۲۲ آذر ۱۳۹۷

اشتراك مطالب

اشتراک rss مطالب

اشتراک توسط ایمیل:

بايگاني موضوعي
بایگانی ماهانه

اقدامات موثر پالايشگاه نفت امام خميني(ره)شازند در ارزيابي هاي اخير زيست محيطي توسط سازمان محيط زيست استان مركزي

به گزارش روابط عمومي شركت پالايش نفت امام خميني(ره) شازند عملكرد زيست محيطي سه ماهه اخير پالايشگاه طي نشستي با حضور مهندس نور بخش مدير عامل محترم پالايشگاه و مهندس انصاري رئيس محترم سازمان محيط زيست استان مركزي و تني چند از مسئولين و كارشناسان هر دو سازمان در محل ساختمان سازمان محيط زيست استان مركزي مورد بررسي و ارزيابي قرار گرفت. .

در اين نشست كه با حضور مدير عامل محترم شركت مهندس نور بخش و مسئولين ادارات HSE – حسابرسي و روابط عمومي پالايشگاه به منظور تبادل ارتباطات مديريتي و زيست محيطي صورت گرفت و به نقل از رئيس سازمان محيط زيست استان مركزي اين حركت در طول دوره كاري آن شركت اولين حضور مدير عامل پالايشگاه دراين سازمان مي باشد. مهندس نور بخش ضمن تقدير و تشكر از زحمات مدير عامل و كارشناسان سازمان مذكور در همكاريهاي دو طرفه بخصوص در مدت سه ماهه اخير, گزارش كاملي از عملكرد شركت در مبحث زيست محيطي را ارائه نمود و اظهار داشت پس از انتصاب اينجانب در سمت مديريت اين شركت با توجه به اينكه مسئوليت واحدHSE در سوابق گذشته كاري خودم وجود داشته ونسبت به مسائل زيست محيطي اهميت زيادي قائل هستم و آن را باور دارم ابتداي شروع كار در اين شركت نسبت به بررسي موارديكه در گزارشات قبلي كارشناسان محترم محيط زيست استان لحاظ شده بود حساسيت نشان داده و با بررسي همه جانبه و تشكيل كارگروههاي عملياتي و كاري در جلسات متعدد نسبت به رفع موارد فوق پرداخته و با پيگيريهاي مكرر خوشبختانه توانستيم در مدت زمان كوتاهي نسبت به حذف موراد آلاينده از تاسيسات اقدام نموده و در پايش هاي اخير كه توسط كارشناسان محترم اداره محيط زيست اندازه گيري و مورد ارزيابي قرار گرفته بحمد ا… توانستيم نتايج بسيار مثبتي را اخذ نماييم. كه به گفته رئيس سابق HSE شركت اين نتايج در ۵ سال گذشته نه تنها بي سابقه و منحصر بفرد بوده است بلكه حاكي از عدم و جود آلاينده ها در تاسيسات و نشان از پاك ترين گزارشات نسبت به ارزيابي هاي گذشته بوده ايم. مهندس نوربخش گفت : نگاه ما به مسائل زيست محيطي يك نگاه انساني و ملي است و از نظر شرعي و عرفي وظيفه داريم محيط زيست را محافظت كنيم .وي با اشاره به اجراي طرح توسعه پالايشگاه و راه اندازي يكي از واحدهاي آن در دهه مبارك فجر امسال اين طرح را با رويكرد بسيار خوب زيست محيطي نام برد و اظهار داشت يكي از پالايشگاههايي هستيم كه محصولات بدون آلاينده توليد خواهيم كرد و از استاندارد يورو ۵ اروپا در توليد محصولات برخوردار خواهيم بود. و در آينده پس از اجراي طرح افزايش ظرفيت نسبت به توسعه فضاي سبز شركت در حد استانداردهاي موجود تلاش خواهيم نمود.

در ادامه جلسه مهندس انصاري با تقدير و تشكر از حضور مدير عامل و همكاران پالايشگاه در سازمان محيط زيست اعلام نمود ما بسيار خرسند هستيم كه اين باور و اهتمام در مجموعه مديريت پالايشگاه وجود دارد و قطعا اين را تاييد مي نماييم كه خوشبختانه در پايش هاي اخير با جديت توانسته ايد اقدامات مثبتي را در راستاي شاخص هاي محيط زيست انجام دهيد و اميد داريم با تعاملات و ارتباطات دو طرفه بتوانيم شاهد اين باشيم كه در آينده پالايشگاه از ليست صنايع آلاينده كننده خارج گردد. .