۲۵ مهر ۱۳۹۷

اشتراك مطالب

اشتراک rss مطالب

اشتراک توسط ایمیل:

بايگاني موضوعي
بایگانی ماهانه

دومين جشنواره تجليل از چهره هاي قرآني و نهج البلاغه كاركنان و خانواده آنان در شركت پالايش نفت امام خميني(ره)شازند

دومين جشنواره تجليل از چهره هاي قرآني و نهج البلاغه با حضور مهندس نور بخش مدير عامل محترم شركت, ۸۰۰ نفر از كاركنان و خانواده هاي آنان و جمعي از قاريان برجسته كشوري و بين المللي در شركت پالايش نفت امام خميني(ره)شازند برگزار گرديد.. .

به گزارش روابط عمومي شركت پالايش نفت امام خميني(ره)شازند در اين مراسم ابتدا پس از تلاوت قرآن توسط قاري برجسته كشوري استاد جعفري, آقاي سليماني رئيس روابط عمومي شركت به ارائه گزارش مختصري از فعاليتهاي يكساله كانون فرهنگي شهيد سليماني پرداخت.ايشان طي گزارشي عملكرد فعاليتهاي قرآني-فرهنگي هنري و علمي و آموزشي كاركنان و خانواده هاي محترم آنان را در طول سال ۸۹ ارائه نمود و اظهار داشت يكي از اقدامات بزرگ اين پالايشگاه اهتمام جدي مديريت و مسئولين به مسائل مذهبي و اعتقادي بويژه علوم قرآني و نهج البلاغه در راستاي ارتقاء سطح معنوي و علمي خانواده كاركنان دانست و گفت خوشبختانه با اقداماتي كه در كانون فرهنگي شهيد سليماني منازل مسكوني كاركنان صورت گرفته ما توانسته ايم بيش از ۴۷۹۷ نفر از كاركنان و خانواده آنان را در كلاسهاي مختلف فرهنگي- مذهبي- علمي آموزشي و هنري مديريت كنيم و اين موضوع رضايتمندي بسيار خوبي را در سطح كاركنان ايجاد نموده است.ايشان اظهار نمود با برنامه ريزي كه براي سال آينده (سال۹۰) صورت پذيرفته است اميدواريم شاهد توسعه ارتقاء سطح معنوي و ابعاد مختلف فرهنگي در بين كاركنان باشيم و حضور گسترده تري از علاقه مندان را در اين كلاسها داشته باشيم.

،در اين همايش, سالن سينماي باشگاه خدمات اجتماعي شهر مهاجران شاهد مراسم پرشكوه تجليل از چهره هاي قرآني و نهج البلاغه با هنرنمايي گروه تواشيح از شهر اصفهان و قاريان و حافظان بين اللملي قرآن از جمله حاج علي كاظمي و حاج جعفر فردي از قاريان بنام كشوري بود كه با اجراي برنامه هاي معنوي خانواده ها را به وجد آوردند.يكي از ديدني ترين برنامه هاي معنوي و اثر گذار بر خانواده ها حضور فاطمه رجبي نوجوان۷ ساله بود كه با خطابه خواني خود پيرامون وصف پيامبر اكرم(ص) تحسين حاضران را در اين جلسه برانگيخت. از ديگر برنامه هاي جذاب و معنوي اين مراسم اجراي خوب گروه سرود فرزندان كاركنان شركت پالايشگاه نفت امام خميني بود كه فضاي دلنشيني را بر مجلس حاكم نمود.

اين گزارش مي افزايدمهندس نوربخش مدير عامل محترم شركت سخنان ارزشمندي را پيرامون قرآن و عمل به آن ايراد نمود و اقامه نماز و بحث قرآن و عترت و اهل بيت(ع) را از وظايف خود دانسته و شركت با شكوه خانواده هاي محترم در مسابقات قرآني را خواستار شد.وي توجه به مسائل قرآني را نيز مشكل گشاي مشكلات فني پالايشگاه دانست. مهندس نور بخش با اشاره به همت عزيزان در راه اندازي واحد ها از تلاش آنها قدر داني نمود و اظهار اميدواري كرد كه اين پالايشگاه بتواند با توليدات خود بهترين بنزين كشور با اكتان بالاي ۹۰ را توليد كند تا انشاءا… در آينده نزديك صادر كننده بنزين باشيم.

سپس حجت الاسلام انصاريان فرزند خطيب و دانشمند برجسته كشور حاج آقا حسين انصاريان سخنراني نمودند.ايشان ضمن اشاره به ۴ نعمت الهي كه حضرت حق براي هدايت انسان خلق كرده و راه هرگونه عذر براي انجام معصيت را بر انسان بسته است. وي عقل, خرد و انديشه, قرآن كريم, وجود مبارك نبي خاتم (ص)و نعمت وجود مبارك اهل بيت(ع) را به عنوان اين ۴ مورد نام برده و سخناني را پيرامون آنها ايراد نمودند. ايشان عقل را وجه تمايز انسان با موجودات دانسته و قرآن كريم را به گفته امام صادق(ع) تجلي تمام اوصاف كمال و جمال و جلال حضرت حق بر بندگانش و وجود پيامبر اكرم(ص) را اشرف مخلوقات هستي و اهل بيت(ع) را كشتي نجات انسانها ذكر كردند. درپايان اين مراسم از فرزندان و كاركنان حائز رتبه در جشنواره قرآني و فرهنگي به تعداد ۳۱۵ نفر با اهداء لوح كه به امضاء مدير عامل محترم شركت رسيده بود همراه پاداش نقدي تجليل بعمل آمد . . .