بازدید مهندس ابراهیمی نماینده مردم شهرستان شازند از پالایشگاه

به گزارش روابط عمومی شرکت پالایش نفت امام خمینی (ره) شازند ، جلسه بازدید مهندس ابراهیمی نماینده مردم شهرستان در مجلس شورای اسلامی و هیأت همراه با حضور مهندس امین مدیرعامل و جمعی از مدیران و رؤسای پالایشگاه در محل سالن جلسات شرکت پالایش نفت امام خمینی(ره) شازند برگزار شد .
در ابتدای مراسم مهندس علیرضا امین مدیرعامل شرکت پالایش نفت امام خمینی (ره) شازند ضمن خیرمقدم و ارائه گزارش از فرایند تولیدات شرکت گفت : ‹ پالایشگاه امام خمینی (ره) شازند امسال سه مرحله تعمیرات اساسی بزرگ داشته است که دو مرحله آن به انجام رسیده و دو واحد دیگر در مرحله تعمیرات اساسی هستند . واحد RCD یکی از گرانترین و تکنیکی ترین واحدهای پالایشگاه است که نیمه دوم تعمیرات اساسی آن هستیم و به زودی در مسیر سرویس قرار می گیرد .
به دلیل وسعت و تعداد واحدهای عملیاتی هر ساله این شرکت تعدادی از واحدهای خود را تعمیرات اساسی می نماید . راهبری این عملیات بسیار تخصصی و کاربردی است و به همین دلیل ما باید همیشه به صورت مداوم در حال گرفتن نیروهای عملیاتی و پیمانکاران و انجام مناقصات خرید و برنامه ریزی باشیم.
وی افزود : ‹ این پالایشگاه همیشه از برنامه زمانی که توسط ستاد تهران برای اورهال در نظر گرفته شده جلوتر بوده است اما به دلیل تحریم های موجود می طلبد که بر میزان تلاشهایمان بیفزاییم و در راستای تأمین تجهیزات و تهیه کاتالیست ها و همچنین بهبود شرایط حداقل هزینه ها را مصرف نماییم .پالایشگاه امام خمینی (ره) شازند در تمامی شرایط من جمله اورهال نیازمند افرادی زبده و توانمند است که خستگی ناپذیر تلاش کنند تا این مرکز بتواند سرحال و ایمن به کار خود ادامه بدهد .›
مدیرعامل پالایشگاه گفت: من به نوبه خود از شما و دیگر مسئولین استانی تشکر میکنم . امید است با کمک تمامی شما بتوانیم سوختی تمیز و استاندارد را جهت مصرف کشور ارائه نماییم . این پالاشگاه به لحاظ میزان تولید و کیفیت فراورده های ارائه شده در کشور شاخص و مطرح می باشد به همین دلیل امیدواریم روز به روز با تلاشهای همکاران بر تعالی آن افزوده شود . ›
در ادامه مهندس ابراهیمی نماینده مردم شهرستان شازند در مجلس شورای اسلامی ضمن تشکر و قدردانی از تلاش شبانه روزی مدیریت و همه کارکنان پالایشگاه گفت : ‹ من به خاطر تلاشهایی که در راستای چرخش اقتصاد کشور در این پالاشگاه انجام می شود از تمامی دست اندرکاران در این مرکز اعم از مدیرعامل محترم ، معاونین ، مدیران و کلیه کارکنان صمیمانه تشکر می کنم . این پالایشگاه با نوع محصولات ارائه شده و نقشی که در کاهش مشکلات محیط زیستی شهرهایی مثل تهران ، کرج و اراک داشته است موجب شده که دیدگاه من کاملاً تغییر کند . این پالایشگاه جزء افتخارات کشور به حساب می آید . اگر توانمندی های چنین پالایشگاه هایی نبود آیا ما در شرایط تحریم راهی به جز تسلیم در پیش رو داشتیم ؟
ابراهیمی مسئولیت اجتماعی صنایع را بسیار مهم دانسته ، تصریح نمود :‹ پالایشگاه امام خمینی (ره) شازند توانسته است رویکردی را در پیش بگیرد که رضایت و علاقه مردم منطقه را جلب نماید و ما اثرات آن را در منطقه می بینیم که استفاده از نیروهای بومی و آموزش های ارائه شده و … از جمله مصادیق آن به شمار می آید . این پالایشگاه از افتخارات و سرمایه های کشور است که باید در راستای تعالی آن تلاش کنیم. نماینده شهرستان شازند در رابطه با بحث خصوصی سازی پالایشگاه امام خمینی (ره) شازند گفت : ‹ شرایط و توانمندی ها و نقش این پالایشگاه برای منطقه و مردم باعث شده است که من روی آن حساسیت نشان بدهم و با مسئولین کشور مکاتبات و مذاکراتی داشته باشم . ما با بخش خصوصی مشکلی نداریم اما نگرانیم که با خصوصی سازی توان و سرمایه گذاری ارزشمندی که در این پالایشگاه شده است به خطر بیافتد . در شرایط فعلی ما دیگر نمی توانیم چنین پالایشگاهی را احداث نماییم ؛ پس نمی توانیم آن را به خطر بیندازیم . اگر زمانی شرکت هایی آمدند که به لحاظ توان قدرتمند بودند می توانیم در راستای خصوصی سازی این پالایشگاه اقداماتی نماییم اما در حال حاضر نمی توانیم چنین ریسکی را انجام دهیم. ›مهندس ابراهیمی با توجه به نقش نیروی انسانی بومی در موفقیت صنایع و رشد منطقه تصریح کردند : ‹ پالایشگاه امام خمینی (ره) شازند چرخش اقتصادی قابل قبولی را در کشور ایجاد کرده است که ما به آن می بالیم . برای شما آرزوی موفقیت می کنیم و هر کاری که از دستمان برآید کوتاهی نخواهیم کرد .البته ما دو توقع عمده هم از پالایشگاه داریم : اول مشارکت بیشتر در مسئولیت های اجتماعی و دیگر تسریع در روند مطالعه توقف برداشت آب از چاهها و روی آوردن به استفاده از پس آبها و امیدواریم بعد از این بیشتر شاهد محافظت از آبهای زیرزمینی باشیم .