۲۸ آبان ۱۳۹۷

اشتراك مطالب

اشتراک rss مطالب

اشتراک توسط ایمیل:

بايگاني موضوعي
بایگانی ماهانه

چهره‌های قرآنی شركت پالايش نفت امام خمينی(ره) شازند تجليل شدند

مراسم تجليل از چهره‌های قرآنی شركت پالايش نفت امام خمينی(ره) شازند با حضور حاج آقا نيكزاد امام جمعه محترم شهر مهاجران، دكتر رسول خمينی مشاور فرهنگي و اجتماعي معاون وزير نفت و مدير عامل و تني چند از مسئولين پالايشگاه در باشگاه خدمات اجتماعی شهر مهاجران برگزار شد. . . .

به گزارش روابط عمومی شرکت پالایش نفت امام خمینی(ره)شازند ، در اين مراسم كه بيش از ۸۰۰ نفر خانواده هاي متسابقين قرآني كاركنان پالايشگاه و قرآن آموزان كانون فرهنگي شهيد سليماني حضور داشتند با تلاوت قرآن كريم توسط قاسم مقدمي قاري بين اللملي قرآن كريم در سال ۱۳۹۱آغاز شد ،

سپس مهندس سيد علي اكبر مير قادري، مديرعامل محترم پالايشگاه با بيان اينكه هجدهمين دوره مسابقات قرآن كريم شركت ملی پخش فرآورده‌های نفتی امام خمينی(ره) شازند ويژه كاركنان، همسران و فرزندان آنها در دو بخش آقايان و بانوان برگزار شد، افزود: اين مسابقات در رشته‌های قرائت (به دو روش ترتيل و تحقيق) مفاهيم وحفظ برگزار گرديد. مهندس مير قادري گفت: همه‌ساله مسابقات قرآن كريم شركت ملی پخش فرآورده‌های نفتی در سه مرحله مقدماتی، منطقه‌ای و نهايی برگزار می‌شود و امسال مرحله نهايی اين مسابقات در سطح كل شركت پالايش و پخش فرآورده‌های نفتی به‌زودی به ميزبانی استان قم برگزار خواهد شد. وي با اشاره به كسب موفقيت‌های عظيم در عرصه‌های توليد و فناوری، تصريح كرد: امروز در پناه قرآن و با استفاده از توان نيروها ومتخصصين داخلی و با پشتيبانی از كليه مسئولين استانی و تلاش همه كاركنانی كه مستقيم و غيرمستقيم در پروژه عظيم و پيچيده صنعت نفت پالايشگاه امام خمينی(ره) شازند همكاری دارند و بدون كمك از سازندگان تجهيزات و متخصصان خارجی توانسته‌ايم فرآورده‌های با ارزشی از نفت كوره استخراج و تبديل به مواد مورد نياز كشور كنيم. وی خاطرنشان كرد: بدون شك اين اتفاقات بزرگ در جامعه‌ای اتفاق می‌افتد كه اساس و اصول آن قرآن كريم است. ميرقادری با اشاره به جامعيت والای قرآن كريم، اظهار كرد: دكتر موريس فرانسوی در اين باره می‌گويد؛ قرآن بهترين و مؤثرترين كتابی است كه از سوی قدرت ازلی برای بشر فرستاده شده است. وی ادامه داد: همه دانشمندان و متفكران عالم در برابر عظمت قرآن كريم سر تعظيم فرود آورده‌اند و آنان كه قرآن را درك نكرده‌اند از اين فرهنگ اسلامی محروم مانده‌اند. چنانچه انحطاط و ضعف مسلمانان از وقتی آغاز شد كه از فهم و درك آيات سازنده قرآن فاصله گرفتند. ميرقادری خاطرنشان كرد: شكی نيست كه اين غفلت از فراگيری اصول اسلامی ارزان تمام نشد و انحطاط، ضعف، زبونی، استعمارزدگی، به باد رفتن ثروت، عزت، استقلال، عظمت و شخصيت حاصل بی‌اعتنايی به معارف اسلامی است و از جامعه بيدار و آگاه تاريخ بشری، جامعه‌ای خفته، خاموش و بی‌حركت بر جای برگذاشت. وی با استناد به حديثی از حضرت علی(ع) پيرامون هشدار به مسلمانان در راستای اطاعت از دستورات قران برای رهايی از ظلمت، گفت: ايشان فرمودند؛ در آينده جهان فتنه‌هايی پديدار خواهد شد كه تنها راه نجات از اين فتنه‌ها پناه بردن به كتاب الهی و پيروی از دستورات اين كتاب آسمانی است؛ لذا برای آشنايی با اين كتاب مقدس بايد با دقت در آيات آن مطالعه و بررسی كرد و با ياری جستن از توفيقات الهی شناخت و معرفت از آن را از خداوند درخواست نمود. مديرعامل پالايشگاه امام خمينی(ره) شازند در پايان يادآور شد: برای ايجاد يك مدينه فاضله در جامعه اسلامی فهم و درك معارف حيات بخش قرآن و ائمه اطهار(ع) و همچنين احاديث ايشان برای همه مردم به ويژه جوانان واجب است.

