استاندار مرکزی : پالایشگاه امام خمینی(ره) را در استان مرکزی نماد اقتدار می دانیم

slide
slide
slide
slide
slide
slide
slide
slide
slide
slide
slide
slide
Prev
Next

مهندس آقازاده استاندار استان مرکزی در بازدید صبحگاه چهارشنبه ۱۶/۱۲/۹۶ از پالایشگاه امام خمینی (ره) شازند، حمایتهای همه جانبه خود را از مهندس امین مدیر عامل اعلام نمود.
به گزارش روابط عمومی شرکت پالایش نفت امام خمینی(ره) شازند در این بازدید ، نصیری معاون فرماندار شهرستان شازند ، مهندس امین مدیر عامل ،معاونین و تنی چند از مدیران واحدهای عملیاتی و ستادی، استاندار را همراهی می کردند.
.استاندار مرکزی گفت: پالایشگاه امام خمینی(ره) شازند به عنوان بزرگترین تولید کننده فرآورده نفتی شناخته می شود که کشور را از واردات بی رویه این محصول بی نیاز کرد  لذا با توجه به مدیران با تجربه و تکنسین های مجرب، این مجموعه را در استان مرکزی نماد اقتدار می دانیم.
علی آقازاده در جریان بازدید از پالایشگاه شازند در جمع خبرنگاران با تاکید بر اینکه استانداری مرکزی از این مجموعه نفتی حمایت می کند افزود: برابر با اصل ۴۴ قانون اساسی پالایشگاه شازند می بایست به بخش خصوصی واگذار شود که طی هفته گذشته طی نامه ای که به وزارت اقتصاد و  دارایی و سازمان خصوصی سازی داده شد مخالفت خود را با نحوه واگذاری این مجموعه اعلام کردیم.
وی با تاکید بر اینکه با واگذاری این مجموعه به بخش خصوصی مخالف نیستیم اما با نحوه واگذاری مخالفیم تصریح کرد: همه مسئولین باید تابع قاتون باشند و طبق قانون هم پالایشگاه شازند باید واگذار شود اما واگذاری هایی که در کشور و استان شده است تجربه خوبی نداشتیم.
اقازاده ادامه داد: در حال حاضر پالایشگاه شازند با بهره وری بالا و در شرایط مناسب است که مرهون مدیریت منجسم و انگیزه کارکنان است. بسیاری از واحدهای تولیدی نیز در زمان واگذاری در وضعیت خوبی قرار داشتند اما پس از واگذاری به علت سوء مدریت و عدم نظارت دستگاههای ناظر و دولتی سال به سال افت کردند و زیان ده شدند.
وی با بیان اینکه بیشتر این واحدهای صنعتی استان پس از واگذاری با مشکلات مالی و اقتصادی و رکود و تعدیل نیرو مواجه شدند گفت: در حال حاضر بیش از دو هزار ۵۰۰ نفر از این مجموعه ارتزاق می کنند که نباید با واگذاری غیرمسئولانه و غیرکارشناسی برای این مجموعه هم مشکل ساز شود، لذا اجازه نخواهیم داد واگذاری ها به این ترتیب باشد.
وی در بخش دیگری از سخان خود با اشاره به مسدود شدن حسابهای پالایشگاه به علت بدهی مالیاتی افزود: امور مالیاتی به علت بدهی ۱۸۰ میلیار تومانی پالایشگاه برخی از حسابهای این شرکت را مسدود کرده است؛ در صورتیکه تمام درآمدهای پالایشگاه به حساب خزانه دولت واریز می شود اما با این احتساب با بستن حسابهای جاری شرکت امورمالیاتی نمی تواند به طلب کاری خود برسد.
وی با بیان اینکه با این حساب  مسدود شده از سوی امورمالیاتی کشور؛ بخشی از خریدهای جاری و حقوق پرسنل پرداخت می شود گفت: امور مالیاتی نباید حساب جاری شرکت را در شرایطی مسدود کند که پالایشگاه برای اورهال و تعمیرات اساسی سال اینده مهیا می شود و درخواست خریدهای اورهال باید انجام شود ولی اگر هر حادثه ای اتفاق بیفتد متوجه مسئولان است.
مدیر عامل پالایشگاه امام خمینی (ره) شازند با بیان اینکه این شرکت با ظرفیت روزانه ۲۵۰ هزار بشکه نفت خام مدرن ترین پالایشگاه خاورمیانه است  گفت: در حال حاضر این شرکت ۱۶ میلیون لیتر بنزین و ۱۲ میلیون لیتر گازوئیل در روز با استانداردهای جهانی یورو ۴ تولید می کند .
مهندس علیرضا امین با اشاره به طرح توسعه پالایشگاه افزود: این طرح از سال ۸۵ با هدف ارتقاء کیفی محصولات و افزایش تولید بنزین شروع شد و در سال ۸۹ با حداکثری سازی تولید بنزین و ایجاد ارزش افزوده راه اندازی شد.
وی با بیان اینکه با راه اندازی این طرح میزان گوگرد نفت گاز از ۱۰ هزار جزء در میلیون به کمتر از ۵۰ جزء در میلیون کاهش یافت تصریح کرد: پالایشگاه امام خمینی شرکتی سود ده است که با تولید فراوردهای نفتی؛ کشور را ازواردات مواد نفتی خودکفا کرده است. این شرکت با تولید بنزین سوپر، گازوئیل، پروپیلن، گوگرد و…تمام فراورده های اصلی نفتی تولید می کند.
مهندس امین با تاکید بر اینکه فروش تمام مواد نفتی به حساب خزانه دولت می رود ادامه داد: سازمان امور مالیاتی بیش از دوماه است که حسابهای شرکت را مسدود کرده است و با مشکلاتی که در شرکت وجود دارد این بسته شدن حسابها و عدم پرداخت حقوق پرسنل مشکل شده است.
وی با بیان اینکه در سال اینده شرکت اورهال و تعمیرات پالایشگاه اغاز می شود گفت: اورهال باید به مرور زمان انجام شود و تجهیزات و خرید لوازم نیاز دارد لذا باید تمام مسئولین کمک کنند تا با توان متخصصین شرکت و پیمانکاران این کار انجام شود.
گفتنی است استنانداری مرکزی در پایان این نشست از مجموعه سایتهای پالایشگاه امام خمینی(ره) شازند بازدید کرد.