آیین افتتاح طرح آبرسانی مجتمع شهید سلیمانی شازند

به گزارش روابط عمومی : مدیرعامل شرکت مادر تخصصی مهندسی آب و فاضلاب کشور گفت: آبرسانی پایدار به پنج هزار و ۲۰۰ روستای کشور طی ۲ سال گذشته در قالب طرح جهاد آبرسانی انجام و آبرسانی پایدار برای ۱۰هزار روستا در دستور کار دولت سیزدهم قرار دارد.

هاشم امینی بیان کرد: صنعت آب و فاضلاب، وظیفه تامین آب شرب را برعهده دارد و در دولت سیزدهم، رییس جمهور بر کار شبانه‌روزی و توجه به زیرساخت‌ها تاکید دارند تا آسایش مردم بیشتر تامین شود.

امینی افزود: کار ارزشمند دیگر در راستای حفاظت منابع آب، استفاده پساب برای صنایع است که در دنیا نیز مورد اقبال قرار دارد.

وی بیان کرد: یکی دیگر از طرح‌هایی که مورد توجه دولت سیزدهم قرار دارد، آب‌رسانی به پنج و هفت دهم میلیون نفر جمعیت کشور است.

امینی افزود: ۲۵ پروژه در دولت سیزدهم برای آبرسانی به مناطق مختلف برنامه‌ریزی شده که تاکنون ۱۵ طرح به بهره‌برداری رسیده و یکی از آنها، مجتمع آبرسانی شهید سلیمانی شازند و آستانه است که ۱۰ روستا از مزایای آن بهرمند می‌شوند و منجر به افزایش کیفیت آب در این مناطق می‌شود.

وی اظهار کرد: پیش‌بینی شده در سال جاری آبرسانی به ۱۰ هزار روستای دیگر با کمک قرارگاه امام حسن و جهاد آبرسانی انجام شود و این پروژه از طرح‌های اثرگذار بعد از انقلاب است.

مدیرعامل شرکت مادر تخصصی مهندسی آب و فاضلاب کشور افزود: مردم شازند و آستانه خرید انشعاب فاضلاب را در برنامه خود قرار دهند تا آلودگی را از محل زندگی خود جمع کنند و آبفا استان مرکزی هم در فروش حق انشعاب فاضلاب به مردم این مناطق مساعدت‌های ویژه به شکل نقد و اقساط به کار گیرد.

استاندار مرکزی هم در این آیین با بیان اینکه، بزرگترین پروژه آبرسانی کشور مربوط به این استان است، گفت: چهار طرح حوزه آبرسانی در استان مرکزی وجود دارد که طرح جهاد آبرسانی در ۲ مرحله شامل فاز اول۶۷ روستا با ۸۲ درصد پیشرفت فیزیکی و در فاز دوم ۱۳۱ روستا را شامل می‌شود.

وی بیان کرد: یک‌هزار و ۳۰۰ میلیارد ریال اعتبار برای ساخت طرح مجتمع آبرسانی شهید سلیمانی و ۶ هزار میلیارد ریال در طرح آبرسانی به شهرستان تفرش هزینه شده است که نشان از توجه دولت سیزدهم به رفاهیات مردم است.