با اتمام طرح توسعه پالایشگاه امام خمینی(ره) شازند روزانه ۱۰ میلیون لیتر نفت گاز یورو ۴ به تولیدات پالایشگاهی اضافه شد

آخرین مرحله طرح توسعه و افزایش ظرفیت شرکت پالایش نفت امام خمینی (ره) شازند با بهره برداری از واحد تصفیه هیدروژنی نفت گاز به بهره برداری رسید.

مهندس کاظمی معاون وزیر نفت و مدیر عامل این شرکت با اعلام این خبر گفت:  با بهره برداری از این واحد روزانه ۱۰ میلیون لیتر گازوئیل با استاندارد یورو ۴ و گوگرد کمتر از ۵۰ جزء در میلیون تولید و در بازار توزیع می شود.

معاون وزیر نفت تصریح کرد: با بهره برداری از این واحد روزانه ۵۰ تن گوگرد از گازوییل استحصال و به صورت گوگرد جامد به بازار عرضه می شود.

به گفته مهندس کاظمی گازوئیل تولید شده پالایشگاه امام خمینی(ره) همراه ۱۱ میلیون لیتر گازوئیل یورو ۴ تولیدی شرکت پالایش نفت شهید تندگویان تهران که از حدود یک سال قبل در حال توزیع می باشد, در مجموع روزانه بیش از ۲۰ درصد گازوئیل مورد نیاز کشور را تامین می کند.

وی همچنین تصریح کرد: برنامه ریزی توزیع گازوئیل یورو ۴ تولیدی در این دو پالایشگاه در کلانشهرهای کشور به منظور کاهش آلودگی زیست محیطی به ویژه اکسید گوگرد انجام شده و در حال تکمیل است.

لازم به ذکر است طرح توسعه پالایشگاه امام خمینی (ره) شازند یک مجموعه کامل پالایشگاهی جدید که با هدف افزایش ظرفیت پالایشگاه موجود از ۱۷۰ هزار بشکه به ۲۵۰ هزار بشکه در روز و ارتقای کیفی محصولات اجرا شده است.

با بهره برداری کامل از این طرح و پالایشگاه موجود علاوه بر تولید و عرضه روزانه ۱۶ میلیون لیتر بنزین پاک و ۱۰ میلیون لیتر نفت گاز یورو ۴، روزانه حدود ۶۰۰ تن گوگرد از محصولات تولیدی حذف و استحصال می شود.