تا پایان برنامه پنجم توسعه تولید همه فرآورده های نفتی کشور مطابق استاندارد یورو می شود

شانا_ گروه پالایش و پخش: معاون وزیر نفت در امور پالایش و پخش فرآورده های نفتی گفت: تولید همه فرآورده های نفتی کشور تا پایان برنامه پنجم توسعه مطابق استاندارد یورو می شود..

به گزارش خبرنگار شانا، علیرضا ضیغمی امروز (چهارشنبه ۲۱ تیر) در پنجمین همایش مدیران روابط عمومی صنعت نفت، در مقایسه وضعیت کنونی صنعت نفت با پیش از انقلاب گفت: امروز پالایشگاه تهران با استفاده از فناوری داخلی فرآورده با استاندارد یورو ۵ تولید می کند.

معاون وزیر نفت با بیان این که پیش از انقلاب پیکره صنعت نفت وابسته بود تا جایی که حتی پروژه های نفتی خارج از کشور طراحی می شد، افزود: پالایشگاه تهران پیش از این نیز بنزین با اکتان زیر ۷۰ تولید می کرد ولی اکنون بنزین با اکتان ۸۷ تولید خواهد کرد.

وی ادامه داد: برای اولین بار در کشور چندی واحد تولید گوگرد به روش گرانول در پالایشگاه تهران راه اندازی شد.

ضیغمی به آمار ۶۰ میلیون لیتری تولید بنزین کشور اشاره کرد و افزود: ۵۰ درصد بنزین مصرفی حال حاضر کشور استاندارد یورو را شامل می شود و تا پایان برنامه پنجم، کل بنزین تولیدی کشور از استانداردهای یورو برخوردار خواهد بود.

مدیرعامل شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده های نفتی با بیان این که این شرکت یک واحد مردمی ـ خدماتی است که محصولات خود را در اختیار مردم می گذارد، افزود: شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده های نفتی، محصولات استراتژیک مصرفی کشور را به موقع توزیع و پخش می کند.

معاون وزیر نفت گفت: شرکت پالایش و پخش با همه توان خود در حال تکمیل طرح های توسعه ای و نوسازی است.

مهندس ضیغمی نقش روابط عمومی های صنعت نفت را بسیار تعیین کننده خواند و افزود: صنعت نفت همان صنعت نفت انقلابی است و دشمنان نظام هم اکنون که ناامید شده اند، رو به تحریم آورده اند، اما باز اشتباه تحلیل کرده اند زیرا ویژگی های بنیانگذار کبیر انقلاب اسلامی و مقام معظم رهبری قابل مقایسه با هیچ کشوری در دنیا نیست.

مدیرعامل شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده های نفتی با تاکید بر این که صنعت نفت در خط مقدم جهاد اقتصادی ایستاده است، افزود: همه کارکنان صنعت نفت باید از نیم قرن مجاهدت های امام خمینی و خون شهدا پاسداری کنند.

پنجمین همایش روسای روابط عمومی صنعت نفت صبح امروز (چهارشنبه ۲۱ تیر) در تالار ولایت پالایشگاه شهید تندگویان با حضور مهندس علیرضا ضیغمی، معاون وزیر و مدیرعامل شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده های نفتی، اسحق رویور، مدیرکل روابط عمومی وزارت نفت و روسای روابط عمومی چهار شرکت اصلی، همچنین کارکنان و مدیران واحدهای روابط عمومی شرکت های تابعه برگزار شد.