بازدید نماینده شازند از شرکت پالایش نفت امام خمینی (ره)

ابراهیمی نماینده مردم شهرستان شازند از شرکت پالایش نفت امام خمینی (ره) شازند بازدید کرد.
به گزارش روابط عمومی شرکت پالایش نفت امام خمینی (ره) شازند جلسه تعامل و ایجاد هماهنگی با صنایع بزرگ مستقر در شهرستان با حضور علی ابراهیمی نماینده مردم شهرستان در مجلس شورای اسلامی، غلامعباس میرزائی فرماندار، مدیران عامل صنایع (پالایشگاه امام خمینی (ره)، پتروشیمی و نیروگاه حرارتی) و جمعی از کارشناسان پالایشگاه و مسئولین شهرستان شازند در محل سالن جلسات شرکت پالایش نفت امام خمینی (ره) شازند برگزار شد.
در ابتدا مهندس علی جمشیدی مدیرعامل شرکت پالایش نفت امام خمینی (ره) شازند ضمن خیرمقدم به میهمانان، توضیحات مبسوطی از پالایشگاه و فعالیتهای آن ارائه کرد و گفت: این پالایشگاه اولین پالایشگاه عصر انقلاب است که با ظرفیت پالایشی روزانه ۲۵۰ هزار بشکه نفت خام، مدرنترین پالایشگاه نفت کشور و ازجمله پالایشگاههای به روز منطقه می‌باشد، بطوریکه تطابق مشخصات کیفی محصولات تولیدی این پالایشگاه با استانداردهای اروپا (یورو ۴) اهمیت آن را دو چندان می نماید و طرح توسعه آن که از سال ۸۵ کلید خورد که تماما توسط مهندسین ایرانی و فرزندان همین آب و خاک طراحی، ساخته و به بهره‌برداری رسید.
مدیر عامل پالایشگاه گفت: از مشخصه‌های بارز این طرح، بالا رفتن حدود ۱۰۰ درصدی ضریب پیچیدگی پالایشگاه بوده که نمایانگر افزایش بهره وری و سوددهی طرح است. همچنین راه‌اندازی اولین واحد RCD و RFCC در کشور با ظرفیت کم نظیر در دنیا، ویژگی منحصر بفرد دیگر این طرح می باشد. شایان ذکر است این ابرپروژه اولین طرح کشور است که موفق به دریافت تندیس زرین جایزه ملی پروژه برتر ایران تحت نظر انجمن بین‌المللی مدیریت پروژه (IPMA) گردیده و در مسابقات جهانی مدیریت پروژه لوزان سوئیس به رقابت پرداخت.
سپس نماینده مردم شهرستان شازند در مجلس شورای اسلامی در این جلسه ضمن تشکر و قدردانی از تلاش شبانه روزی کارکنان گفت: هر سه صنعت بزرگ موجود در شهرستان شازند از افتخارات این منطقه هستند که می‌بایست این مهم برای مردم شهرستان نمود عینی از خدمات باشند.
وی تصریح کرد: مردم منطقه توقع دارند از امکانات خدماتی، درمانی و رفاهی که این سه صنعت ایجاد می‌کنند بهره‌مند شوند و صنایع باید به فکر ایجاد مراکز خدماتی و رفاهی بویژه احداث بیمارستان در شهرستان شازند باشند و نباید به این موضوع به عنوان هزینه تراشی برای صنایع نگاه کنند.
وی افزود: هزینه هایی که از سوی صنایع انجام می شود در شهرستان شازند باید هزینه‌های پایدار باشد و اثراتش در شهرستان دیده شود.
نماینده شهرستان در خصوص خرید صنایع از اصناف داخل شهرستان نیز بیان کرد: اگر این صنایع، اقلام مصرفی خود که در شهرستان شازند موجود هست را از همین منطقه خریداری کنند، این گردش مالی که در شهرها به وجود می آید کمک شایانی در بحث اشتغال و معضل بیکاری خواهد داشت.
علی ابراهیمی با تاکید بر اولویت بندی نیروهای بومی در جذب و استخدام این صنایع، افزود: باید توجه ویژه به موضوع جذب نیروی بومی شود و استفاده از نیروهای بومی منطقه به جد باید در دستور کار صنایع قرار گیرد و نباید شرایطی را فراهم کنند تا موقعیت شغلی را از جوانان منطقه بگیرند.

img_3284

یک دیدگاه در “بازدید نماینده شازند از شرکت پالایش نفت امام خمینی (ره)

دیدگاه ها بسته شده است.