برگزاری بیست و سومین دوره مسابقات مرحله مقدماتی قرآن کریم، اذان و نهج البلاغه در شرکت پالایش نفت امام خمینی (ره)

بیست و سومین دوره مسابقات مقدماتی قرآن کریم ، نهج البلاغه و اذان با حضور ۶۳۰ نفر از متسابقین شامل آقایان و خانمها ، در روز جمعه بیست و یکم مهر ماه ۱۳۹۶ برگزار شد .
به گزارش روابط عمومی شرکت پالایش نفت امام خمینی (ره) شازند در آیین افتتاحیه این مراسم که در محل سینمای باشگاه خدمات اجتماعی پالایشگاه انجام شد،حاج آقا بکتاش مشاور استاندار، حاج آقا نیکزاد امام جمعه و شهردار و اعضای شورای شهر مهاجران و تنی چند از مسئولین پالایشگاه حضور داشتند .

در ابتدای این برنامه و بعد از تلاوت قرآن و پخش سرود ملی ، فرجی سرپرست روابط عمومی پالایشگاه ضمن خوش آمدگویی به مهمانان و متسابقین و تقدیر و تشکر از مدیریت و عزیزانی که روابط عمومی را در برگزاری مراسم یاری نمودند، روند اجرای مسابقات کتبی و شفاهی مسابقات را برای حاضرین و متسابقین تشریح نمود .

 

 

سپس دکتر ابراهیمی کارشناس و مفسر علوم قرآنی با اشاره به جایگاه والای قرآن و معارف علوم دینی گفت :‹ قرآن کتاب هدایت است، کتابی است که برای تلنگر به ما نازل شده است، اما گاه می بینیم که تعالیم انسان ساز این کتاب آسمانی در ما اثری نمی کند و این دلیلی ندارد جز آن که ما هنوز باور نکرده ایم که این کتاب یک نور است و راهنمای هدایت . قرآن کسانی را هدایت می کند که به دنبال خشنودی و رضوان خداوند باشند و از پرودگار طلب وکالت به مفهوم واقعی بکنند.
وی تصریح کرد : ‹ قرآن کتاب بشارت و رحمت است برای کسانی که تسلیم امر الهی باشند . ورق ها معجزه
نمی کند ؛ ابتدا باید قلبها تسلیم امر خداوند باشند و اگر اهل بیت علیهم السلام در کنار قرآن قرار نگیرند ، هیچ اتفاق مؤثری برای ما در زندگی رخ نخواهد داد .›
ابراهیمی در ادامه با تأکید بر ضرورت پرداختن به عمق و حقیقت قرآن بیان داشت : ‹ ما خودمان حجاب خودمان شده ایم . آنقدر جذب ظواهر قرآن هستیم که از هدف نهایی باز مانده ایم . باید دقت شود تا بیش از حد در تلاوت قرآن و حواشی آن گرفتار نشویم و از اصلی که قرار است ما را در دنیا به سعادت و در آخرت به رضوان خداوند برساند ، غافل نشویم .›

 

در ادامه مهمان ویژه مراسم استاد و قاری بین المللی حاج حامد شاکر نژاد برای دقایقی حاضرین در جلسه را با نوای آسمانی تلاوت آیاتی چند از کلام الله مجید به فیض رساند.
در پایان با هدایت و راهنمایی ناظرین مسابقات، ۶۳۰ نفر متسابقین خانم و آقا در ۸ گروه سنی و در ۵ مکان مجزا که از قبل مهیا شده بود، در فضایی سالم و معنوی در رشته های حفظ ، قرائت، ترتیل ، صحیح خوانی و اذان در بخش شفاهی  و رشته های مفاهیم و نهج البلاغه در بخش کتبی به رقابت پرداختند.

 

 

ببینید:

مجموعه تصاویر بیست و سومین دوره مسابقات مرحله مقدماتی قرآن کریم، اذان و نهج البلاغه