مدیر عامل پالایشگاه امام خمینی شازند گفت : با راه اندازی کامل واحدها ی فاز دوم پالایشگاه می توان بیش از ۷۰ صنعت کوچک جدید ایجاد نمود

در بازدید عزیزی نماینده نهمین دوره مجلس شورای اسلامی شهرستان شازند از پالایشگاه، مهندس سید علی اکبر میر قادری عنوان نمود با تکمیل و راه اندازی مابقی واحدهای فاز دوم شرکت پالایش نفت امام خمینی (ره)شازند بیش از ۷۰ صنعت کوچک جدید می توان ایجاد نمود. . .

به گزارش روابط عمومی پالایشگاه در این بازدید ابتدا مدیر عامل ضمن خیر مقدم و تبریک مبعث حضرت رسول اکرم(ص) توضیحات کاملی از عملکرد پالایشگاه ارائه نمود و گفت: آقای عزیزی تنها نماینده شازند و سربند نیستند و از آنجاییکه این پالایشگاه قسمتی از این منطقه می باشد ،لذا نماینده این پالایشگاه هم محسوب شده و همه برنامه های اجرائی ، مالی و آتی ما،باید به روز در اختیار ایشان قرار گیرد. چرا که خوب یا بد بودن نتیجه عملکرد پالایشگاه بر اعتبار این منطقه تاثیر گذار می باشد.پس تاکید می کنم که در جهت ایجاد تعاملی پیش رونده با هم ارتباطی تنگاتنگ داشته باشیم.

مهندس میر قادری گفت: ما می بایست از ارتقاء این منطقه دفاع کرده و به سمت ساخت و پرورش استعدادهای منطقه پیش برویم و این دینی است که به گردن همه ما می باشد.

وی به انتقال نیروهای با تجربه و فعال این پالایشگاه اشاره نمود وگفت : این حجم تقاضاهای زیاد نیروها برای انتقال از این شرکت به سایر نقاط ایران، حکایت از وجود مشکلاتی در این پالایشگاه دارد و عمده آن عدم امکانات رفاهی مناسب برای متخصصین و کارشناسان ارزشی این شرکت در مهاجران و این شهرستان است واگر این واقعیت های تلخ را در نظر نگیریم، ادامه پیدا می کند و این برای این استان اصلا خوب نیست.

میر قادری افزود:اگر این منطقه، منطقه محروم است پس این پالایشگاه هم محروم محسوب می شود و نادیده گرفتن این موضوع، موجب می شود افراد ترک منطقه کنندو در نظر گرفتن این مطلب به مراتب مهم تر از جاده سازی و ساخت دانشگاه است. چرا که شما با وجود نیروهای متخصص این پالایشگاه است که می توانید منطقه را آباد کنید سپس دانشگاه و جاده سازی نمایید و وجود این نیروهاست که ارتقاء این منطقه را به دنبال دارد، نیروی انسانی آسان ساخته و تربیت نمی شودکه آسان از دست بدهیم.

وی در ادامه افزود: از آنجاییکه اکثر این واحدها در کشور وجود ندارند ، با راه اندازی ما بقی واحدها اتفاق زیست محیطی بزرگی در منطقه رخ می دهد و آن، گاز سوز شدن مصرف سوخت دائمی نیروگاه شازند است و مهمتر اینکه می توان بیش از ۷۰ صنعت کوچک جدید را ایجاد نمود که بسیار برای منطقه سود آور بوده و اشتغالزایی بسیاری را بدنبال خواهد داشت.خوشبختانه خداوند همه چیز را در این منطقه فراهم کرده است ،آب خوب،زمین خوب ، مردم خوب، و شما می توانید روی همه اینها سرمایه گذاری نمایید.

مهندس میر قادری در خاتمه صحبتهایش نسبت به ارائه گزارش کمبودهای رفاهی ، فرهنگی و تسهیلاتی از قبیل بحث رسانه ملی و ایجاد کانال دیجیتال و همچنین مشکلات شهر مهاجران و کارکنان پرداخت و از آقای عزیزی خواست تا مرتب به پالایشگاه سر زده و کار را پیگیری نمایند.

در ادامه نماینده مجلس از مهندس میرقادری بجهت تجربیات سازنده ایشان و علاقه خاصی که به این منطقه و به این پالایشگاه دارند تشکر نموده و طی صحبتهای مختصری آمادگی خود را جهت همکاری و کمک به حرکتهایی پیش رونده اعلام کرد و گفت: قطعا پیگیریهای لازم جهت ایجاد مسائل رفاهی و اجتماعی صورت خواهد پذیرفت و از نظرات کارشناسی این جمع و حتی انتقال خواسته ها به تریبون مجلس استفاده لازم را خواهد نمود.

وی گفت: به لحاظ بومی بودنم از نزدیک با مشکلات کارکنان و خانواده آنان آشنایی کامل را دارم و انشاء ا… با همکاری مدیران دلسوز منطقه و پالایشگاه با یکدیگر در جهت رفع نواقص و مشکلات گام های موثری برداشته شود و اقدامات لازم صورت پذیرد.

عزیزی ادامه داد: در مراحل ساخت پروژه بهتر بود که زیر ساختها دیده می شد و مدیران وقف می بایست این نیازها را در پروژه فاز اول در نظر میگرفتند که امید است در پروژه فاز دوم این نیازها در نظر گرفته شود و دیگر کوتاهی صورت نگیرد. نمایند شازند، کار را جزء سرمایه ملی دانست و انجام دهنده کار را که همان نیروی انسانی است از مهمترین سرمایه های کشور نام برد و با اشاره به شعارهای مقام معظم رهبری در سالهای اخیر که پیرامون اقتصاد و کار بوده است گفت: این نشان دهنده نقش موثر اقتصاد در سازندگی کشور است که باید همه ما نهایت تلاش خود را برای ایجاد محیطی سالم و بدون دغدغه رفاهی ویژه کارکنان، جهت کار و تلاشی سازنده بنماییم.

وی از تلاش همه کارکنان در جهت راه اندازی این پروژه ملی که سهم بسیار بزرگی را در تولید و مصرف فرآورده های نفتی کشور دارد، تشکر و قدردانی نمود. در پایان نماینده مجلس در بین کارکنان حضور یافت و پس از اقامه نماز جماعت ظهر و عصر و ایراد سخن، از نزدیک واحدهای عملیاتی پالایشگاه را بازدید نمود