وزیر نفت در حضور مقام معظم رهبری: کارکنان صنعت نفت تحریم را به فرصتی تاریخی برای کشور تبدیل می کنند

شانا _ گروه نفت: وزیر نفت در محضر مقام معظم رهبری تاکید کرد: کارکنان صنعت نفت با درک عمیق شرایط حساس کنونی، تحریم را به فرصتی تاریخی برای کشور تبدیل خواهند کرد. . .

به گزارش شانا، متن سخنان مهندس رستم قاسمی، وزیر نفت که روز گذشته (دوشنبه ۲۲ اسفند) در مراسم بازدید مقام معظم رهبری از نمایشگاه دستاوردها و توانمندی های بخش های مختلف صنعت نفت کشور ایراد شد، به این شرح است:

یاایهاالذین امنو اطیعوالله و اطیعوالرسول و اولی‌الامر منکم

سلام و صلوات به روح پرفتوح امام رضوان‌ا… تعالی علیه، همه شهدای اسلام از ایران اسلامی تا شهدای بیداری اسلامی.

خدای بزرگ را برای نعمت نظام علوی و فاطمی جمهوری اسلامی ایران که ولایت فقیه ضامن تداوم آن می‌باشد شاکر و سپاسگذاریم. کارکنان و مدیران انقلابی صنعت نفت برخود می‌بالند که در سال جهاد اقتصادی برای دومین بار میزبان قدوم مبارک نایب حضرت‌ولی‌عصر(عج تعالی فرجه شریف) در جمع خود می‌باشند و اینجانب افتخار دارم به نمایندگی از آنها و همه حضار گرامی که مدیران ارشد صنعت نفت کشور می باشند مراتب صمیمانه‌ترین تحیات، خیرمقدم و تشکر را به محضر مبارک رهبر و مقتدایمان حضرت آیت‌ا…العظمی امام‌خامنه‌ای(مدظله‌العالی) اعلام نمایم.

ایران اسلامی سی و سومین سالگرد پیروزی انقلاب شکوهمند اسلامی را درحالی جشن گرفت که به برکت بیش از سه دهه مجاهدت و ایستادگی رهبری انقلاب اسلامی و ملت بزرگ ایران بر مواضع اصولی و بر حق خود، بیداری اسلامی در کشورهای مسلمان منطقه به ثمر نشست و منطقه خاور میانه و شمال آفریقا شاهد تحولات عظیم اجتماعی و سیاسی شده و اکنون این اسلام است که سنگرهای کلیدی جهان را یکی بعد از دیگری فتح می‌نماید.

فرصت را غنیمت شمرده و اعلام می‌نمایم:
نفت و گاز نه تنها موتور محرک اقتصاد و توسعه ملی است، بلکه یکی از مؤلفه‌های مؤثر در امنیت ملی کشور می‌باشد و فرزندان شما در وزارت نفت جمهوری اسلامی ایران با درکی عمیق از شرایط حساس کنونی و با الهام از روح بیش از یکهزار شهید و تأسی از هزاران ایثارگر صنعت نفت شرایط فعلی تحریم را تبدیل به فرصتی تاریخی خواهند کرد و آمریکای خبیث را از تصمیمات نسنجیده خود در تحریم صنعت نفت پشیمان خواهند نمود.

باعنایت خداوند و دعای خیر حضرتعالی و با اتکا به توان داخلی، برابر برنامه تولید نفت، گاز و فرآورده‌های نفتی و محصولات پتروشیمی را افزایش خواهیم داد. با جهاد خودکفایی و با سرعتی بیش از گذشته تجهیزات مورد نیاز این صنعت را داخلی‌سازی خواهیم کرد.

رهبر و مرجع مان:
ما خود را در خط مقدم جهاد اقتصادی می‌دانیم، محل کارمان را سنگرها و قرارگاه‌های مقدم عملیاتی فرض کرده‌ایم و در این شرایط بیش از هر زمان دیگری به رهنمودهای علی‌گونه و نفس‌های  الهام‌بخشتان نیازمندیم تا با انگیزه‌های الهی و انقلابی مسیر‌های حساس را پشت سر گذاشته و قله‌های پیروزی را فتح نماییم. انشاءا…
والسلام علکیم و رحمت‌ا… و برکاته