۲۴ آبان ۱۳۹۷

اشتراك مطالب

اشتراک rss مطالب

اشتراک توسط ایمیل:

بايگاني موضوعي
بایگانی ماهانه

مدير عامل پالایشگاه امام خميني شازند گفت : با راه اندازي كامل واحدها ي فاز دوم پالايشگاه مي توان بیش از ۷۰ صنعت كوچك جدید ايجاد نمود

در بازدید عزيزي نماينده نهمين دوره مجلس شوراي اسلامي شهرستان شازند از پالايشگاه، مهندس سيد علي اكبر میر قادری عنوان نمود با تكميل و راه اندازي مابقي واحدهاي فاز دوم شركت پالايش نفت امام خميني (ره)شازند بیش از ۷۰ صنعت كوچك جدید می توان ایجاد نمود. . .

به گزارش روابط عمومي پالايشگاه در این بازدید ابتدا مدیر عامل ضمن خیر مقدم و تبریک مبعث حضرت رسول اکرم(ص) توضيحات کاملی از عملکرد پالایشگاه ارائه نمود و گفت: آقای عزیزی تنها نماينده شازند و سربند نيستند و از آنجاییکه این پالایشگاه قسمتي از اين منطقه می باشد ،لذا نماینده این پالایشگاه هم محسوب شده و همه برنامه هاي اجرائي ، مالي و آتي ما،باید به روز در اختيار ایشان قرار گیرد. چرا که خوب یا بد بودن نتیجه عملکرد پالایشگاه بر اعتبار این منطقه تاثیر گذار می باشد.پس تاکید می کنم که در جهت ایجاد تعاملی پیش رونده با هم ارتباطی تنگاتنگ داشته باشیم.

مهندس میر قادری گفت: ما می بایست از ارتقاء اين منطقه دفاع کرده و به سمت ساخت و پرورش استعدادهاي منطقه پیش برویم و اين ديني است كه به گردن همه ما می باشد.

وی به انتقال نیروهای با تجربه و فعال اين پالايشگاه اشاره نمود وگفت : این حجم تقاضاهای زیاد نیروها برای انتقال از این شرکت به سایر نقاط ایران، حكايت از وجود مشكلاتي در اين پالايشگاه دارد و عمده آن عدم امکانات رفاهی مناسب برای متخصصین و کارشناسان ارزشی این شرکت در مهاجران و این شهرستان است واگر اين واقعيت هاي تلخ را در نظر نگيريم، ادامه پيدا مي كند و اين براي اين استان اصلا خوب نيست.

میر قادری افزود:اگر اين منطقه، منطقه محروم است پس این پالايشگاه هم محروم محسوب مي شود و نادیده گرفتن این موضوع، موجب می شود افراد ترك منطقه كنندو در نظر گرفتن این مطلب به مراتب مهم تر از جاده سازي و ساخت دانشگاه است. چرا که شما با وجود نيروهای متخصص این پالایشگاه است كه مي توانيد منطقه را آباد كنيد سپس دانشگاه و جاده سازی نمایید و وجود اين نيروهاست كه ارتقاء اين منطقه را به دنبال دارد، نيروي انساني آسان ساخته و تربيت نمي شودکه آسان از دست بدهیم.

وی در ادامه افزود: از آنجاییکه اكثر اين واحدها در كشور وجود ندارند ، با راه اندازی ما بقی واحدها اتفاق زيست محيطي بزرگي در منطقه رخ مي دهد و آن، گاز سوز شدن مصرف سوخت دائمی نیروگاه شازند است و مهمتر اینکه می توان بیش از ۷۰ صنعت كوچك جدید را ایجاد نمود که بسیار برای منطقه سود آور بوده و اشتغالزایی بسیاری را بدنبال خواهد داشت.خوشبختانه خداوند همه چيز را در این منطقه فراهم کرده است ،آب خوب،زمين خوب ، مردم خوب، و شما مي توانيد روي همه اينها سرمايه گذاري نمایید.

مهندس میر قادری در خاتمه صحبتهایش نسبت به ارائه گزارش کمبودهای رفاهی ، فرهنگی و تسهیلاتی از قبیل بحث رسانه ملی و ایجاد کانال دیجیتال و همچنین مشکلات شهر مهاجران و کارکنان پرداخت و از آقای عزیزی خواست تا مرتب به پالایشگاه سر زده و کار را پیگیری نمایند.

در ادامه نماینده مجلس از مهندس میرقادری بجهت تجربیات سازنده ایشان و علاقه خاصی که به این منطقه و به این پالایشگاه دارند تشکر نموده و طی صحبتهای مختصری آمادگی خود را جهت همکاری و کمک به حرکتهایی پیش رونده اعلام کرد و گفت: قطعا پیگیریهای لازم جهت ایجاد مسائل رفاهی و اجتماعی صورت خواهد پذیرفت و از نظرات کارشناسی این جمع و حتی انتقال خواسته ها به تریبون مجلس استفاده لازم را خواهد نمود.

وی گفت: به لحاظ بومی بودنم از نزدیک با مشکلات کارکنان و خانواده آنان آشنایی کامل را دارم و انشاء ا… با همکاری مدیران دلسوز منطقه و پالایشگاه با یکدیگر در جهت رفع نواقص و مشکلات گام های موثری برداشته شود و اقدامات لازم صورت پذیرد.

عزیزی ادامه داد: در مراحل ساخت پروژه بهتر بود که زیر ساختها دیده می شد و مدیران وقف می بایست این نیازها را در پروژه فاز اول در نظر میگرفتند که امید است در پروژه فاز دوم این نیازها در نظر گرفته شود و دیگر کوتاهی صورت نگیرد. نمایند شازند، کار را جزء سرمایه ملی دانست و انجام دهنده کار را که همان نیروی انسانی است از مهمترین سرمایه های کشور نام برد و با اشاره به شعارهای مقام معظم رهبری در سالهای اخیر که پیرامون اقتصاد و کار بوده است گفت: این نشان دهنده نقش موثر اقتصاد در سازندگی کشور است که باید همه ما نهایت تلاش خود را برای ایجاد محیطی سالم و بدون دغدغه رفاهی ویژه کارکنان، جهت کار و تلاشی سازنده بنماییم.

وی از تلاش همه کارکنان در جهت راه اندازی این پروژه ملی که سهم بسیار بزرگی را در تولید و مصرف فرآورده های نفتی کشور دارد، تشکر و قدردانی نمود. در پایان نماینده مجلس در بین کارکنان حضور یافت و پس از اقامه نماز جماعت ظهر و عصر و ایراد سخن، از نزدیک واحدهای عملیاتی پالایشگاه را بازدید نمود