اقدامات موثر پالایشگاه نفت امام خمینی(ره)شازند در ارزیابی های اخیر زیست محیطی توسط سازمان محیط زیست استان مرکزی

به گزارش روابط عمومی شرکت پالایش نفت امام خمینی(ره) شازند عملکرد زیست محیطی سه ماهه اخیر پالایشگاه طی نشستی با حضور مهندس نور بخش مدیر عامل محترم پالایشگاه و مهندس انصاری رئیس محترم سازمان محیط زیست استان مرکزی و تنی چند از مسئولین و کارشناسان هر دو سازمان در محل ساختمان سازمان محیط زیست استان مرکزی مورد بررسی و ارزیابی قرار گرفت. .

در این نشست که با حضور مدیر عامل محترم شرکت مهندس نور بخش و مسئولین ادارات HSE – حسابرسی و روابط عمومی پالایشگاه به منظور تبادل ارتباطات مدیریتی و زیست محیطی صورت گرفت و به نقل از رئیس سازمان محیط زیست استان مرکزی این حرکت در طول دوره کاری آن شرکت اولین حضور مدیر عامل پالایشگاه دراین سازمان می باشد. مهندس نور بخش ضمن تقدیر و تشکر از زحمات مدیر عامل و کارشناسان سازمان مذکور در همکاریهای دو طرفه بخصوص در مدت سه ماهه اخیر, گزارش کاملی از عملکرد شرکت در مبحث زیست محیطی را ارائه نمود و اظهار داشت پس از انتصاب اینجانب در سمت مدیریت این شرکت با توجه به اینکه مسئولیت واحدHSE در سوابق گذشته کاری خودم وجود داشته ونسبت به مسائل زیست محیطی اهمیت زیادی قائل هستم و آن را باور دارم ابتدای شروع کار در این شرکت نسبت به بررسی مواردیکه در گزارشات قبلی کارشناسان محترم محیط زیست استان لحاظ شده بود حساسیت نشان داده و با بررسی همه جانبه و تشکیل کارگروههای عملیاتی و کاری در جلسات متعدد نسبت به رفع موارد فوق پرداخته و با پیگیریهای مکرر خوشبختانه توانستیم در مدت زمان کوتاهی نسبت به حذف موراد آلاینده از تاسیسات اقدام نموده و در پایش های اخیر که توسط کارشناسان محترم اداره محیط زیست اندازه گیری و مورد ارزیابی قرار گرفته بحمد ا… توانستیم نتایج بسیار مثبتی را اخذ نماییم. که به گفته رئیس سابق HSE شرکت این نتایج در ۵ سال گذشته نه تنها بی سابقه و منحصر بفرد بوده است بلکه حاکی از عدم و جود آلاینده ها در تاسیسات و نشان از پاک ترین گزارشات نسبت به ارزیابی های گذشته بوده ایم. مهندس نوربخش گفت : نگاه ما به مسائل زیست محیطی یک نگاه انسانی و ملی است و از نظر شرعی و عرفی وظیفه داریم محیط زیست را محافظت کنیم .وی با اشاره به اجرای طرح توسعه پالایشگاه و راه اندازی یکی از واحدهای آن در دهه مبارک فجر امسال این طرح را با رویکرد بسیار خوب زیست محیطی نام برد و اظهار داشت یکی از پالایشگاههایی هستیم که محصولات بدون آلاینده تولید خواهیم کرد و از استاندارد یورو ۵ اروپا در تولید محصولات برخوردار خواهیم بود. و در آینده پس از اجرای طرح افزایش ظرفیت نسبت به توسعه فضای سبز شرکت در حد استانداردهای موجود تلاش خواهیم نمود.

در ادامه جلسه مهندس انصاری با تقدیر و تشکر از حضور مدیر عامل و همکاران پالایشگاه در سازمان محیط زیست اعلام نمود ما بسیار خرسند هستیم که این باور و اهتمام در مجموعه مدیریت پالایشگاه وجود دارد و قطعا این را تایید می نماییم که خوشبختانه در پایش های اخیر با جدیت توانسته اید اقدامات مثبتی را در راستای شاخص های محیط زیست انجام دهید و امید داریم با تعاملات و ارتباطات دو طرفه بتوانیم شاهد این باشیم که در آینده پالایشگاه از لیست صنایع آلاینده کننده خارج گردد. .