۲۲ آبان ۱۳۹۷

اشتراك مطالب

اشتراک rss مطالب

اشتراک توسط ایمیل:

بايگاني موضوعي
بایگانی ماهانه

حمايتهاي همه جانبه نماينده ولي فقيه دراستان مركزي ازراه اندازي پروژه طرح توسعه پالايشگاه امام خميني (ره)شازند

حضرت آيت ا… دري نجف آبادي نماينده محترم ولي فقیه و امام جمعه استان مركزي و عضو خبرگان رهبري از تاسيسات پالايشگاه و پروژه طرح توسعه بمنظور تامين حمايتهاي بيدريغ خود و كليه مديران و مسئولين استان مركزي بازدید نمود و گفت وظيفه من بعنوان امام جمعه،همچنین استاندار و همه مسئولين اين است كه كمكهاي همه جانبه خود را در جهت تقويت و راه اندازي ما بقی این پروژه مهم و ملي دریغ نکنیم. . .

به گزارش روابط عمومي شركت پالايش نفت امام خميني(ره) شازند ، در این بازدید امام جمعه اراک در جمع کارکنان شرکت پالایش نفت امام خمینی شازند گفت: وزارت نفت به لحاظ کارکرد ملی و بین المللی سهم بسزایی در تحقق اهداف سال جهاد اقتصادی دارد. وی با اشاره به تلاش دشمنان قسم خورده نظام در تحریم بین المللی ایران اظهار داشت: دشمنان ایران پس از ناکامی در جنگ سرد علیه ایران تغییر رویه داده و با تلاش در جهت گسترش تحریم های سیاسی،اقتصادی و علمی مانع از رشد و اعتلای ایران شدند. آیت ا… دری نجف آبادی افزود: مهندسین،متخصصین و صاحبنظران داخلی با حرکت در مسیر خودکفایی کشور و تولید محصولات استراتژیک گام موثری در راستای شکستن تحریم ها برداشتند. وی خودکفایی کشور در زمینه تولید بنزین را برگ زرینی در تاریخ ایران عنوان کرد و گفت: مهندسین حوزه نفت کشور با تحقق خودکفایی در تولید بنزین، همه دنیا را متحیر و اهداف دشمن را ناکام کردند. وی ادامه داد: وظیفه کارکنان پالایشگاه در تداوم حرکت افزایشی تولید بنزین وظیفه ای خطیر و مهم است و طرح توسعه فاز دوم شركت پالايش نفت امام خميني (ره) شازند نيز از نيازهاي مهم اقتصادي استان مركزي و ايران اسلامي است كه بايد هرچه سريعتر به نتيجه برسد و انجام اين طرح از خواسته هاي مهم مردم و مسوولان استان مركزي است كه به صورت ويژه در دستور پيگيري نماينده ولي فقيه در استان است چون در اشتغالزایی و افزايش توليد بنزين نقش بسزايي دارد. امام جمعه اراک در بخش دیگر سخنان خود از کمک ۲۰ میلیارد تومانی پالایشگاه امام خمینی شازند در اجرای طرح سد کمال صالح قدردانی کرد و گفت: طرح سد کمال صالح یکی از پروژه های مهم و حیاتی برای شهر های اراک و شازند بود که خوشبختانه عملیاتی شد. نماینده ولی فقیه در بخش دیگری از سخنان خود حمایت همه جانبه کلیه مدیران و مسئولین را برای راه اندازی طرح توسعه این پالایشگاه ضروری دانست و گفت: از آقای مهندس ضیغمی هم به خاطر توجه و پیگیریهای مکرر و بازدیدهای دوره ای و اهتمام تسریع در راه اندازی این واحدها تقدیر و تشکر میکنم. وی در پايان صحبتهایش از زحمات مدير عامل و كليه دست اندركاران شركت تقدير و تشكر نمود .

در ادامه نوربخش مدیر عامل محترم پالایشگاه امام خمینی شازند گزارشی از عملکرد این شرکت ارائه داد و گفت: اين شركت روزانه پنج ميليون و۵۰۰ هزار ليتر بنزين توليد مي كند كه با راه اندازي واحد هاي طرح توسعه فاز دوم آن اين ميزان به ۱۶ ميليون ليتر در روز افزايش خواهد داشت. مهندس’علي نوربخش ‘ افزود: همچنين با راه اندازي واحد هاي طرح توسعه اين شركت ظرفيت روزانه پالايشي ۲۰۰ هزار بشكه نفت خام كنوني به ۲۵۰ هزار بشكه افزايش خواهد يافت.

در پایان نماینده ولی فقیه در استان از بخش های مختلف طرح توسعه این شرکت بازدید نمود و از نزدیک در جریان پیشرفت طرح قرار گرفت. . .