به نمایش درآمدن تحقق جهاد اقتصادی در طرح توسعه پالایشگاه امام خمینی(ره)شازند

با تکمیل و راه اندازی به موقع فاز دوم پالایشگاه امام خمینی(ره)شازند شعار تحقق جهاد اقتصادی به نمایش درخواهد آمد.. .

به گزارش روابط عمومی شرکت پالایش نفت امام خمینی(ره)شازند آیت الله قربانعلی دری نجف آبادی شامگاه شنبه در ضیافت افطار پرسنل پالایشگاه امام خمینی شازند که در بیت نماینده ولی فقیه استان مرکزی برگزار شد گفت: ساخت پالایشگاه و دیگر صنایع به دست متخصصان و افزایش تولید فرآورده های نفتی پاسخ محکمی به تحریم هاست.

آیت ا… دری با توجه به نزدیکی زمان بهره برداری بر لزوم رعایت اصول ایمنی و شرایط راه اندازی به مدیران این شرکت تاکید کرد و افزود:راه اندازی طرح توسعه این پالایشگاه از مهم ترین الویت های استان است. وی با اشاره به اینکه تولید قطعات پالایشگاهی و افزایش تولید فرآورده های نفتی از آرمان های انقلاب اسلامی است گفت:باید با حضور در میادین بین المللی این توان بالای مهندسی را به رخ جهانیان کشاندو مدارک مراحل اجرای کار اجرای طرح توسعه پالایشگاه شازند به دست متخصصان ایرانی را مستند کرده و آنرا به عنوان یک سند ارزشمند نگهداری کرد. نماینده ولی فقیه در استان مرکزی گفت: مهندسان بومی ایران با اجرای این طرح ثابت کردند ایران اسلامی در اجرای پروژه های بزرگ پالایشگاهی توانمند شده و حتی قادر به صادرات دانش مهندسی خود در این زمینه است. امام جمعه اراک خطاب به مدیران افزود:نباید گذاشت که سلایق شخصی به منافع عمومی کشور خدشه وارد کند و مدیران به دور از مسائل حاشیه ای با تمام توان در پیشرفت و بالندگی کشور تلاش کنند.

در ادامه مهندس نوربخش مدیر عامل شرکت پالایش نفت امام خمینی شازند ضمن ارائه گزارش کاملی از عملکرد پالایشگاه و برنامه های فرهنگی و مذهبی در ماه مبارک رمضان ویژه کارکنان و خانواده های آنها اظهار نمودبه حمد ا… در آینده ای نزدیک شاهد راه اندازی واحد بنزین سازی طرح توسعه خواهیم بود و با بهره برداری کامل از طرح توسعه این پالایشگاه با تولید روزانه ۱۶ میلیون لیتر در روز در زمینه تولید بنزین در خاورمیانه بی نظیر خواهد بود. نوربخش افزود:استفاده ار نفت خام ترش برای اولین بار در کشور در این پالایشگاه صورت می گیرد که محصولات آن مطابق با استاندارد جهانی است