نخستین پیام مهندس بیژن نامدار زنگنه به کارکنان صنعت نفت/حماسه اقتصادی با دستان قدرتمند و تحول آفرین کارکنان نفت محقق می شود

مهندس بیژن نامدار زنگنه، در نخستین پیام خود خطاب به کارکنان صنعت نفت، ضمن سپاسگزاری از آنها، اعلام کرد: امروز با کمال فروتنی دستان قدرتمند و تحول آفرین یکایک کارکنان را برای خلق “حماسه اقتصادی” به گرمی می فشارم.

متن کامل نخستین پیام مهندس بیژن نامدار زنگنه، وزیر نفت دولت تدبیر و امید خطاب به کارکنان صنعت نفت به شرح زیر است:

بسم الله الرحمن الرحیم
همکاران ارجمند، کارکنان و مدیران شریف صنعت نفت
خدای بزرگ را شاکرم که بر این بنده کوچک خود منت گذارد و بار دیگر توفیق خدمتگزاری به مردم شریف و مقاوم میهن اسلامی و انجام وظیفه در بزرگترین و مهم‌ترین مجموعه اقتصادی- صنعتی کشور را که حقیتقاً خط مقدم جبهه «حماسه اقتصادی» و پیشران پرقدرت اقتصاد ملی است ، به من ارزانی داشت.

به همه شما عزیزان ، صمیمانه درود می فرستم و با کمال فروتنی، دستان گرم، قدرتمند و تحول آفرین یکایک شما را می‌فشارم.

جایگاه صنعت نفت کشور و نقش حیاتی کارکنان این مجموعه بزرگ، از اعماق آب های گرم خلیج فارس تا جای جای میهن اسلامی، در شکوفایی، پیشرفت و تولید ثروت برای نسل کنونی و فرزندانمان بر کسی پوشیده نیست.

من در این مقطع حساس و دشوار، با توکل به ذات اقدس الهی و به پشتگرمی حمایت و مساعدت شما آمده ام تا با کمک هم، آینده ای بهتر و پر از امید برای فرزندان این سرزمین بسازیم و ایرانی آباد و سرفراز را به نسل بعدی خود بسپاریم.

اینجانب که بخش عمده‌ای از عمر خویش را در مدیریت بخش‌های مهم و عرصه‌های کلان سیاسی – اقتصادی و اجتماعی کشور مصروف داشته‌ام، بر بی‌بدیل بودن جایگاه صنعت نفت در تحقق این هدف تاکید می‌کنم و در شرایط حساس کنونی بر این باورم که:

١. حضور شکوهمند، پرشور و معنادار مردم در انتخابات ریاست جمهوری ٢۴ خرداد ٩٢ و در لبیک به ندای مقام معظم رهبری مبنی بر خلق «حماسه سیاسی و اقتصادی»، نوید بخش نفی افراطی گری و بازگشت به خردورزی و اعتدال بوده و در عین حال بیانگر عزمی نو نیز برای ساختن و آبادی سرزمین پهناور اسلامی است. بر ماست که آن را قدر بشناسیم و بر وجود این بینش و اراده در میان اقشار مختلف مردم هزاران درود بفرستیم.

٢. آغاز به کار دولت «تدبیر و امید» با پشتوانه رای اعتماد مجلس محترم در ٢۴ مرداد ٩٢ موجی از امید به آینده ای بهتر، شور و اشتیاق و تلاش و فداکاری در میان همه مردم و از جمله کارکنان سخت‌کوش صنعت نفت پدید آورده است که به اینجانب نیز انرژی و توان مضاعف بخشیده است.

در این شرایط حساس نگاه ملت ایران به دست‌های پرتوان و تدبیر شما عزیزان است که در طی دوران پر فراز و نشیب گذشته، چه در مقطع پیروزی انقلاب اسلامی و چه در دوران دفاع مقدس و چه در عرصه سازندگی و پیشرفت همواره خوش درخشیده اید و از تهدیدها، فرصت نو به نو آفریده اید.

بی شک در مقطع کنونی نیز که اوج تحریم‌های ظالمانه است، عزم و همت و همبستگی و شایستگی شماست که می‌تواند فصلی متمایز را رقم بزند.

٣. پیام دولت «تدبیر و امید» که برخاسته از اراده تاریخی ملت بزرگ ایران می‌باشد ، برای خانواده بزرگ صنعت نفت، تمرکز بر برنامه‌ریزی هدفمند، بهره‌گیری از تمامی نیروهای کارآمد و دلسوز و حرفه‌ای گرایی، همگرایی، هم‌افزایی و بهره‌وری و دوری جستن از حاشیه‌هاست.

نظر به اینکه از زمان اعلام رای اعتماد مجلس محترم، صدها تن از مدیران و متخصصان صنعت نفت تمایل خود را برای ابراز لطف به این خدمتگزار کوچک ابراز نموده‌اند، لذا بیژن زنگنه، دوست، همکار و همراه شما ، ضمن سپاسگزاری از همه محبت‌ها، دلبستگی‌ها و عواطف صمیمانه‌تان استدعا دارد از ارسال پیام تبریک به صورت کتبی و یا درج در روزنامه‌ها و نشریات صرف نظر فرموده و اینجانب را با تداوم همکاری و عزم استوارتان برای غلبه بر مشکلات و توسعه فعالیت‌های ثمربخش خویش همراهی فرمایید.

البته با اشتیاق کامل و در اولین فرصت، تدابیر لازم برای آشنایی با نقطه نظرات و فعالیت‌های مسئولان هر بخش اتخاد خواهد شد.

برای شما و خانواده‌های محترمتان آرزوی سلامتی، بهروزی، موفقیت و پیشرفت دارم.

خدایا چنان کن سرانجام کار        تو خشنود باشی و ما رستگار

همکار ، خدمتگزار و دوست همیشگی شما – بیژن زنگنه
٢۵ مرداد ١٣٩۲