شرکت پالایش نفت امام خمینی (ره) شازند روزانه ۵ میلیون و ۵۰۰ هزار لیتر بنزین تولید می کند

مدیرعامل شرکت پالایش نفت امام خمینی(ره) شازندگفت: این شرکت روزانه پنج میلیون و۵۰۰ هزار لیتر بنزین تولید می کند که با راه اندازی واحد های طرح توسعه فاز دوم آن این میزان به ۱۶ میلیون لیتر در روز افزایش خواهد داشت.. .

به گزارش روابط عمومی شرکت پالایش نفت امام خمینی(ره)شازند، مهندس علی نوربخش مدیرعامل شرکت پالایش نفت امام خمینی(ره) شازند روز دوشنبه در جریان بازدید از مرکز انتقال نفت ‘ رازان’ منطقه نفت مرکزی افزود: با راه اندازی واحد های طرح توسعه فاز دوم ظرفیت روزانه پالایشی ۲۰۰ هزار بشکه نفت خام کنونی به ۲۵۰ هزار بشکه افزایش خواهد یافت. وی تاکید کرد: فعالیت چشم گیر و مطلوب این شرکت به همراه سایر پالایشگاههای کشور بیانگر بی اثر بودن تحریم ها علیه انقلاب اسلامی بوده است. وی اظهار داشت: افزایش تولید این شرکت در گرو تامین به موقع و کافی مواد اولیه می باشد که هم اکنون این کار بزرگ به همت شرکت خطوط لوله و مخابرات نفت منطقه مرکزی انجام می شود. وی ادامه داد: شرکت پالایش نفت امام خمینی (ره) شازند نمونه ای بارز از توانمندی و بالندگی نیروهای متخصص داخلی است.

مدیر شرکت خطوط لوله و مخابرات منطقه مرکزی نیز در جریان این بازدید گفت: این شرکت با انجام برنامه ریزی دقیق و پشتیبانی همه جانبه زمینه تامین به موقع خوراک مورد نیاز پالایشگاهها را فراهم کرده است.

مهندس هوشنگ رشیدی افزود: روزانه ۴۳۰ هزار بشکه نفت خام توسط خط انتقال این منطقه به شرکت های پالایش نفت شازند، تهران و تبریز ارسال می شود.

مهندس نوربخش و هیات همراه در پی این بازدید سه ساعته از تلمبه خانه رازان، در جریان فعالیت های اساسی این مرکز مهم انتقال نفت خام قرار گرفت.

مرکز انتقال نفت خام “۲۶ اینچ رازان با تعداد ۴ دستگاه توربین نئو پینیون با قدرت ۱۶۱۵۰ اسب بخار و ۲ دستگاه توربین سولار با قدرت ۴۰۶۷ و ۴۱۶۷ اسب بخار و ظرفیت پمپاژ ۴۵۵۵۰۰ بشکه در روز در حال انتقال فرآورده به پالایشگاه امام خمینی(ره)شازند و پالایشگاه تهران می باشد. همچنین انتقال فرآورده های نفتی از این مرکز شامل بنزین،نفت سفید،نفت گاز، با خط لوله “۱۶ اینچ و “۱۰ اینچ صورت می پذیرد. . .