فاز ۲ طرح توسعه پالایشگاه امام خمینی با حضور رییس جمهور به بهره برداری رسید

فاز دو طرح افزایش ظرفیت و بهبود کیفیت فرآورده های شرکت پالایش نفت امام خمینی (ره) شازند با حضور رییس جمهور، به بهره برداری رسید.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شرکت ملی پالایش و پخش فراورده های نفتی ایران، با بهره برداری از این فاز که شامل واحد ۱۲ (تصفیه هیدروژنی نفتا) و واحد ۳۳ (ایزومریزاسیون) می باشد، امکان افزایش ظرفیت تولید بنزین پالایشگاه امام خمینی (ره) شازند از ۴ میلیون لیتر به ۸.۳ میلیون لیتر در روز فراهم شد.
بر اساس این گزارش با اجرای کامل طرح توسعه پالایشگاه امام خمینی (ره) شازند تا پایان امسال که در واقع احداث پالایشگاهی جدید در کنار پالایشگاه فعال کنونی است، انتظار می‌رود این پالایشگاه ظرفیت تولید بنزین خود را به ۳.۴ برابر کل ظرفیت موجود افزایش دهد و روزانه ۱۶ میلیون لیتر بنزین با عدد اکتان ۹۵ تا ۱۰۰ تولید کند.
همچنین تغییر خوراک پالایشگاه و افزایش ظرفیت پالایشی از روزانه ۱۷۰ هزار بشکه نفت خام سبک به روزانه ۲۵۰ هزار بشکه مخلوطی از نفت خام سبک و سنگین برای جلوگیری از واردات بنزین و فرآورده های نفتی، افزایش تولید بنزین و محصولات مطابق با استانداردهای کیفی اروپا همچنین ساخت پالایشگاهی با توجه به الزامات زیست محیطی از مهمترین اهداف اجرای طرح توسعه در پالایشگاهی با این ظرفیت است.