در ادامه مراسم دكتر رسول خمينی، مشاور فرهنگي و اجتماعي معاون وزير نفت و از حاميان طرح‌های قرآنی در صنعت نفت با بيان اينكه قرآن كريم تنها معجزه باقيمانده از انبياء الهی است، گفت: آگاهی، شناخت و اطاعت از دستورات اين كتاب آسمانی سعادت ابدی را برای بشر به ارمغان می‌آورد. وی بر لزوم تربيت قرآنی در خانواده‌ها تأكيد كرد و گفت: رشد و بالندگی فرزندان حاصل تربيت آنها در محيطی آرام و با استفاده از آموزه‌های اسلامی و قرآنی است. دكتر خمينی افزود: در خانواده‌ای كه رابطه والدين با يكديگر و با فرزندان بر اساس محبت و احسان باشد، صفا و مهربانی گسترش يافته و رابطه افراد خانواده روز به روز مستحكم تر می شود. وی با بيان اينكه خستگی از محيط كار هيچ دليلی برای داشتن برخورد ناملايم با فرزندان نيست، افزود: نرمخويی نشانه رحمت الهی است و عدم توجه به داشتن برخوردی عطوفت‌آميز با فرزندان باعث روی آوردن فرزندان به محيط‌های ناسالم و ناامن می‌شود. وي با تأكيد بر لزوم مشورت با فرزندان و بهره‌ گيری از نظرات آنها در مسائل خانواده، گفت: برقراری رابطه صميمی با فرزندان باعث حل و فصل مشكلات آنها در محيط خانواده می‌شود كه اين امر جلوی بسياری از مشكلات فرا روی آنها را در محيط اجتماع خواهد گرفت. مشاور فرهنگي مهندس ضيغمي در پايان با تأكيد بر اينكه والدين بايد به تمامی نيازهای فرزندان خود توجه كنند، تصريح كرد: ملاك والدين خوب و شايسته بودن تنها تأمين خوراك و پوشاك فرزندان نيست؛ بلكه والدين بايد به نيازهای روحی و امنيتی فرزندان خود نيز بها داده و تمامی تلاش خود را برای برآوردن اين نيازها به كار گيرند.

همچنين در اين مراسم بيان نكات اخلاقی توسط علی امينی، نوجوان نابغه قرآنی و حافظ كل قرآن كريم در قالب پرسش و پاسخ و اجرای تواشيح توسط گروه برير همدانی از بخش‌های ديگر اين مراسم معنوی بود.

يادآور می‌شود، در پايان اين مراسم از۲۷۰ نفر از برگزيدگان جشنواره قرآنی شركت ملی پالايش نفت امام خمينی(ره) شازند با اهدای لوح و جايزه تقدير به عمل آمد و قرآن آموزان كانون فرهنگي شهيد سليماني با بيان احاديث و ارائه دست گل و لوح سپاس از مهندس مير قادري مدير عامل پالايشگاه و عباس سليماني رئيس روابط عمومي به عنوان حاميان قرآني تشكر نمودند.

در مراسم فوق از همه حاميان قران كريم،ادارات ستادي،روابط عمومي،اداري و آموزش،امور مالي،حراست و بسيج شركت توسط مدير عامل محترم تقدير بعمل آمد.