مسابقات سراسری قرآن کریم

مرحله مقدماتی بیست و دومین دوره مسابقات سراسری قرآن کریم با حضورکارکنان وخانواده های شرکت پالایش نفت امام خمینی (ره) شازند برگزار شد
به گزارش روابط عمومی شرکت پالایش نفت امام خمینی (ره) شازند ، بیست ودومین دوره مقدماتی مسابقات سراسری قرآن الکریم ، نهج البلاغه و اذان شرکت ملی پالایش و پخش ویژه کارکنان و خانواده های شرکت پالایش نفت امام خمینی (ره) شازند باحضور ۱۲۰۰ نفر در دو بخش خواهران و برادران در باشگاه خدمات اجتماعی شهر مهاجران برگزارشد.
مسئول ستاد برگزاری مسابقات قرآن الکریم درآیین افتتاح این مسابقات ضمن تسلیت سوگواری ایام ماه محرم و صفر به شرکت کنندگان و خانواده های شرکت کننده درمسابقات گفت : برگزاری مسابقات قرآن دراین ماه پرافتخارمایه مباهت و  از عنایت حق تعالی است ما نیز امیدواریم با برگزاری مسابقات قرآن که تمسک به قرآن و اهل بیت از سفارشات پیامبراکرم (ص) نیز هست دین خود را به قرآن واهل بیت درتمام بخشهای زندگی ازجمله بخشهای فردی واجتماعی ادا کنیم.
وی با تاکید بر اینکه توجه به قرآن و رواج قرآن دربین خانواده ها از موکدات مهم دین مبین اسلام و مقام معظم رهبری می باشد  اضافه کرد : هدف این مسابقات نیز ترویج قرآن درجامعه است به این دلیل که اگر قرآن درهمه امور زندگی ما ساری و جاری باشد در سایه آن ، شیعیان زندگی بهتری خواهندداشت.
ولیئی با اشاره به عمل و عامل بودن به قرآن تصریح کرد: امید است با تلاش وفعالیت قرآنی درسایه توجهات اهل بیت وحضرت ولی عصر (عج) قرارگیریم.
وی در ادامه افزود در بیست و دومین دوره این مسابقات یک هزار و ۲۰۰ نفر در دو بخش خواهران و برادران ثبت نام کردند گفت : ازاین تعداد۴۴۹ نفر در رشته مفاهیم قرآنی،۴۵ نفر در رشته قرائت ، ۱۰۷نفرحفظ قرآن کریم ، ۲۲ نفر اذان ، ۳۲۴  نفر نهج البلاغه و ۱۵۸نفر دربخش عترت و ۹۵ صحیح خوانی درهشت رده سنی شرکت کردند . وی اشاره کرد که درهررشته قرآنی یک نفربرگزیده میشود ودرمرحله نیمه نهایی که استانهای لرستان وقم نیز حضور دارندبه رقابت می پردازند. ایشان در پایان از حضور کلیه همکاران محترم و خانواده هایی که در این دوره از مسابقات شرکت نموده اند و همچنین از زحمات دست اندرکاران برگزاری این مسابقات
علی الخصوص مدیر عامل محترم شرکت که همواره یاری گر برنامه های فرهنگی و قرآنی بودند قدردانی نمود.
حضرت حجت الاسلام والمسلمین حسینی اراکی مدیرکل اوقاف وامورخیریه استان مرکزی گفت : خدا را شاکریم که عنایت فرمود مسابقات قرآنی به همت پالایشگاه امام خمینی (ره) شازند در این ایام ماه محرم و صفر برگزارشود.
ایشان برگزاری مسابقات دراین سطح و با این کیفیت را در بین دستگاه های اجرایی و ادارات استان در توسط پالایشگاه امام (ره) را بی نظیر دانست و خاطر نشان کرد برگزیدگان در این مسابقات از دید ما به عنوان نفرات اول شهرستانی محسوب می گردند که میتوانند بدون شرکت درمسابقات شهرستان مستقیما به مرحله استانی وسپس کشوری مسابقات سراسری اوقاف کشور اعزام گردند . وی در ادامه ضمن قدردانی از مدیریت شرکت وعوامل اجرایی مسابقات ، برگزاری مسابقات رابرای ۱۲۰۰ نفرکار بسیار دشواری دانست که این مهم امروز به برکت قرآن  و مدد خادمان قرآن در پالایشگاه امام خمینی (ره) شازند درحال برگزاری است .
در ادامه ایشان راه های توسل و تمسک به قرآن و اهل بیت (ع) را برای متسابقین تشریح فرمودند .
مرحله مقدماتی بیست ودومین دوره مسابقات سراسری قرآن کریم، نهج البلاغه و اذان شرکت ملی پالایش و پخش ویژه کارکنان و خانواده ها در بخش نهج البلاغه خواهران در دبیرستان دخترانه پویا ، تفسیرخواهران درمدرسه ابتدایی محدثه ، نهج البلاغه وتفسیر برادران و امام شناسی درکانون فرهنگی شهیدسلیمانی ، صحیح خوانی و ترتیل برادران درمسجد حضرت ولی عصر (عج) ترتیل ، قرائت و حفظ خواهران در مجموعه خدمات اجتماعی شهر مهاجران برگزارشد.
quran22