حمایتهای همه جانبه نماینده ولی فقیه دراستان مرکزی ازراه اندازی پروژه طرح توسعه پالایشگاه امام خمینی (ره)شازند

حضرت آیت ا… دری نجف آبادی نماینده محترم ولی فقیه و امام جمعه استان مرکزی و عضو خبرگان رهبری از تاسیسات پالایشگاه و پروژه طرح توسعه بمنظور تامین حمایتهای بیدریغ خود و کلیه مدیران و مسئولین استان مرکزی بازدید نمود و گفت وظیفه من بعنوان امام جمعه،همچنین استاندار و همه مسئولین این است که کمکهای همه جانبه خود را در جهت تقویت و راه اندازی ما بقی این پروژه مهم و ملی دریغ نکنیم. . .

به گزارش روابط عمومی شرکت پالایش نفت امام خمینی(ره) شازند ، در این بازدید امام جمعه اراک در جمع کارکنان شرکت پالایش نفت امام خمینی شازند گفت: وزارت نفت به لحاظ کارکرد ملی و بین المللی سهم بسزایی در تحقق اهداف سال جهاد اقتصادی دارد. وی با اشاره به تلاش دشمنان قسم خورده نظام در تحریم بین المللی ایران اظهار داشت: دشمنان ایران پس از ناکامی در جنگ سرد علیه ایران تغییر رویه داده و با تلاش در جهت گسترش تحریم های سیاسی،اقتصادی و علمی مانع از رشد و اعتلای ایران شدند. آیت ا… دری نجف آبادی افزود: مهندسین،متخصصین و صاحبنظران داخلی با حرکت در مسیر خودکفایی کشور و تولید محصولات استراتژیک گام موثری در راستای شکستن تحریم ها برداشتند. وی خودکفایی کشور در زمینه تولید بنزین را برگ زرینی در تاریخ ایران عنوان کرد و گفت: مهندسین حوزه نفت کشور با تحقق خودکفایی در تولید بنزین، همه دنیا را متحیر و اهداف دشمن را ناکام کردند. وی ادامه داد: وظیفه کارکنان پالایشگاه در تداوم حرکت افزایشی تولید بنزین وظیفه ای خطیر و مهم است و طرح توسعه فاز دوم شرکت پالایش نفت امام خمینی (ره) شازند نیز از نیازهای مهم اقتصادی استان مرکزی و ایران اسلامی است که باید هرچه سریعتر به نتیجه برسد و انجام این طرح از خواسته های مهم مردم و مسوولان استان مرکزی است که به صورت ویژه در دستور پیگیری نماینده ولی فقیه در استان است چون در اشتغالزایی و افزایش تولید بنزین نقش بسزایی دارد. امام جمعه اراک در بخش دیگر سخنان خود از کمک ۲۰ میلیارد تومانی پالایشگاه امام خمینی شازند در اجرای طرح سد کمال صالح قدردانی کرد و گفت: طرح سد کمال صالح یکی از پروژه های مهم و حیاتی برای شهر های اراک و شازند بود که خوشبختانه عملیاتی شد. نماینده ولی فقیه در بخش دیگری از سخنان خود حمایت همه جانبه کلیه مدیران و مسئولین را برای راه اندازی طرح توسعه این پالایشگاه ضروری دانست و گفت: از آقای مهندس ضیغمی هم به خاطر توجه و پیگیریهای مکرر و بازدیدهای دوره ای و اهتمام تسریع در راه اندازی این واحدها تقدیر و تشکر میکنم. وی در پایان صحبتهایش از زحمات مدیر عامل و کلیه دست اندرکاران شرکت تقدیر و تشکر نمود .

در ادامه نوربخش مدیر عامل محترم پالایشگاه امام خمینی شازند گزارشی از عملکرد این شرکت ارائه داد و گفت: این شرکت روزانه پنج میلیون و۵۰۰ هزار لیتر بنزین تولید می کند که با راه اندازی واحد های طرح توسعه فاز دوم آن این میزان به ۱۶ میلیون لیتر در روز افزایش خواهد داشت. مهندس’علی نوربخش ‘ افزود: همچنین با راه اندازی واحد های طرح توسعه این شرکت ظرفیت روزانه پالایشی ۲۰۰ هزار بشکه نفت خام کنونی به ۲۵۰ هزار بشکه افزایش خواهد یافت.

در پایان نماینده ولی فقیه در استان از بخش های مختلف طرح توسعه این شرکت بازدید نمود و از نزدیک در جریان پیشرفت طرح قرار گرفت. . .