برگزاری بیستمین دوره مسابقات سراسری قرآن کریم و نهج البلاغه پالایش و پخش

مرحله نهایی بیستمین دوره مسابقات سراسری قرآن کریم,نهج البلاغه و اذان شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده های نفتی ایران با حضور بیش از ۴۳۰ شرکت کننده در رشته های مختلف قرآنی در ۲ بخش برادران و خواهران از دیروز در مشهد مقدس آغاز شده است……. .

به گزارش روابط عمومی پالایشگاه امام خمینی(ره)شازند ریس روابط عمومی شرکت پالایش نفت امام خمینی شازند به عنوان میزبان این دوره از مسابقات به خبرنگار شانا گفت: این مسابقات در جهت اهداف فرهنگی شرکت و نشر و گسترش فرهنگ علوم قرآنی بین کارکنان و خانواده های محترم آنان انجام می شود. عباس سلیمانی گفت: مراسم افتتاحیه روز گذشته و بعد از راهپیمایی روز ۲۲ بهمن با حضورحضرت آیت ا… دری نجف آبادی عضوهیئت رئیسه مجلس خبرگان رهبری و نماینده ولی فقیه در استان مرکزی,دکتر مجیدی مشاور فرهنگی معاون وزیر نفت, حجت الاسلام مجیدی رئیس ستاد اقامه نماز وزارت نفت و ناصر سجادی مدیر عامل شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی , علی شیرازی زاده مدیر عامل پالایشگاه امام خمینی شازند و جمعی از روسا و مسئولان، قاریان و حافظین و متسابقین قرآن و نهج البلاغه در جوار بارگاه امام رضا(ع) برگزار شد.

مجیدی دبیر ستاد اقامه نماز وزارت نفت ضمن تبریک فرارسیدن سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی، به دیدگاه ویژه وزیر نفت نسبت به مسائل فرهنگی به خصوص قرآن و نهج البلاغه اشاره کرد و گفت: حمایتهای ایشان در برگزاری اینگونه مسابقات همیشه وجود داشته است.

همچنین آیت ا… دری نجف آبادی نیز گفت: خداوند منان را سپاسگزارم که در آغاز سی و هفتمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی ,در کنار مرقد علی بن موسی الرضا(ع) این توفیق نورانی نصیب ما شده و پس از راهپیمایی با شکوه ۲۲ بهمن توانستیم این نشست قرآنی را برپا کنیم. او با بیان اینکه این به برکت انقلاب و فداکاریها و از جان گذشتگی های شهدا است و باید دانست که در رأس همه اینها خواست و اراده خداوند مطرح است، افزود:اگر توکل بر خدا نباشد هیچ موفقیتی حاصل نمی شودو می بایست همگی یکپارچه در یک جهت و پشت سر امام راحل، رهبری و شهدا حرکت کنیم و متفرق نشویم تا موفقیت های بزرگتری را پیش رو داشته باشیم. آیت ا… دری نجف آبادی ادامه داد: اینکه مدیران صنعت نفت در راستای وظایف خطیر صنعتی خود قرآن را در رأس فعالیتهای خود قرار داده اند و در ترویج این موهبت الهی در بین کارکنان و خانواده های آنان اقدام می کنند قابل تقدیر بوده و ارزشمند می باشد. وی ایران، چمهوری اسلامی و اسلام را با یکدیگر عجین دانسته و گفت: اسلام در کالبد با عظمت ایران قرار می گیرد و امروز به برکت همین اسلام چنین توانمندیهای عظیمی را در این کشور شاهد هستیم. امام جمعه اراک گفت: وزارت نفت می بایست در عرصه های صنعتی و تولیدی و رقابت با قدرت ها و ابر قدرت ها در همه زمینه ها فعال باشد و این وزارت بعنوان یک کانون مرکزی در تولید انرژی جهانی, سهم دارد و توان تولیدی,صنعتی و فنی آن با وجود تحریم ها روز به روز بیشتر شده است که جانمایه آن قرآن است. او اظهار کرد: قرآن سرمایه بزرگی است و همه عظمت ما در سایه قرآن و اهل بیت(ع) حاصل شده که در رأس همه اینها داشتن خلق محمدی و خلق نیکوی قرآنی است.

بر اساس این گزارش مرحله اول ودوم این مسابقات در ماههای گذشته برگزار و هم اکنون مرحله نهایی این مسابقات سراسری طی سه روز در مشهد مقدس در حال برگزاری است