۲۷ مهر ۱۳۹۷

اشتراك مطالب

اشتراک rss مطالب

اشتراک توسط ایمیل:

بايگاني موضوعي
بایگانی ماهانه

اعزام ۱۸۰ نفرازكارشناسان شركت پالايش نفت امام خميني (ره) شازند به نمايشگاه بين المللي نفت و گاز ، پالايش و پتروشيمي

بر اساس برنامه ريزي و موافقت مديريت شركت بيش از يكصد و هشتاد نفر از كارشناسان واحد هاي مختلف پالايشگاه از نمايشگاه بين المللي نفت ، گاز ، پالايش و پتروشيمي بازديد نمودند.. .

به گزارش روابط عمومي شركت پالايش نفت امام خميني(ره)شازند در اين نمايشگاه كه آخرين دستاوردها و فناوريهاي شركتهاي داخلي و خارجي در زمينه صنايع نفت ،گاز، پالايش و پتروشيمي ، بويژه اطلاعات نرم افزاري ، تجهيزات و قطعات پالايشگاهها ارائه شد كارشناسان زيربط موفق شدند ضمن تعامل با متخصصين وسازندگان اين محصولات نسبت به تهيه وتكميل بانك اطلاعات مربوط به صنايع پالايش جهت بررسي در كميته فني وبازرگاني وكميسيون مناقصات پالايشگاه اقدام نمايد .

در اين نمايشگاه، معرفی پروژه‌های افزایش تولید، جذب سرمایه، خودکفایی و صادرات فرآورده‌های نفتی كه از مهم ترین محورهای حضور شرکت ملی پالایش و پخش در شانزدهمین نمایشگاه بین‌المللی نفت، گاز، پالایش و پتروشیمی بود مطرح گرديد .

اين گزارش مي افزايد در حاشیه اين نمایشگاه مهندس نوربخش مدیرعامل شرکت پالایش نفت امام خمینی (ره) شازند در گفتگویی اعلام نمود طبق برنامه زمان بندی اعلام شده، طرح توسعه پالایشگاه امام خمینی (ره) شازند پایان شهریورماه امسال به بهره برداری می رسد و با راه اندازی کامل این پروژه ظرفیت تولید بنزین پالايشگاه به چهار برابر افزایش خواهد يافت . . . .

وي افزود: خوراک این پالایشگاه از نفت خام ترش دزفول شمالی و آسماری تامین می شود و همین ویژگی است که این طرح را از سایر طرحها متمایز می کند یعنی نفت سنگینی که امکان فروش کمتری داشته در این طرح مورد استفاده بهینه قرار می گیرد. وی اظهار داشت: همچنین در این طرح، ته مانده برج خلاء با فرآیند شکست مولکولی به بنزین تبدیل و فرآورده هایی با استاندارد یورو ۴ و یورو ۵ تهیه می گردد. نوربخش از دیگر ویژگی های این طرح به کاهش نفت مازوت از ۷میلیون لیتر به ۲میلیون لیتر اشاره کرد و گفت: این پروژه کاهش آلاینده های زیست محیطی را درپی دارد. به گفته وی علاوه بر ویژگی های فوق گوگرد تولیدی به صورت گرانول استحصال و مورد استفاده قرار می گیرد .

. مدیرعامل پالایشگاه امام خمینی(ره) شازند در پایان تاکید کرد:راه اندازی کامل طرح علاوه بر افزایش کیفیت بنزین تولیدی، منجر به کاهش هزینه ها و کاهش مصرف انرژی می شود. . .