چهره‌های قرآنی شرکت پالایش نفت امام خمینی(ره) شازند تجلیل شدند

مراسم تجلیل از چهره‌های قرآنی شرکت پالایش نفت امام خمینی(ره) شازند با حضور حاج آقا نیکزاد امام جمعه محترم شهر مهاجران، دکتر رسول خمینی مشاور فرهنگی و اجتماعی معاون وزیر نفت و مدیر عامل و تنی چند از مسئولین پالایشگاه در باشگاه خدمات اجتماعی شهر مهاجران برگزار شد. . . .

به گزارش روابط عمومی شرکت پالایش نفت امام خمینی(ره)شازند ، در این مراسم که بیش از ۸۰۰ نفر خانواده های متسابقین قرآنی کارکنان پالایشگاه و قرآن آموزان کانون فرهنگی شهید سلیمانی حضور داشتند با تلاوت قرآن کریم توسط قاسم مقدمی قاری بین اللملی قرآن کریم در سال ۱۳۹۱آغاز شد ،

سپس مهندس سید علی اکبر میر قادری، مدیرعامل محترم پالایشگاه با بیان اینکه هجدهمین دوره مسابقات قرآن کریم شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی امام خمینی(ره) شازند ویژه کارکنان، همسران و فرزندان آنها در دو بخش آقایان و بانوان برگزار شد، افزود: این مسابقات در رشته‌های قرائت (به دو روش ترتیل و تحقیق) مفاهیم وحفظ برگزار گردید. مهندس میر قادری گفت: همه‌ساله مسابقات قرآن کریم شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی در سه مرحله مقدماتی، منطقه‌ای و نهایی برگزار می‌شود و امسال مرحله نهایی این مسابقات در سطح کل شرکت پالایش و پخش فرآورده‌های نفتی به‌زودی به میزبانی استان قم برگزار خواهد شد. وی با اشاره به کسب موفقیت‌های عظیم در عرصه‌های تولید و فناوری، تصریح کرد: امروز در پناه قرآن و با استفاده از توان نیروها ومتخصصین داخلی و با پشتیبانی از کلیه مسئولین استانی و تلاش همه کارکنانی که مستقیم و غیرمستقیم در پروژه عظیم و پیچیده صنعت نفت پالایشگاه امام خمینی(ره) شازند همکاری دارند و بدون کمک از سازندگان تجهیزات و متخصصان خارجی توانسته‌ایم فرآورده‌های با ارزشی از نفت کوره استخراج و تبدیل به مواد مورد نیاز کشور کنیم. وی خاطرنشان کرد: بدون شک این اتفاقات بزرگ در جامعه‌ای اتفاق می‌افتد که اساس و اصول آن قرآن کریم است. میرقادری با اشاره به جامعیت والای قرآن کریم، اظهار کرد: دکتر موریس فرانسوی در این باره می‌گوید؛ قرآن بهترین و مؤثرترین کتابی است که از سوی قدرت ازلی برای بشر فرستاده شده است. وی ادامه داد: همه دانشمندان و متفکران عالم در برابر عظمت قرآن کریم سر تعظیم فرود آورده‌اند و آنان که قرآن را درک نکرده‌اند از این فرهنگ اسلامی محروم مانده‌اند. چنانچه انحطاط و ضعف مسلمانان از وقتی آغاز شد که از فهم و درک آیات سازنده قرآن فاصله گرفتند. میرقادری خاطرنشان کرد: شکی نیست که این غفلت از فراگیری اصول اسلامی ارزان تمام نشد و انحطاط، ضعف، زبونی، استعمارزدگی، به باد رفتن ثروت، عزت، استقلال، عظمت و شخصیت حاصل بی‌اعتنایی به معارف اسلامی است و از جامعه بیدار و آگاه تاریخ بشری، جامعه‌ای خفته، خاموش و بی‌حرکت بر جای برگذاشت. وی با استناد به حدیثی از حضرت علی(ع) پیرامون هشدار به مسلمانان در راستای اطاعت از دستورات قران برای رهایی از ظلمت، گفت: ایشان فرمودند؛ در آینده جهان فتنه‌هایی پدیدار خواهد شد که تنها راه نجات از این فتنه‌ها پناه بردن به کتاب الهی و پیروی از دستورات این کتاب آسمانی است؛ لذا برای آشنایی با این کتاب مقدس باید با دقت در آیات آن مطالعه و بررسی کرد و با یاری جستن از توفیقات الهی شناخت و معرفت از آن را از خداوند درخواست نمود. مدیرعامل پالایشگاه امام خمینی(ره) شازند در پایان یادآور شد: برای ایجاد یک مدینه فاضله در جامعه اسلامی فهم و درک معارف حیات بخش قرآن و ائمه اطهار(ع) و همچنین احادیث ایشان برای همه مردم به ویژه جوانان واجب است.

