اعزام ۱۸۰ نفرازکارشناسان شرکت پالایش نفت امام خمینی (ره) شازند به نمایشگاه بین المللی نفت و گاز ، پالایش و پتروشیمی

بر اساس برنامه ریزی و موافقت مدیریت شرکت بیش از یکصد و هشتاد نفر از کارشناسان واحد های مختلف پالایشگاه از نمایشگاه بین المللی نفت ، گاز ، پالایش و پتروشیمی بازدید نمودند.. .

به گزارش روابط عمومی شرکت پالایش نفت امام خمینی(ره)شازند در این نمایشگاه که آخرین دستاوردها و فناوریهای شرکتهای داخلی و خارجی در زمینه صنایع نفت ،گاز، پالایش و پتروشیمی ، بویژه اطلاعات نرم افزاری ، تجهیزات و قطعات پالایشگاهها ارائه شد کارشناسان زیربط موفق شدند ضمن تعامل با متخصصین وسازندگان این محصولات نسبت به تهیه وتکمیل بانک اطلاعات مربوط به صنایع پالایش جهت بررسی در کمیته فنی وبازرگانی وکمیسیون مناقصات پالایشگاه اقدام نماید .

در این نمایشگاه، معرفی پروژه‌های افزایش تولید، جذب سرمایه، خودکفایی و صادرات فرآورده‌های نفتی که از مهم ترین محورهای حضور شرکت ملی پالایش و پخش در شانزدهمین نمایشگاه بین‌المللی نفت، گاز، پالایش و پتروشیمی بود مطرح گردید .

این گزارش می افزاید در حاشیه این نمایشگاه مهندس نوربخش مدیرعامل شرکت پالایش نفت امام خمینی (ره) شازند در گفتگویی اعلام نمود طبق برنامه زمان بندی اعلام شده، طرح توسعه پالایشگاه امام خمینی (ره) شازند پایان شهریورماه امسال به بهره برداری می رسد و با راه اندازی کامل این پروژه ظرفیت تولید بنزین پالایشگاه به چهار برابر افزایش خواهد یافت . . . .

وی افزود: خوراک این پالایشگاه از نفت خام ترش دزفول شمالی و آسماری تامین می شود و همین ویژگی است که این طرح را از سایر طرحها متمایز می کند یعنی نفت سنگینی که امکان فروش کمتری داشته در این طرح مورد استفاده بهینه قرار می گیرد. وی اظهار داشت: همچنین در این طرح، ته مانده برج خلاء با فرآیند شکست مولکولی به بنزین تبدیل و فرآورده هایی با استاندارد یورو ۴ و یورو ۵ تهیه می گردد. نوربخش از دیگر ویژگی های این طرح به کاهش نفت مازوت از ۷میلیون لیتر به ۲میلیون لیتر اشاره کرد و گفت: این پروژه کاهش آلاینده های زیست محیطی را درپی دارد. به گفته وی علاوه بر ویژگی های فوق گوگرد تولیدی به صورت گرانول استحصال و مورد استفاده قرار می گیرد .

. مدیرعامل پالایشگاه امام خمینی(ره) شازند در پایان تاکید کرد:راه اندازی کامل طرح علاوه بر افزایش کیفیت بنزین تولیدی، منجر به کاهش هزینه ها و کاهش مصرف انرژی می شود. . .