۲۵ مهر ۱۳۹۷

اشتراك مطالب

اشتراک rss مطالب

اشتراک توسط ایمیل:

بايگاني موضوعي
بایگانی ماهانه

گروه کوهنوردی شرکت پالایش نفت امام خمینی (ره) شازند بر بلندای دماوند

ورزش در انسان روحیه و اعتماد به نفس ایجاد می کند.

معظم رهبری

بمناسبت هفته دفاع مقدس گروه کوهنوردی شرکت پالایش نفت امام خمینی (ره) شازند موفق شدند بر فراز بلندترين قله ايران عزيز ‹‹دماوند به ارتفاع ۵۶۷۱ متر›› بايستند.
چهارشنبه ۳۱/شهريور/۹۵ همزمان با اولين روز هفته دفاع مقدس، ساعت يك بامداد، توفيق شد با تعدادي از  همکاران كوهنورد پالایشگاه امام خميني (ره) شازند، از جمله مهندس علي جمشيدي مدير عامل اين شركت، طبق قرار قبلی از اراك به سمت تهران، جاده هراز و سپس قرارگاه پلور (بارگاه اول) حركت كنيم، و بعد از استراحتي كوتاه، از محل فوق به سمت مسجد صاحب الزمان (بارگاه دوم) در ارتفاع ۳۰۵۰ متري رسيديم.
ساعت ۷ بامداد روز بعد (۱/مهر/۹۵) مكان فوق را به سمت پناهگاه يال جنوبي (بارگاه سوم) در ارتفاع ۴۲۰۰ متري ترك نموديم كه در ساعت ۱۱ به اين مكان رسيديم. پس از برافراشتن چادرها و استقرار تيم، استراحت لازم انجام گرديد و جهت  هم هوايي تا ارتفاع ۴۷۰۰ متري يك تمرين صورت گرفت و مجدد به چادرها برگشتيم.
پس از سرو شام و چند ساعت استراحت، در تاريخ ۲/مهر/۹۵ ساعت ۴ بامداد حرکت با سرقدمهای مناسب ادامه پيدا كرد و در شرايط باد نسبتا  شدید همراه با ریز دانه هاي برفي كه به صورت بچه ها می زد طوری که صورت هیچ یک از دوستان دیگر قابل رویت نبود و کسی هوای عکس گرفتن به سرش نمیزد و همگی در اوج استتار از سوز سرما به پيش رفتيم و رفتيم تا آبشار يخي را در ارتفاع ۵۱۰۰ متري پشت سر گذاشتيم و طي مسير نموده و  تپه گوگردي  را هم گذرانديم و نهايتا در شرايط نسبتا سخت جوي و با شدت باد ۶۵ كيلومتر در ساعت و برودت هوا، در ساعت ۱۱ و ۱۵ دقيقه موفق شديم با ياري خداي بزرگ بر بلنداي بام ايران عزيز پا نهيم و پس از ترنم دعا و شکر خدای بزرگ، چند عکس یادگاری، اقدام به فرود نموديم. (ك –كاكاوند)

اعضاي گروه عبارتند از: آقايان علي جمشيدي، محسن نوروزي، جواد رجبي و كورش كاكاوند به اتفاق همسرشان سركار خانم احمدي فر