۲۸ آبان ۱۳۹۷

اشتراك مطالب

اشتراک rss مطالب

اشتراک توسط ایمیل:

بايگاني موضوعي
بایگانی ماهانه

برگزاری بيست و سومين دوره مسابقات مرحله مقدماتي قرآن كريم، اذان و نهج البلاغه در شركت پالايش نفت امام خميني (ره)

بيست و سومين دوره مسابقات مقدماتي قرآن كريم ، نهج البلاغه و اذان با حضور ۶۳۰ نفر از متسابقين شامل آقايان و خانمها ، در روز جمعه بيست و يكم مهر ماه ۱۳۹۶ برگزار شد .
به گزارش روابط عمومي شركت پالايش نفت امام خميني (ره) شازند در آيين افتتاحيه اين مراسم كه در محل سينماي باشگاه خدمات اجتماعي پالايشگاه انجام شد،حاج آقا بكتاش مشاور استاندار، حاج آقا نيكزاد امام جمعه و شهردار و اعضاي شوراي شهر مهاجران و تني چند از مسئولين پالايشگاه حضور داشتند .

در ابتداي اين برنامه و بعد از تلاوت قرآن و پخش سرود ملي ، فرجي سرپرست روابط عمومي پالايشگاه ضمن خوش آمدگويي به مهمانان و متسابقين و تقدير و تشكر از مديريت و عزيزاني كه روابط عمومي را در برگزاري مراسم ياري نمودند، روند اجراي مسابقات كتبي و شفاهي مسابقات را براي حاضرين و متسابقين تشريح نمود .

 

 

سپس دكتر ابراهيمي كارشناس و مفسر علوم قرآني با اشاره به جايگاه والاي قرآن و معارف علوم ديني گفت :‹ قرآن كتاب هدايت است، كتابي است كه براي تلنگر به ما نازل شده است، اما گاه مي بينيم كه تعاليم انسان ساز اين كتاب آسماني در ما اثري نمي كند و اين دليلي ندارد جز آن كه ما هنوز باور نكرده ايم كه اين كتاب يك نور است و راهنماي هدايت . قرآن كساني را هدايت مي كند كه به دنبال خشنودي و رضوان خداوند باشند و از پرودگار طلب وكالت به مفهوم واقعي بكنند.
وي تصريح كرد : ‹ قرآن كتاب بشارت و رحمت است براي كساني كه تسليم امر الهي باشند . ورق ها معجزه
نمي كند ؛ ابتدا بايد قلبها تسليم امر خداوند باشند و اگر اهل بيت عليهم السلام در كنار قرآن قرار نگيرند ، هيچ اتفاق مؤثري براي ما در زندگي رخ نخواهد داد .›
ابراهيمي در ادامه با تأكيد بر ضرورت پرداختن به عمق و حقيقت قرآن بيان داشت : ‹ ما خودمان حجاب خودمان شده ايم . آنقدر جذب ظواهر قرآن هستيم كه از هدف نهايي باز مانده ايم . بايد دقت شود تا بيش از حد در تلاوت قرآن و حواشي آن گرفتار نشويم و از اصلي كه قرار است ما را در دنيا به سعادت و در آخرت به رضوان خداوند برساند ، غافل نشويم .›

 

در ادامه مهمان ويژه مراسم استاد و قاري بين المللي حاج حامد شاكر نژاد براي دقايقي حاضرين در جلسه را با نواي آسماني تلاوت آياتي چند از كلام الله مجيد به فيض رساند.
در پايان با هدايت و راهنمايي ناظرين مسابقات، ۶۳۰ نفر متسابقين خانم و آقا در ۸ گروه سني و در ۵ مكان مجزا كه از قبل مهيا شده بود، در فضايي سالم و معنوي در رشته هاي حفظ ، قرائت، ترتيل ، صحيح خواني و اذان در بخش شفاهي  و رشته هاي مفاهيم و نهج البلاغه در بخش كتبي به رقابت پرداختند.

 

 

ببینید:

مجموعه تصاویر بيست و سومين دوره مسابقات مرحله مقدماتي قرآن كريم، اذان و نهج البلاغه