در ادامه مراسم دکتر رسول خمینی، مشاور فرهنگی و اجتماعی معاون وزیر نفت و از حامیان طرح‌های قرآنی در صنعت نفت با بیان اینکه قرآن کریم تنها معجزه باقیمانده از انبیاء الهی است، گفت: آگاهی، شناخت و اطاعت از دستورات این کتاب آسمانی سعادت ابدی را برای بشر به ارمغان می‌آورد. وی بر لزوم تربیت قرآنی در خانواده‌ها تأکید کرد و گفت: رشد و بالندگی فرزندان حاصل تربیت آنها در محیطی آرام و با استفاده از آموزه‌های اسلامی و قرآنی است. دکتر خمینی افزود: در خانواده‌ای که رابطه والدین با یکدیگر و با فرزندان بر اساس محبت و احسان باشد، صفا و مهربانی گسترش یافته و رابطه افراد خانواده روز به روز مستحکم تر می شود. وی با بیان اینکه خستگی از محیط کار هیچ دلیلی برای داشتن برخورد ناملایم با فرزندان نیست، افزود: نرمخویی نشانه رحمت الهی است و عدم توجه به داشتن برخوردی عطوفت‌آمیز با فرزندان باعث روی آوردن فرزندان به محیط‌های ناسالم و ناامن می‌شود. وی با تأکید بر لزوم مشورت با فرزندان و بهره‌ گیری از نظرات آنها در مسائل خانواده، گفت: برقراری رابطه صمیمی با فرزندان باعث حل و فصل مشکلات آنها در محیط خانواده می‌شود که این امر جلوی بسیاری از مشکلات فرا روی آنها را در محیط اجتماع خواهد گرفت. مشاور فرهنگی مهندس ضیغمی در پایان با تأکید بر اینکه والدین باید به تمامی نیازهای فرزندان خود توجه کنند، تصریح کرد: ملاک والدین خوب و شایسته بودن تنها تأمین خوراک و پوشاک فرزندان نیست؛ بلکه والدین باید به نیازهای روحی و امنیتی فرزندان خود نیز بها داده و تمامی تلاش خود را برای برآوردن این نیازها به کار گیرند.

همچنین در این مراسم بیان نکات اخلاقی توسط علی امینی، نوجوان نابغه قرآنی و حافظ کل قرآن کریم در قالب پرسش و پاسخ و اجرای تواشیح توسط گروه بریر همدانی از بخش‌های دیگر این مراسم معنوی بود.

یادآور می‌شود، در پایان این مراسم از۲۷۰ نفر از برگزیدگان جشنواره قرآنی شرکت ملی پالایش نفت امام خمینی(ره) شازند با اهدای لوح و جایزه تقدیر به عمل آمد و قرآن آموزان کانون فرهنگی شهید سلیمانی با بیان احادیث و ارائه دست گل و لوح سپاس از مهندس میر قادری مدیر عامل پالایشگاه و عباس سلیمانی رئیس روابط عمومی به عنوان حامیان قرآنی تشکر نمودند.

در مراسم فوق از همه حامیان قران کریم،ادارات ستادی،روابط عمومی،اداری و آموزش،امور مالی،حراست و بسیج شرکت توسط مدیر عامل محترم تقدیر بعمل آمد.