دومین جشنواره تجلیل از چهره های قرآنی و نهج البلاغه کارکنان و خانواده آنان در شرکت پالایش نفت امام خمینی(ره)شازند

دومین جشنواره تجلیل از چهره های قرآنی و نهج البلاغه با حضور مهندس نور بخش مدیر عامل محترم شرکت, ۸۰۰ نفر از کارکنان و خانواده های آنان و جمعی از قاریان برجسته کشوری و بین المللی در شرکت پالایش نفت امام خمینی(ره)شازند برگزار گردید.. .

به گزارش روابط عمومی شرکت پالایش نفت امام خمینی(ره)شازند در این مراسم ابتدا پس از تلاوت قرآن توسط قاری برجسته کشوری استاد جعفری, آقای سلیمانی رئیس روابط عمومی شرکت به ارائه گزارش مختصری از فعالیتهای یکساله کانون فرهنگی شهید سلیمانی پرداخت.ایشان طی گزارشی عملکرد فعالیتهای قرآنی-فرهنگی هنری و علمی و آموزشی کارکنان و خانواده های محترم آنان را در طول سال ۸۹ ارائه نمود و اظهار داشت یکی از اقدامات بزرگ این پالایشگاه اهتمام جدی مدیریت و مسئولین به مسائل مذهبی و اعتقادی بویژه علوم قرآنی و نهج البلاغه در راستای ارتقاء سطح معنوی و علمی خانواده کارکنان دانست و گفت خوشبختانه با اقداماتی که در کانون فرهنگی شهید سلیمانی منازل مسکونی کارکنان صورت گرفته ما توانسته ایم بیش از ۴۷۹۷ نفر از کارکنان و خانواده آنان را در کلاسهای مختلف فرهنگی- مذهبی- علمی آموزشی و هنری مدیریت کنیم و این موضوع رضایتمندی بسیار خوبی را در سطح کارکنان ایجاد نموده است.ایشان اظهار نمود با برنامه ریزی که برای سال آینده (سال۹۰) صورت پذیرفته است امیدواریم شاهد توسعه ارتقاء سطح معنوی و ابعاد مختلف فرهنگی در بین کارکنان باشیم و حضور گسترده تری از علاقه مندان را در این کلاسها داشته باشیم.

،در این همایش, سالن سینمای باشگاه خدمات اجتماعی شهر مهاجران شاهد مراسم پرشکوه تجلیل از چهره های قرآنی و نهج البلاغه با هنرنمایی گروه تواشیح از شهر اصفهان و قاریان و حافظان بین اللملی قرآن از جمله حاج علی کاظمی و حاج جعفر فردی از قاریان بنام کشوری بود که با اجرای برنامه های معنوی خانواده ها را به وجد آوردند.یکی از دیدنی ترین برنامه های معنوی و اثر گذار بر خانواده ها حضور فاطمه رجبی نوجوان۷ ساله بود که با خطابه خوانی خود پیرامون وصف پیامبر اکرم(ص) تحسین حاضران را در این جلسه برانگیخت. از دیگر برنامه های جذاب و معنوی این مراسم اجرای خوب گروه سرود فرزندان کارکنان شرکت پالایشگاه نفت امام خمینی بود که فضای دلنشینی را بر مجلس حاکم نمود.

این گزارش می افزایدمهندس نوربخش مدیر عامل محترم شرکت سخنان ارزشمندی را پیرامون قرآن و عمل به آن ایراد نمود و اقامه نماز و بحث قرآن و عترت و اهل بیت(ع) را از وظایف خود دانسته و شرکت با شکوه خانواده های محترم در مسابقات قرآنی را خواستار شد.وی توجه به مسائل قرآنی را نیز مشکل گشای مشکلات فنی پالایشگاه دانست. مهندس نور بخش با اشاره به همت عزیزان در راه اندازی واحد ها از تلاش آنها قدر دانی نمود و اظهار امیدواری کرد که این پالایشگاه بتواند با تولیدات خود بهترین بنزین کشور با اکتان بالای ۹۰ را تولید کند تا انشاءا… در آینده نزدیک صادر کننده بنزین باشیم.

سپس حجت الاسلام انصاریان فرزند خطیب و دانشمند برجسته کشور حاج آقا حسین انصاریان سخنرانی نمودند.ایشان ضمن اشاره به ۴ نعمت الهی که حضرت حق برای هدایت انسان خلق کرده و راه هرگونه عذر برای انجام معصیت را بر انسان بسته است. وی عقل, خرد و اندیشه, قرآن کریم, وجود مبارک نبی خاتم (ص)و نعمت وجود مبارک اهل بیت(ع) را به عنوان این ۴ مورد نام برده و سخنانی را پیرامون آنها ایراد نمودند. ایشان عقل را وجه تمایز انسان با موجودات دانسته و قرآن کریم را به گفته امام صادق(ع) تجلی تمام اوصاف کمال و جمال و جلال حضرت حق بر بندگانش و وجود پیامبر اکرم(ص) را اشرف مخلوقات هستی و اهل بیت(ع) را کشتی نجات انسانها ذکر کردند. درپایان این مراسم از فرزندان و کارکنان حائز رتبه در جشنواره قرآنی و فرهنگی به تعداد ۳۱۵ نفر با اهداء لوح که به امضاء مدیر عامل محترم شرکت رسیده بود همراه پاداش نقدی تجلیل بعمل آمد . . .