مدیر کل حفاظت محیط زیست استان مرکزی از پالایشگاه امام خمینی (ره) شازند بازدید نمود

دکتر انصاری مدیر کل حفاظت محیط زیست استان مرکزی و تعدادی ازمدیران و کارشناسان آن سازمان از تاسیسات پالایشگاه و پروژه طرح توسعه این شرکت بازدید نمودند . . .

به گزارش روابط عمومی شرکت پالایش نفت امام خمینی(ره) شازند در این نشست که درادامه جلسات قبلی و به منظورتبادل نظر و هماهنگی لازم برای رفع آلاینده های زیست محیطی مطابق با استاندارهای بین المللی با حضور مدیران و کارشناسان پالایشگاه دردفترمدیر عامل برگزار شد مهندس نوربخش مدیرعامل شرکت ابتدا ضمن خیر مقدم به حاضرین طی گزارشی جامع به اقدامات وهزینه های انجام شده دراین راستا پرداخت وگفت ازآنجائی که خودم دراداره H.S.E سوابق کاری دارم و به سلامت کارکنان و محیط زیست اعتقاد دارم لذا از بدو مسئولیتم دراین شرکت بیشترین جلسات و وقتم را برای استقرارمسائل زیست محیطی و ایمنی گذاشته ام تا ادامه کارهای انجام شده مسئولین قبلی را باسرعت بیشتری به سرانجام برسانیم و به شکرانه خدا در طی چهارماه تصدی اینجانب کارهای بزرگی صورت گرفته که مستندات آن موجود است وبر اساس پایشهای انجام شده توسط کارشناسان محیط زیست که به صورت بیخبر ازپالایشگاه صورت گرفته خوشبختانه رفع آلاینده ها از این شرکت به اثبات رسیده و انتظار داریم سازمان محیط زیست استان گامهای اساسی برای خروج پالایشگاه از لیست شرکتهای آلاینده بردارد تا خستگی از تن همکاران در آمده و روند رو به رشد پاکی هوا و داشتن محیط زیست سالم مضاعف گردد . وی افزود ازجمله کارهای انجام شده که انشااله ادامه خواهد داشت می توان به ارتقاء کیفیت محصولات نفتی (بنزین وگازئیل ) مطلبق با استادارد یورو ۴و ۵ اروپا ، تعمیر اساسی واحد فاضلاب بهداشتی بعد از ۱۲ سال ، پروژه ایزولاسیون حوضچه های تبخیر ، مدیریت پسماند ، تغییر گاز خاموش کننده های مراکز فرعی برق به گاز دوستدار لایه ازن ، اجرا وگسترش شبکه اتومایسیون اداری ، جایگزینی خودروهای فرسوده شرکت و … اشاره نمود . در ادامه دکترانصاری ضمن تقدیر اززحمات و تلاش مدیرعامل و مجموعه همکاران به جهت برداشتتن گامهای موثر و رعایت استانداردهای زیست محیطی در کم کردن آلاینده ها گفت خرسندم از اینکه جنابعالی با رویکرد قابل توجه به محیط زیست ، به تولید وبهره برداری فکر می کنید وبه همین لحاظ بنده و همکارانم تمام تلاش خود را برای خروج این شرکت از لیست شرکتهای آلاینده انجام داده و سعی خواهیم نمود برای توسعه محیطی سالم و بدون آلاینده و توسعه فضای سبز منطقه شازند تلاش نمائیم . در پایان دکتر انصاری به اتفاق همراهان و مدیر عامل از نزدیک با پروژه طرح توسعه و طرح های اجرا شده در راستای رفع آلاینده ها در سطح پالایشگاه آشنا شدند . .

در ادامه جلسه مهندس انصاری با تقدیر و تشکر از حضور مدیر عامل و همکاران پالایشگاه در سازمان محیط زیست اعلام نمود ما بسیار خرسند هستیم که این باور و اهتمام در مجموعه مدیریت پالایشگاه وجود دارد و قطعا این را تایید می نماییم که خوشبختانه در پایش های اخیر با جدیت توانسته اید اقدامات مثبتی را در راستای شاخص های محیط زیست انجام دهید و امید داریم با تعاملات و ارتباطات دو طرفه بتوانیم شاهد این باشیم که در آینده پالایشگاه از لیست صنایع آلاینده کننده خارج گردد. .