۲۹ مهر ۱۳۹۷

اشتراك مطالب

اشتراک rss مطالب

اشتراک توسط ایمیل:

بايگاني موضوعي
بایگانی ماهانه

استاندار مرکزی : پالايشگاه امام خميني(ره) را در استان مركزي نماد اقتدار مي دانيم

slide
slide
slide
slide
slide
slide
slide
slide
slide
slide
slide
slide
Prev
Next

مهندس آقازاده استاندار استان مركزي در بازديد صبحگاه چهارشنبه ۱۶/۱۲/۹۶ از پالايشگاه امام خميني (ره) شازند، حمايتهاي همه جانبه خود را از مهندس امين مدير عامل اعلام نمود.
به گزارش روابط عمومي شركت پالايش نفت امام خميني(ره) شازند در اين بازديد ، نصيري معاون فرماندار شهرستان شازند ، مهندس امين مدير عامل ،معاونين و تني چند از مديران واحدهاي عملياتي و ستادي، استاندار را همراهي مي كردند.
.استاندار مركزي گفت: پالايشگاه امام خميني(ره) شازند به عنوان بزرگترين توليد كننده فرآورده نفتي شناخته مي شود كه كشور را از واردات بي رويه اين محصول بي نياز كرد  لذا با توجه به مديران با تجربه و تكنسين هاي مجرب، اين مجموعه را در استان مركزي نماد اقتدار مي دانيم.
علي آقازاده در جريان بازديد از پالايشگاه شازند در جمع خبرنگاران با تاكيد بر اينكه استانداري مركزي از اين مجموعه نفتي حمايت مي كند افزود: برابر با اصل ۴۴ قانون اساسي پالايشگاه شازند مي بايست به بخش خصوصي واگذار شود كه طي هفته گذشته طي نامه اي كه به وزارت اقتصاد و  دارايي و سازمان خصوصي سازي داده شد مخالفت خود را با نحوه واگذاري اين مجموعه اعلام كرديم.
وي با تاكيد بر اينكه با واگذاري اين مجموعه به بخش خصوصي مخالف نيستيم اما با نحوه واگذاري مخالفيم تصريح كرد: همه مسئولين بايد تابع قاتون باشند و طبق قانون هم پالايشگاه شازند بايد واگذار شود اما واگذاري هايي كه در كشور و استان شده است تجربه خوبي نداشتيم.
اقازاده ادامه داد: در حال حاضر پالايشگاه شازند با بهره وري بالا و در شرايط مناسب است كه مرهون مديريت منجسم و انگيزه كاركنان است. بسياري از واحدهاي توليدي نيز در زمان واگذاري در وضعيت خوبي قرار داشتند اما پس از واگذاري به علت سوء مدريت و عدم نظارت دستگاههاي ناظر و دولتي سال به سال افت كردند و زيان ده شدند.
وي با بيان اينكه بيشتر اين واحدهاي صنعتي استان پس از واگذاري با مشكلات مالي و اقتصادي و ركود و تعديل نيرو مواجه شدند گفت: در حال حاضر بيش از دو هزار ۵۰۰ نفر از اين مجموعه ارتزاق مي كنند كه نبايد با واگذاري غيرمسئولانه و غيركارشناسي براي اين مجموعه هم مشكل ساز شود، لذا اجازه نخواهيم داد واگذاري ها به اين ترتيب باشد.
وي در بخش ديگري از سخان خود با اشاره به مسدود شدن حسابهاي پالايشگاه به علت بدهي مالياتي افزود: امور مالياتي به علت بدهي ۱۸۰ ميليار توماني پالايشگاه برخي از حسابهاي اين شركت را مسدود كرده است؛ در صورتيكه تمام درآمدهاي پالايشگاه به حساب خزانه دولت واريز مي شود اما با اين احتساب با بستن حسابهاي جاري شركت امورمالياتي نمي تواند به طلب كاري خود برسد.
وي با بيان اينكه با اين حساب  مسدود شده از سوي امورمالياتي كشور؛ بخشي از خريدهاي جاري و حقوق پرسنل پرداخت مي شود گفت: امور مالياتي نبايد حساب جاري شركت را در شرايطي مسدود كند كه پالايشگاه براي اورهال و تعميرات اساسي سال اينده مهيا مي شود و درخواست خريدهاي اورهال بايد انجام شود ولي اگر هر حادثه اي اتفاق بيفتد متوجه مسئولان است.
مدير عامل پالايشگاه امام خميني (ره) شازند با بيان اينكه اين شركت با ظرفيت روزانه ۲۵۰ هزار بشكه نفت خام مدرن ترين پالايشگاه خاورميانه است  گفت: در حال حاضر اين شركت ۱۶ ميليون ليتر بنزين و ۱۲ ميليون ليتر گازوئيل در روز با استانداردهاي جهاني يورو ۴ توليد مي كند .
مهندس عليرضا امين با اشاره به طرح توسعه پالايشگاه افزود: اين طرح از سال ۸۵ با هدف ارتقاء كيفي محصولات و افزايش توليد بنزين شروع شد و در سال ۸۹ با حداكثري سازي توليد بنزين و ايجاد ارزش افزوده راه اندازي شد.
وي با بيان اينكه با راه اندازي اين طرح ميزان گوگرد نفت گاز از ۱۰ هزار جزء در ميليون به كمتر از ۵۰ جزء در ميليون كاهش يافت تصريح كرد: پالايشگاه امام خميني شركتي سود ده است كه با توليد فراوردهاي نفتي؛ كشور را ازواردات مواد نفتي خودكفا كرده است. اين شركت با توليد بنزين سوپر، گازوئيل، پروپيلن، گوگرد و…تمام فراورده هاي اصلي نفتي توليد مي كند.
مهندس امين با تاكيد بر اينكه فروش تمام مواد نفتي به حساب خزانه دولت مي رود ادامه داد: سازمان امور مالياتي بيش از دوماه است كه حسابهاي شركت را مسدود كرده است و با مشكلاتي كه در شركت وجود دارد اين بسته شدن حسابها و عدم پرداخت حقوق پرسنل مشكل شده است.
وي با بيان اينكه در سال اينده شركت اورهال و تعميرات پالايشگاه اغاز مي شود گفت: اورهال بايد به مرور زمان انجام شود و تجهيزات و خريد لوازم نياز دارد لذا بايد تمام مسئولين كمك كنند تا با توان متخصصين شركت و پيمانكاران اين كار انجام شود.
گفتني است استنانداري مركزي در پايان اين نشست از مجموعه سايتهاي پالايشگاه امام خميني(ره) شازند بازديد كرد.