مهندس علی آبادی در دیدار با جمعی از مدیران روابط عمومی: ایجاد روحیه نشاط آفرین در جامعه وظیفه روابط عمومی است

شانا _ گروه نفت: سرپرست وزارت نفت، ایجاد روحیه نشاط آفرین در جامعه را از جمله وظایف روابط عمومی دانست و گفت: جامعه تشنه دریافت اخبار خوب و مثبت است و باید به جای اخبار خلاف واقع اخبار سالم و اعتماد بخش بشنود.. .

به گزارش خبرنگار شانا، سرپرست وزارت نفت روز گذشته (سه شنبه ۳۱ خرداد) در دیدار با جمعی از دست‌اندرکاران روابط عمومی صنعت نفت، با تاکید بر اهمیت اطلاع رسانی در عصر حاضر گفت: اطلاع رسانی دارای دو لبه بهشتی و دوزخی است چنانچه برخی رسانه های غربی که در جهت تخریب ارزش های ملت ها عمل می کنند بر مدار جهنمی اطلاع رسانی حرکت می کنند.

وی ادامه داد: اما لبه دیگر اطلاع رسانی، ارائه اخبار مثبت و امیدبخش و تلطیف رویدادهای بد است.

مهندس علی آبادی روابط عمومی را هنری توصیف کرد که خداوند به انسان عطا کرده و به کار بردن هنر روابط عمومی را بسیار تاثیرگذار خواند.

مهندس علی آبادی عمل به امانت داری و صداقت را در روابط عمومی وزارت نفت خواستار شد و ادامه داد: روابط عمومی چشم و چراغ و پیشانی وزارت نفت است و موفقیت آن در این حوزه وابسته به همکاری و هماهنگی با سایر رسانه های کشور است.

وی با تاکید بر اهمیت ویژه روابط عمومی در دیدگاه خود خاطرنشان ساخت: برنامه من تغییر دادن افراد موجود نیست و معتقدم که افراد موجود سرمایه های صنعت نفت هستند.

مهندس علی آبادی تصریح کرد: همانطور که در جمع مدیران دیگر صنعت نفت گفته ام من برای انجام کارها با سرعت حرکت می کنم و منتظر کسی نمی مانم، هر کس در این مسیر جا نماند دوست و همکار عزیز من در هر جایگاهی است.

سرپرست وزارت نفت با تاکید بر اینکه صنعت نفت از نظر آموزش کارکنان جایگاه ارزشمندی دارد و نیروهای قوی در این صنعت مشغول به کار هستند گفت: صنعت نفت دستگاه بسیار مهمی است که اگر به حرکت درآید کل کشور را به حرکت در می آورد.

وی در بیان اهمیت و جایگاه صنعت نفت در کشور اظهار داشت: مجموع درآمد حاصل از یک فاز پارس جنوبی معادل کل بودجه عمرانی کشور است و توجه به همین نکته ما را موظف می کند تا به صورت شبانه روزی کار کنیم تا میدان گازی پارس جنوبی و پروژه های دیگر صنعت نفت را اجرایی کنیم.

مهندس علی آبادی تاکید کرد: طرح های جدیدی برای توسعه صنعت نفت دارم که به زودی اعلام می کنم و از همه می خواهم تا صمیمانه و با جدیت و قدرت کارها را دنبال کنند.

همچنین حسین پرسان مدیرکل روابط عمومی وزارت نفت با اشاره به نقش روابط عمومی و وظایف مهم آن، این نشست را بیعت سازمانی روابط عمومی صنعت نفت با سیاست های سرپرست وزارت نفت در جهت اعتلای این وزارت و محقق شدن اهداف آن توصیف کرد.

در این نشست که با حضور مدیرکل روابط عمومی وزارت نفت، مشاور رسانه ای سرپرست وزارت نفت، روسای روابط عمومی چهار شرکت اصلی و روسای واحدهای اداره کل روابط عمومی وزارت نفت تشکیل شد، پرسان به موفقیت های روابط عمومی صنعت نفت اشاره کرد و افزود: تمامی اقدامات ارزشمند انجام شده در روابط عمومی های صنعت نفت با تکیه بر نیروهای توانمند اداره کل روابط عمومی و سایر روابط عمومی های صنعت نفت انجام شده است.

پرسان در ادامه عزم و اراده مهندس علی آبادی برای بهبود فعالیت ها در وزارت نفت، ارتقای کارهای توسعه ای در صنعت نفت و صیانت از سرمایه های انسانی این صنعت با تاکید بر تجارب ارزشمند سرپرست وزارت نفت را از جمله محورهایی دانست که از این پس روابط عمومی با تاکید بر آنها فعالیت خواهد کرد.

در این نشست عیسی اسحاقی، مشاور رسانه ای سرپرست وزارت نفت با بیان اینکه سوابق و پیشینه شغلی ام مرتبط با رسانه و مدیریت بوده است، تشریح کرد: فعالیت خود را در رسانه های اقتصادی آغاز و سپس در بخش های مختلف اجتماعی و فرهنگی فعالیت کرده ام و موفق به انتشار اولین روزنامه اقتصادی ـ ورزشی در کشور شدم.

عیسی اسحاقی در ادامه توضیح داد: به عنوان مشاور رسانه ای سرپرست محترم وزارت نفت با توجه بر تجارب رسانه ای که داشته ام، تلاش می کنم در سیاست گذاری ها، مشاور سرپرست وزارت نفت و هم فکر اداره کل روابط عمومی وزارت نفت باشم.