همایش بزرگ خانواده موفق در شرکت پالایش نفت امام خمینی (ره) شازند برگزار شد.

با هدف تکریم جایگاه خانواده و فرهنگ سازی در خصوص نقش والای مادران در تربیت نسل آینده، همایش بزرگ خانواده موفق با محوریت کتاب مزه شیرین مادری و با حضور مهندس رجبی مدیرعامل شرکت پالایش نفت امام خمینی ره شازند ، دکتر سعید عزیزی دکترای ادیان و عرفان ، کارشناس سبک زندگی و مشاور خانواده و جمع پرشور بانوان همکار و همسران کارکنان شرکت پالایش نفت امام خمینی (ره) شازند، در سالن کانون امام علی (ع)شهر اراک برگزار گردید .

به گزارش روابط عمومی ؛ در ابتدای این همایش مهندس رجبی مدیرعامل شرکت ضمن خیرمقدم به میهمانان حاضر گفت : استقبال بسیار خوبی که از مسابقه کتابخوانی “مزه شیرین مادری” به عمل آمد ما را بر آن داشت که این همایش را برنامه ریزی نماییم.موضوع تعالی خانواده در بسیاری از جنبه های زندگی ما به صورت مستقیم اثرگذار است.و در همین راستا خود را موظف می دانیم که در راستای تعالی خانواده ها نیز برنامه های فرهنگی لازم را در نظر بگیریم.

وی بیان داشت : خانواده بستری است که می تواند افراد را در رسیدن به پیشرفت های شغلی و فردی یاری و حمایت کند. تجربه نشان داده است افراد موفق همواره از خانواده ای پشتیبان و حامی برخوردار می باشند؛ چرا که خانواده، محیطی امن است که می تواند سختی ها و چالش های محیط کار را برای کارکنان تعدیل نماید.

در ادامه حجت الاسلام و المسلمین دکتر غلامرضا شاه حسینی امام جماعت شرکت و مشاور فرهنگی روابط عمومی با قدردانی از مدیریت و مجموعه روابط عمومی پالایشگاه و تقدیر از استقبال بانوان همکار و همسران پرسنل از مسابقه کتابخوانی “مزه شیرین مادری” اظهار داشت : بررسی های به عمل آمده نشان داده است که مسائل مربوط به خانواده و تربیت فرزندان از دغدغه های اصلی کارکنان به شمار می آید.

وی بیان داشت : یکی از مهمترین عرصه هایی که دشمنان در آن برعلیه ما فعالیت می نمایند، جنگ خانواده است . دشمنان می دانند برای تسلط بر جوامع، جنگ نظامی دیگر چندان کارکردی ندارد. بر همین اساس می خواهند از طریق خانواده و محور خانواده ها یعنی مادران ورود نمایند؛ چرا که بر اساس بیانات مقام معظم رهبری (مد ظله العالی) مادر نقش تربیت کنندگی را بر عهده دارد.

در بخش دیگری از این همایش دکترسعید عزیزی سخنران مراسم با اشاره به مهمترین نکات تربیتی فرزندان و چالش هایی که خانواده ها به ویژه مادران با آن مواجه هستند گفت:ریشه بسیاری از مشکلات فرزندان را می توان در نوع برخورد والدین مورد بررسی قرار داد .

وی تصریح کرد: مقایسه نکردن،محبت کردن بجا و اصولی،شناخت توانایی ها و ظرفیت های فردی فرزندان، وقت گذراندن با فرزندان،تأمین نیازهای جسمی و روحی ایشان، افزایش آگاهی و مهارت های تربیتی والدین و شکرگزاری می تواند بسیاری از مشکلات خانواده ها به ویژه فرزندان را مرتفع نماید.

در پایان این همایش تعداد ۳۴۷۰نفر از همکاران و خانواده های آنان که در مسابقه مزه شیرین مادری و هابیلیان شرکت نموده بودند ازبین ۱۱۲۶ شرکت گنندگانی که به سوالات پاسخ صحیح داده بودند به قید قرعه کشی تعداد ۱۴۵ نفر از شرکت کنندگان بعنوان برندگان مسابقه اسامی آنها اعلام شد.