۲۴ آبان ۱۳۹۷

اشتراك مطالب

اشتراک rss مطالب

اشتراک توسط ایمیل:

بايگاني موضوعي
بایگانی ماهانه

با اتمام طرح توسعه پالایشگاه امام خمینی(ره) شازند روزانه ۱۰ میلیون لیتر نفت گاز یورو ۴ به تولیدات پالایشگاهی اضافه شد

آخرين مرحله طرح توسعه و افزايش ظرفيت شركت پالايش نفت امام خميني (ره) شازند با بهره برداري از واحد تصفيه هيدروژني نفت گاز به بهره برداري رسيد.

مهندس کاظمی معاون وزیر نفت و مدیر عامل این شرکت با اعلام این خبر گفت:  با بهره برداري از این واحد روزانه ۱۰ ميليون ليتر گازوئيل با استاندارد يورو ۴ و گوگرد كمتر از ۵۰ جزء در ميليون توليد و در بازار توزيع مي شود.

معاون وزیر نفت تصریح کرد: با بهره برداري از اين واحد روزانه ۵۰ تن گوگرد از گازوییل استحصال و به صورت گوگرد جامد به بازار عرضه مي شود.

به گفته مهندس کاظمی گازوئيل توليد شده پالایشگاه امام خمینی(ره) همراه ۱۱ ميليون ليتر گازوئيل يورو ۴ توليدي شركت پالايش نفت شهيد تندگويان تهران كه از حدود يك سال قبل در حال توزيع مي باشد, در مجموع روزانه بيش از ۲۰ درصد گازوئيل مورد نياز كشور را تامين می کند.

وی همچنین تصریح کرد: برنامه ريزي توزيع گازوئیل یورو ۴ تولیدی در این دو پالایشگاه در كلانشهرهاي كشور به منظور كاهش آلودگي زيست محيطي به ويژه اكسيد گوگرد انجام شده و در حال تكميل است.

لازم به ذكر است طرح توسعه پالايشگاه امام خميني (ره) شازند يك مجموعه كامل پالايشگاهي جديد که با هدف افزايش ظرفيت پالايشگاه موجود از ۱۷۰ هزار بشكه به ۲۵۰ هزار بشكه در روز و ارتقای كيفي محصولات اجرا شده است.

با بهره برداري كامل از این طرح و پالایشگاه موجود علاوه بر تولید و عرضه روزانه ۱۶ ميليون ليتر بنزين پاك و ۱۰ ميليون ليتر نفت گاز يورو ۴، روزانه حدود ۶۰۰ تن گوگرد از محصولات توليدي حذف و استحصال می شود.