گروه کوهنوردی شرکت پالایش نفت امام خمینی (ره) شازند بر بلندای دماوند

ورزش در انسان روحیه و اعتماد به نفس ایجاد می کند.

معظم رهبری

بمناسبت هفته دفاع مقدس گروه کوهنوردی شرکت پالایش نفت امام خمینی (ره) شازند موفق شدند بر فراز بلندترین قله ایران عزیز ‹‹دماوند به ارتفاع ۵۶۷۱ متر›› بایستند.
چهارشنبه ۳۱/شهریور/۹۵ همزمان با اولین روز هفته دفاع مقدس، ساعت یک بامداد، توفیق شد با تعدادی از  همکاران کوهنورد پالایشگاه امام خمینی (ره) شازند، از جمله مهندس علی جمشیدی مدیر عامل این شرکت، طبق قرار قبلی از اراک به سمت تهران، جاده هراز و سپس قرارگاه پلور (بارگاه اول) حرکت کنیم، و بعد از استراحتی کوتاه، از محل فوق به سمت مسجد صاحب الزمان (بارگاه دوم) در ارتفاع ۳۰۵۰ متری رسیدیم.
ساعت ۷ بامداد روز بعد (۱/مهر/۹۵) مکان فوق را به سمت پناهگاه یال جنوبی (بارگاه سوم) در ارتفاع ۴۲۰۰ متری ترک نمودیم که در ساعت ۱۱ به این مکان رسیدیم. پس از برافراشتن چادرها و استقرار تیم، استراحت لازم انجام گردید و جهت  هم هوایی تا ارتفاع ۴۷۰۰ متری یک تمرین صورت گرفت و مجدد به چادرها برگشتیم.
پس از سرو شام و چند ساعت استراحت، در تاریخ ۲/مهر/۹۵ ساعت ۴ بامداد حرکت با سرقدمهای مناسب ادامه پیدا کرد و در شرایط باد نسبتا  شدید همراه با ریز دانه های برفی که به صورت بچه ها می زد طوری که صورت هیچ یک از دوستان دیگر قابل رویت نبود و کسی هوای عکس گرفتن به سرش نمیزد و همگی در اوج استتار از سوز سرما به پیش رفتیم و رفتیم تا آبشار یخی را در ارتفاع ۵۱۰۰ متری پشت سر گذاشتیم و طی مسیر نموده و  تپه گوگردی  را هم گذراندیم و نهایتا در شرایط نسبتا سخت جوی و با شدت باد ۶۵ کیلومتر در ساعت و برودت هوا، در ساعت ۱۱ و ۱۵ دقیقه موفق شدیم با یاری خدای بزرگ بر بلندای بام ایران عزیز پا نهیم و پس از ترنم دعا و شکر خدای بزرگ، چند عکس یادگاری، اقدام به فرود نمودیم. (ک –کاکاوند)

اعضای گروه عبارتند از: آقایان علی جمشیدی، محسن نوروزی، جواد رجبی و کورش کاکاوند به اتفاق همسرشان سرکار خانم احمدی فر